Okitegami Kjóko je soukromá vyšetřovatelka, která má moc ráda peníze. Jednoho dne dostane na starost případ v softwarové firmě, kde se ztratí disk s důležitými informacemi. Je tedy zavolána místo činu a vyšetřuje jeho zmizení. Zde se setkává s Kakušidatem Jakusukem, mladíkem, který má v životě smůlu. V žádné práci dlouho nevydrží, protože pokaždé se něco nepovede či je obviněn z něčeho, co neudělal. Ani tentokrát to není jiné. Naštěstí Kjóko je prvotřídní detektiv, a tak dokáže Jakusukeho nevinu. Tedy pokud neusne, Kjóko totiž po každém vyspání zapomíná na vše, co se předchozí den událo, a proto je jejím heslem, že případy vyřeší do jednoho dne. (Zíza)

Jirka_Šč

Nevím, jestli je správné práskat 5* všemu, co mě chytilo, nicméně hodnocení tady na ČSFD by mohlo být vyšší, takže nelituju. Tato detektivní série s Okitegami Kjóko, která po usnutí zapomene a další den začíná s resetovanou hlavou (ale je při tom krásně konzistentní), má přitažlivost, kvalitu, špetku záhadnosti a co velmi oceňuji, v posledních epizodách graduje. Nadchla mě pointa s knihami. Být Watson není špatné! Poslouchám dokolečka cover verzi endingu: https://www.youtube.com/watch?v=kImpWphugRY MV: https://www.youtube.com/watch?v=IgMQ1rVRp68 Utvrzuji se v maximálním hodnocení. ()

Zíza

Jak Aragaki, tak Okada to zahráli krásně. On největšího smolaře na světě a ona detektivku, která po každém vyspání zapomíná, co bylo. Krásně se na jejich postupné sbližování kouká, obzvláště, když Jakusuke musí pokaždé začínat od začátku. Všechny díly mají svou detektivní zápletku, a zároveň se vždy něco odhalí. Je „lehké“ to sledovat (Kjóko umí Jakusukeho krásně stírat), a zároveň to ke konci trochu zvážní a dokáže to v divákovi vyvolat pocity úzkosti - jen aby to skončilo co nejlépe! Určitě velmi zajímavý seriál. Jen je škoda, že nemá druhou sérii. Velmi silné 3*. Přeloženo. ()