Nebezpečnejšia než fronta Druhej svetovej vojny bola cesta naň. Riziko si uvedomuje aj kapitán amerického konvoja (Tom Hanks), ktorý má dopraviť nové posily a zásoby spojencom do Európy. Počas piatich dní plavby cez rozbúrený Atlantik bez vzdušnej podpory je však konvoj napadnutý nemeckými ponorkami. Kapitán a jeho flotila vedia, že jedinou šancou na dopravenie tisícok vojakov na front je vyhrať nepredvídateľný boj s nepriateľom. (Itafilm)

ArsenalEagle

Skvěle vybudovaná atmosféra a prakticky nekončící strhující napětí od začátku až do konce. Fakt, že se vše točí kolem jedné lodi a naprostá většina záběrů je právě z a nebo na Greyhoundovi jen podtrhuje celkový dramatický dojem. Takhle krátká stopáž je u vojenských filmů docela výjimkou, ale v tomto případě ji kvituji, protože film ani na minutu nezačal nudit. Hanks jako vždy výborný. ()

Frajer42

Velmi příjemné překvapení, které mě navnadilo zhlédnout několik filmů s ponorkovou tématikou. Vynikající souboj bitevního křižníku s ponorkami. Potěšila mě krátká stopáž, která nedává příliš prostoru vatovým výplním. Film je velmi stručný a soustředí se zejména na bitevní pasáže, které jsou skvělé. Spousta idiotů si zde stěžuje na ploché postavy. Já tohle naopak oceňuji, protože bytostně nenávidím, když člověk musí vytrpět hodinové seznámení se s manželkami, přítelkyněmi a dětmi celé posádky, aby věděl, kdo je ten hodný a čí smrt má oplakávat. Dialogy jsou složené takřka pouze ze štěkání rozkazů. Za mě velmi dobrá válečná oddechovka. [80 %] ()

luka4615

Bitva o Atlantik hrála v událostech Druhé světové války jednu z nejdůležitějších úloh, díky niž měli obyvatelé Velké Británie jistotu potravin a materiální pomoci. Je tedy vážně velká škoda, že tato kapitola nejhrůznějšího ozbrojeného konfliktu v dějinách lidstva dostala tak zoufale průměrný filmový přepis. Zamrzí zde především vágní režie a plochý scénář, který nadějnou filmovou látku již od prvních vteřin neúprosně sráží. Nastalou situaci nezachrání ani spolehlivý Tom Hanks, sympatická vizuální stránka a střízlivá stopáž 90 minut. Co tedy dodat na závěr? Na snímku Greyhound je téměř okamžitě vidět, že zkrátka "jede na jistotu", která neurazí, avšak v záplavě podobně laděných snímků ani neohromí. Pokud tedy hledáte válečný film s alespoň kapkou invence, poohlédněte se někde jinde. „Greyhound, good luck surviving the night.“ ()

JohnCZ

Minimalistická epizodka zachycující dramatickou bitvu o námořní konvoj. Nic víc, nic miň. Digitální, ale líbivý vizuál, pěkné lodní bitvy proti ponorkám, dynamické ozvučení, ale jinak to na mě působilo jaksi nefilmově. Bez výraznějších postav (až na Toma Hankse), se zajímavými, ale nedostatečné prokreslenými záporáky a hlavně, bez větší gradace a dějového vyvrcholení. Při sledování jsem měl pocit, že sleduju pěkně zpracovaný doprovodný film k nějaké hře, ale jinak mi to přišlo chladné jako psí čumák. Dokázal bych si to třeba představit jako součást větší antologie, která by zachycovala různé, méně známé, ale přesto zajímavé momenty války. Jako klasický celovečerák to až tak úplně asi neuspokojí. ()

berny2468

Další z řady hrdinů, které ztvárňuje Tom Hanks a opět to ztvárnil skvěle. Tentokráte zde hraje kapitána lodi Greyhound, který má za úkol chránit flotilu před německými ponorkami. A přestože je to pro něj první plavba, ihned prokáže své kvality a um a potopí 4 ponorky. Film je krátký (82 minut) a tak není divu, že utekl fakt rychle. Postavy se nedaří ani základně vykreslit a nevíme o nich zhola nic. Maximálně jakou pozici zastává. Vše tak drží pohromadě Tom Hanks a jeho nezpochybnitelné charisma, které utáhne snad cokoliv a solidní vizuální stránka. Souboje lodí proti ponorkám jsou přehledné a zajímavě natočené. Nestane se, že bychom netušili o co právě jde. Přestože o moc nejde ve výsledku. Je to pouze krátká povídka natáhnutá téměř do celovečerního hávu. Neurazí ale ani nenadchne. Prostě jedna mála z epizod z bitvy o Antlantik. Ale osobně mě trochu straší představa zaplatit za tohle vstupné do kina. Protože ve výsledku to opravdu působí jako velmi solidní epizoda nějakého seriálu. 5/10. ()

• Významnou mierou k tvorbe filmu dopomohlo aj Kanadské kráľovské námorníctvo. (MikaelSVK)
  • V úvodní části si kapitán Kraus (Tom Hanks) umývá obličej v umyvadle a poté se utírá utěrkou z IKEY (utěrka Tekla). (senf)

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

Tom Hanks plánuje pokračování Greyhound

13.04.2022

Herec Tom Hanks (Most špiónů, Sully: Zázrak na řece Hudson) a jeho produkční partner Gary Goetzman (Zprávy ze světa, Soukromá válka pana Wilsona) si zřejmě našli nový domov na streamovací službě od… (viac)

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

Greyhound nejúspěšnějším filmem na Apple TV+

16.07.2020

Válečný snímek Greyhound s Tomem Hanksem se stal nejúspěšnějším titulem na streamovací službě Apple TV+. Film režiséra Aarona Schneidera, k němuž Hanks napsal i scénář, zaznamenal rekordní čísla… (viac)

Sony vše odsouvá na rok 2021

Sony vše odsouvá na rok 2021

31.03.2020

Ačkoliv se americký prezident nechal slyšet, že by rád měl koronavirus za sebou už do Velikonoc, realita se zatím zdá být poněkud jiná, a ve studiu Sony si to uvědomili v podstatě jako první. Místo… (viac)