Další díl z cyklu České televize Oběti o lidech postižených zločinem vypráví příběh tzv. smíšené rodiny, o manželství Roma (Ivo Gogál) a Češky (Veronika Žilková), o lásce, která na začátku manželského svazku odmítala vidět rasovou nesnášenlivost české společnosti. Ukazuje neřešitelné situace, do nichž jsou lidé, rozdělovaní podle etnik a rasy, vháněni. Příběh je ale také o kořenech, z nichž se nevymaní ani sebevstřícnější člověk, je o údělu a osudu a marném pokusu se mu vzepřít. Když si myslíte, že jste to zvládli, osud vás totiž může zaskočit v povaze vašich potomků... (Česká televize)

topi

Průměrnější díl z cyklu Oběti, avšak stále vcelku uvěřitelný. Ivo Gogál a Veronika Žilková hrají dobře, zbytek je bohužel podprůměrný, což kazí výsledný zážitek. Nejlepší složkou filmu považuji hudbu Michala Pavlíčka, jehož jazzově ambientní pasáže na saxofon mě hodně evokovali německou temnou bandu Bohren und der club of gore. Povedený a působivě stylový soundtrack. ()

Tosim

Zajímavě pojaté téma rasismu v příběhu člověka, který chtěl být tak nenápadný, až zjistil, že nikam nepatří. To, že příběh začíná decentně a postupně přidává na extrémnosti, mě nevadilo, když uvážím, že o extrémismu se ani moc jinak vyprávět nedá. Spíš konec vyšumí do ztracena. 70%. ()

Enšpígl

Tak to bylo hustý, pointa příběhu, jako kdyby vypadla z okna ústavu pro choromyslný . To spíš uvěřím tomu, že v Alpách jsou fialový krávy s čokoládovým nápisem milka na vemenech, než tomuhle scénaristickýmu eskamoterství. Herecký výkon Ivan Gála je jediný světlý prvek tohoto filmu. ()

igi B. odpad!

Bílá a tmavý, jojojo, to je to, v čem je dneska hlavně problém... To je fakt nosný, to bylo zase úplně ze současnosti. A ty úžasně vypointované dialogy! Hotový blablablablablablublej... A já myslel, že z reality jsou vytržení naši politici, ale tohle je prostě zoufalství nad zoufalství... Obsahem zkrátka pokrytecky vylhaná sračka, formou pak jinak jen režijně i herecky ubohá rutinně splácaná televizáčtina... - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 27.3.2011 na ČT1, hodnocení 75., komentář zde otráveně jako čtvrtý - 27.3.2011) ()

triatlet

Herecky výborné stejně jako v předchozích částech série Oběti. Ovšem na rozdíl od předchozích dílů je hrdina od začátku pasivní. Rodinné scény se synem (fejeton o vybočování z řady, vzdorovitý útěk do party) byly dobrým výchozím základem, ale řešení trablů s dcerou ve veřejném domě mi přišlo dost nereálné. ()

Terva

CITÁT - Nebudu vám to rozmlouvat....... Opět další příběh o lidské závisti, nenávisti, netoleranci, hnusu a zde ještě o rasizmu. CITÁT - Já černý, ona bílá, to tady lidi nemaj rádi. Zatím nejslabší a nejméně uvěřitelný příběh. ()

NinonL

Dilema cikána, který vystudoval vysokou školu. vzal si bělošku a snažil se podnikat. Jenže pak ho nechtěli ani bílí ani cikáni, nepatřil vůbec nikam. Podobně na tom byl i jeho syn ze smíšeného manželství. ()

WoWoW

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda. ()

majo25

Spracovanie nie je silnou stránkou tohoto filmu, aj keď odhalené scény by som v televíznom filme veru nečakal. Herci Gogál aj Žilková zahrali dobrý štandart, ostatné postavy boli len do počtu. Teda až na skínov, s nimi sa autori trafili. Príbeh, ktorý nie je celkom bežný, može mať rôzne vyústenia - tvorcovia si vybrali také, aké si vybrali. Mierne klišé sa televíznemu filmu dá odpustiť. Hodnotenie: 55% ()

dr.fish

Příběh o cikánovi, který žije jako běžný občan, podniká, staví dům, má však bílou ženu. Společnost mu není nakloněna, jelikož ho hází do jednoho pytle s ostatními Romy. On se snaží zejména v klidu žít, nenechat se vyprovokovat a dostane se tím do slepé uličky. Příběh sice na mnoha místech dost skřípe, ale podnět k zamyšlení to nepochybně je (a zřejmě i něčí osobní zkušenost). Jako nadhození tématu k diskuzi to beru...70% ()

wosho

Směšný pokus o komplexní vyjádření k malému českému rasismu. Námět je hodně přitažený za vlasy. Režie je zmatená. Herci jsou nevýrazní. Suma sumárům, Jiný člověk je podprůměrným snímkem, jenž nemá moc šanci jakkoliv ovlivnit, či napravit diváka. ()