Haneuleseo naelineun ileog gaeui byeol

• Južná Kórea 하늘에서 내리는 일억 개의 별 (viac)

bulinka

Nejakú dobu som sa bránila tomuto seriálu, hlavne teda ma odrádzal Seo In-Guk. Po nejakom čase som si povedala, že tomu dám šancu, práve kvôli dobrému hodnoteniu a proste niečo mi hovorilo, aby som to skúsila. No a ako inak, vyplatilo sa. V priebehu seriálu som vlastne pochopila, že Seo In-Guk vlastne nie je nesympatický, on len svoju postavu tak skvelo zahral. Hádam polovicu seriálu som sa cítila pri ňom ako na hojdačke. Hádala som stále, aký je, čo myslí úprimne, o čo mu ide... Tvorcovia teda riadne dokázali pomotať divákovi hlavu a on to zahral na pána. Seriál je prevažne melodramatický, hlavná hrdinka ho však svojou milou energiou rozžiaruje. Potešilo ma, že seriál nie je detinský a naivný, ale práve naopak. Spoiler: Opäť tu máme známu kórejskú osudovosť, no tentoraz nečakajte happy end, na ktorý ste zvyknutí. Hlavný hrdina si poriadne zahrá s osudom, čo bude mať krutú dohru. ()

Amalberga

Tak nějak jsem "to" ztratila v momentě, kdy "polda" bodl hlavního hrdinu na přechodu. Přestože se sám udá, není potrestán, protože incident nebyl nahlášen (nikdo se neobtěžoval bodnutí nijak vyšetřovat, hledat důkazy nebo tak, vždyt když je někdo pobodán, nic tak hrozného se nestalo, že jo? Proč vykonávat své povolání, vyšetřování zločinů, když můžu v klídku sedět v teple kanceláře a pít kafe a občas vedení předhodit nějakého vraha?) a jeho kolegyně odstranila záběry z kamery, protože chudák "polda", to má těžký a přece to nemyslel nijak zle. Co na tom, že kdysi někoho zabil a je vůči své nevlastní sestře přehnaně ochranářský? Od tohoto momentu mě drama přestalo bavit, jeho pokřivená morálka a zvrácená motivace postav mne odradila od dokoukání do konce (a to mi chybí jen tři epizody). Abych nezapomněla na hlavního hrdinu, dalšího obrovského chudáčka, od dětství traumatizovaného, který se všemi manipuluje a nezajímá se o následky svých činů. Samozřejmě hlavní hrdinku hrozně miluje (asi proto, že ho zdánlivě odmítala a dělala drahoty) a ona (kdo jiný taky, že?) ho z jeho sociopatie vyléčí (k čemu máme vůbec psychiatry a psychology?) a obrátí na dobrou cestu. Škoda, remake japonského originálu měl určitě potenciál, prvních sedm epizod mě bavilo, pak ale náboj pomalu vyšuměl. ()

Vavča

Korejský remake japonského originálu z roku 2002, scénaristka Song Hye Jin si vybrala silný materiál. Realistické drama, které si pomalu buduje svoji atmosféru, charaktery, zápletka se rozvijí postupně, ale rozhodně seriál není žádná nuda, nejsou zde prostoje nebo nastavované, zbytečné situace. Detektiv Yoo Jin Gok (vynikající Park Seong-woong) vyšetřuje smrt mladé dívky, která možná nebude jen prostá sebevražda. Kolem se ochomýtá Kim Moo Young, který má špatnou reputaci a velké sympatie žen všeho věku. Yoo Jin Gok má podezření, že tento charakter je klíčem k případu, snaží se od něj držet dál svoji sestru Yoo Jin Kang (Jung So Min). Seriál je velmi dobře propracovaný, není tady slabý díl, nebo místo, sice tušíte celkový záměr a finále tendující k tragédii, jenže stejně Vás to dostane. Výborné herecké výkony Jung So Min hraje těžký dospělý charakter mladé ženy traumatizované svoji minulostí. Seo In-guk jako morálně indiferentní bishík, ze kterého jde mráz po zádech je skutečně výborný. Seriál rozhodně dovede překvapovat, ty vyměny, dialogy mezi jednotlivými postavami stojí za to. Ovšem všechno má svoji cenu a ty hry nemohou zákonitě dopadnout dobře, relativně málo klišé. Jediný problém může být pro hodnocení to, že seriál je remake (musím japonský originál teprve vidět), rovněž i přes všechny klady musím říct, že si neumím moc představit, že tohle je ten typ reprízovatelného seriálu, přesto památné, dospělé, doporučuji. ()

Coriza

Wow, tleskám! Takhle nepředvídatelný příběh tady už dlouho nebyl a musím říct, že semnou fakt pořádně zacloumal. Skvěle psychologicky propracované postavy - hlavní hrdina, Seo In Guk, byl opět bezkonkurenční. Oblíbila jsem si snad všechny postavy (až na ty "zlé" zbohatlíky). Žádný z dílů zbytečně nenatahoval a nebyly tam zbytečné prostoje, u kterých bych měla potřebu scénu přeskočit. Žrala jsem to hned od prvního dílu, ve kterém, pozor spoiler, je už hned kissing scene! :D Což mi hned napovědělo, že tady toto drama bude "zřejmě" jiné... a fakt, nespletla jsem se a stálo to za to! Až do posledního dílu jsem nevěděla, jak to teda vlastně je a konec byl brutální. Milostný příběh mi zas podlomil kolena a na konci mi ukápla nejedna slza. Hlavní OST píseň "Lost" se dostala do mého playlistu a hodnotím ji jako jednu z nejlepších so far... Určitě doporučuji, protože tento kousek se jim fakt povedl. Takže za mě jedno topový K-Drama s velkým D. ()

• In-guk Seo (Kim Moo-young) a So-min Jeong (Yoo Jin-kang) k seriálu nazpívali píseň „Star (별, 우리)“. Oba k ní také napsali text. (kklepkaa)