Oběti

všetky plagáty
TV spot
Česko, (1999–2008), 11 h 10 min (Minutáž: 78–90 min)

Réžia:

Petr Slavík

Scenár:

Miroslav Sovják

Zbyněk Fric, Karel Zima, Libor Žídek, Josef Nedorost, Jiří Bábek, Vladimír Dlouhý, Klára Pollertová-Trojanová, Bohumil Klepl, Bronislav Poloczek, Jenovéfa Boková, Jiří Kodet, Marie Spurná (viac)

Na televizní obrazovku se vrací cyklus Oběti o lidech postižených zločinem. Vzrůstající zločinnost a stále častější osobní zkušenost každého z nás, kteří jsme byli oloupeni, vykradeni, napadeni, s nemohoucí spravedlností, která někdy z nepochopitelných důvodů nahrává spíše zločinci než jeho oběti, vedla scenáristu Miroslava Sovjáka a režiséra Petra Slavíka k vytvoření této série. (Česká televize)

Recenzie používateľa igi B. k tomuto seriálu (2)

Jiný člověk (2003) (E04) odpad!

Bílá a tmavý, jojojo, to je to, v čem je dneska hlavně problém... To je fakt nosný, to bylo zase úplně ze současnosti. A ty úžasně vypointované dialogy! Hotový blablablablablablublej... A já myslel, že z reality jsou vytržení naši politici, ale tohle je prostě zoufalství nad zoufalství... Obsahem zkrátka pokrytecky vylhaná sračka, formou pak jinak jen režijně i herecky ubohá rutinně splácaná televizáčtina... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 27.3.2011 na ČT1, hodnocení 75., komentář zde otráveně jako čtvrtý - 27.3.2011) ()

Hadí tanec (2005) (E05)

Achich jo... Velmi slibný (!) námět, zpackaný jak scénáristicky (místy fakt tak ze života, že s prvoplánovými dialogy a topornými scénkami až k smíchu...), tak tradičně >vyhrávajícími< si hereckými kreacemi osob v obsazení a tradičně rutinní televizáckou réžijí... Vlastně vše šupká v tradičních vyježděných čétévéckých kolejích, až si člověk říká, proč se na to dívá, proč to vlastně hodnotí... Marnost nad marnost... ()