Sabrinina děsivá dobrodružství

• USA Chilling Adventures of Sabrina
USA, (2018–2020), 34 h 52 min (Minutáž: 50–64 min)

Hudba:

Adam Taylor

Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis, Miranda Otto, Chance Perdomo, Michelle Gomez, Richard Coyle, Jaz Sinclair, Tati Gabrielle, Gavin Leatherwood (viac)

Recenzie používateľa darkrobyk k tomuto seriálu (36)

Kapitola první: Říjnová země (2018) (S01E01)

-Chvalme Satana!-Škoda, že ta uzavřená rakev neprošla, pečínku už jsme neměly celou věčnost.- První díl poněkud nevyvážený, ale Satan, čarodějnice, strašák a nůžky v krku jsou temným příslibem, že vše bude směřovat po správné cestě. ()

Kapitola druhá: Temný křest (2018) (S01E02)

Svoboda nade vše. Třetí cesta? Tak to nebude nic jednoduchého. Pěkný mejdan v dole a křest jiný, než jak si Sabrina představovala. Tedy ďábelská učitelka nemá chybu....a chtěl bych napsat, že může být ráda, když pánovi líbá jen kopyto, nikoliv tu část, kterou čarodějnice líbávaly. Ovšem při pohledu na její výraz extáze je jisté, že by zřejmě pánovi líbala cokoliv. Fajn vizuál a samozřejmě retro hudba.... ()

Kapitola třetí: Zkouška Sabriny Spellmanové (2018) (S01E03)

V rámci série pořád lehce na průměrem, ale místy utahané a užvaněné. Chtělo by to více šťávy a odvahy, jelikož vše se nese jen v náznacích. Gore a sex čekají za dveřmi. Nejhezčí je vizuální stránka, hlavně ta úžasná hororová stavení topící se v mlze a temných stínech. ()

Kapitola čtvrtá: Akademie čarodějnic (2018) (S01E04)

Teta Hilda je moc hodná, ale jinak úplně blbá....anžto pustit si tu čúzu Mary (hraje skvěle) do baráku bylo opravdu hloupé. Sabrina moc statečná není, pche, dcera velekněze! Ale není hloupá, tudíž nakonec přijde na to, jak se svým trýznitelkám postavit. Konec si zaslouží samostatnou hvězdu, ale pořád mám pocit, jako by se kočár hrůzy nemohl rozjet naplno... ()

Kapitola pátá: Snění v domě čarodějnic (2018) (S01E05)

Konečně díl, co má ďábelskou jiskru. Hrátky s démonem připomenou starého dobrého Freddyho, přidáno je trocha krutosti - železná panna, sešití, vyjmutí srdce..... - Jak ti chutná tvé srdce?-Je hořké.- Stále je více skryto, než ukázáno, ale jako optimista přidám jednu hvězdu navíc. Chvalme Satana! ()

Šestá kapitola: Vymítání v Greendale (2018) (S01E06)

Zábavné. Sice mi tentokrát trochu chyběly odkazy na staré filmy a větší porce retro muziky, ale to je jen malý střípek v kouzelném zrcadle. Tedy alespoň zde byla ocitována slavná scéna z Vymítače ďábla, která začala už venku před domem. Co mi rozhodně vadí nejméně jsou psychické a sexuální problémy postav, spíše nechápu, proč se na to dívá někdo, koho pohoršují. Chvalme Satana! ()

Kapitola sedmá: Hostina všech hostin (2018) (S01E07)

Paličatost Sabriny způsobí, že holka dostane pořádnou lekci. Ale ne, to jí nestačí, musí pořád do všeho šťourat. A když si myslí, jak to s hostinou hostin pěkně vymyslela, zjistí, že její síly na to nestačí. Taky lekce. Škoda, že neukázali, jak pochodil poslíček pizzy... The Velvet Underground: Venus in furs. Slavme Belzebuba! ()

Kapitola osmá: Pohřeb (2018) (S01E08)

-Po tom, co jsem viděla v chrámu noci, držím půst...- Sabrina je prozatím i nadále poněkud naivní, když si myslí, že vše půjde tak, jak naplánuje. A když se rozhodne pro nekromancii, jeden stín v pozadí si radostí mne ruce, jelikož tady přestává legrace. Kdyby znala horory, věděla by, že po smrti se vrací vždy někdo jiný... Vizuál příjemný, podříznutí OK, škoda, že i nadále zůstává vícero prostoru pro divákovu fantazii. Zatraceně, kde byli ti pekelní psi? Ale dobře, chápu, je to seriál s omezeným rozpočtem. Satan s vámi! ()

Devátá kapitola: Navrátilec (2018) (S01E09)

Ne vždy účel světí prostředky. Sabrina se cítí být už dospělá, a tak nadešel čas dostat pořádnou lekci od života. Všechny ty lži a podvody se znásobily a vrátily se jako úder železnou pěstí. A to ještě pořád netuší, že si chodí pro pomoc k někomu, komu by se měla raději vyhýbat obloukem. Jo, nabourání rovnováhy něco stojí... ()

Kapitola desátá: Hodina duchů (2018) (S01E10)

-Kdo jsem? Matka démonů, Lilith!- Byla vyvolána čarodějnická třináctka a město i čarodějové jsou ve smrtelném nebezpečí. Tedy, proč by se čarodějnická lóže měla bát třinácti dávno mrtvých čarodějnic? Protože s nimi přijde něco ještě strašnějšího! Prozatím nejlepší díl. Sláva Jidášovi, sláva Satanovi! ()

Kapitola jedenáctá: Příběh zimního slunovratu (2018) (S01E11)

Byl by to rozverný díl, kdyby nešlo o život. Vyvolávat duchy není jen tak, protože často s nimi přijde i něco velmi temného. A když tomu ještě někdo pomůže, pak je peklo, no, peklíčko, ale i tak, na zemi. Démoni mají v tento čas navrch, a tak postavit se jim není jednoduché. Ještě, že má Sabrina v záhrobí pomoc. Šťastný slunovrat a sláva Satanovi! ()

Kapitola dvanáctá: Zjevení páně (2019) (S02E01)

Začátek druhé série je pro mne tak trochu zklamáním. Sabrina umí být pěkně rebelská, jenže chvílemi už je protivná a vypadá to, že zkrátka musí rozbourat úplně všechno. Jasně, nakonec za to vždy zaplatí, ale jako moralitka se mi to až tak nelíbí. Štěstí, že alespoň tu byli tři nesvatí králové-démoni, jinak nic moc. Nu a podvádění jí také jde, tož uvidí se, co dál. Chvalme Satana a modleme se k němu... ()

Kapitola třináctá: Umučení Sabriny Spellmanové (2019) (S02E02)

Přeci jen o něco lepší, než úvod druhé série. Sabrina stále nechápe, co znamená její podpis v knize Antikrista, a tak musí trpět. Nejlepší je tentokrát teta Zelda účtující s kolegyní a divadelní hra o Luciferovi se zdeptanou Lilith ve stínu. Sláva Satanovi! ()

Kapitola čtrnáctá: Luperkálie (2019) (S02E03)

I když celá epizoda jiskří vášní, tak na sex nedojde. Čert to vem, i když bakchanálie nabízely netušené možnosti. Temnoty ubylo, vizuál stále fajnový, Duran Duran a asi nejlepší bylo flirtování Adama s Lilith. Pochválen buď Satan! ()

Patnáctá kapitola: Dům hrůzy doktora Cerbera (2019) (S02E04)

Epizoda skládající se z několika minipovídek vypadá, jako by se inspirovala u S. Kinga. Ta hrůza, když se začnete měnit ve strom, když se začnete vznášet ke hvězdám, když jste obviněni, že jste někomu ukradli oči nebo dostanete krvavý úkol, jenž splnit musíte/chcete. Zábavný díl se zuřivou bouří a všudypřítomnou smrtí. Satanova sláva mezi námi! ()

Šestnáctá kapitola: Blackwood (2019) (S02E05)

-Manželství je procházka cestou k ženské zhoubě.- Pravila ta, co si dělá zálusk na toho nejmocnějšího. Sabrina je očividně stále nedospělá a půlčarodějka k tomu, tudíž pořád neprokoukla, kdo jí manipuluje. Pohnojí tak všechno, co se dá...Nu, i to je život. Sláva Satanovi! ()

Sedmnáctá kapitola: Misionáři (2019) (S02E06)

-Je bez těch řetězů jako Hulk.- Konečně velmi temná epizoda. Lilith zakusí lásku i bolest. Pomsta bude jistě pekelná. Ambros úpí ve vězení, což je to nejmenší, jelikož nejen s ním se chystají skoncovat misionáři. Závěr epický! Sláva Luciferovi! ()

Kapitola osmnáctá: Zázraky Sabriny Spellmanové (2019) (S02E07)

-To už ovládá i počasí?- Kdyby jen to. Jak Fénix, co povstal z popela, je Sabrina proměněna. Otázkou je, zda opravdu k lepšímu. Každopádně Blackwood z toho vůbec nemá radost, na Graye není spolehnutí a podzemí skrývá tajemství, jaké nemělo být raději objeveno. Jo a Lilith si zatruchlila a má plán! Zaplať Satan! ()

Kapitola devatenáctá: Mandragora (2019) (S02E08)

Čím více se Sabrina snaží zabránit naplnění proroctví, tím více se mu přibližuje. Alespoň že už ví, kdo do té doby tahal za nitky.....jenže jí to už moc platné není. Blackwood upevňuje moc, rada spekuluje a z nebe se snáší oslnivý blesk. Sláva Satanovi! ()

Kapitola dvacátá: Valčík s Mefistem (2019) (S02E09)

Tak Sabrina se bude vdávat! Vztah sice poněkud zvrhlý, ale to se Peklu líbí. Lucifer na sebe opět vzal podobu anděla (samozřejmě pro seriál, jinak ji má pořád) a s lehkostí odolává všem Sabrininým úkladům. Leč všeho do času. Masky zatím nejsou sňaty...Slavme Lilith! ()