Campfire Creepers: The Skull of Sam

• angličtina Campfire Creeper (festivalový názov)
Krátkometrážny / Horor
USA, 2017, 12 min

2-Xtreme

Spojenie mien Alexandre Aja a Robert Englund je pre mňa taký malý splnený sen. VR technológia sa má ešte kam posunúť a to rozlíšenie nie je bohvieaké. Čo sa týka samotného filmu, ide o lepší priemer. Englund si to evidentne stále užíva a Aja si stále užíva gore i keď jeho tvora má žiaľ klesajúcu tendenciu a gore scény sa pomaly vytrácajú. Jednoduchá jednohubka na pobavenie v rámci VR. Kľudne by som uvítal takého celovečerné béčko. ()

vyfuk

Asi je důležité zmínit, že nejde ani o film, minifilm nebo cokoliv jiného, ale k mému až neuvěřitelnému překvapení šlo o VR hru. To jsem dostal nečekal. Nějak jsem zjistil, že jeden z docela i zajímavých projektů mého v celku vyhledávaného režiséra je venku jako krátkometrážní záležitost, ale ne jen tak ledajaká. Asi je důležité říci, že jsem hru nehrál, ale viděl let's play na YouTube. Nevím jestli to právě bylo kvůli hráči nebo už původním obrazem, což by se na VR hru asi dalo předpokládat, ale ta kvalita byla prostě hrozná. Sledovat epizodu Simpsonových v roce 2008 přes kamarádův internet s časem nabíhání asi 3 hodiny. I tak to ale má velký potenciál. Ne vyloženě na film nebo minifilm, ale jako VR hra to docela funguje (až na tu kvalitu) velmi dobře. K tomu asi více nejde říci. ()