Recenzie používateľa Volodimir2 k tomuto seriálu (2)

Hrdinství (1968) (E01)

Ide o hraný dokument, ktorého vysielanie sa rozbehlo tesne pred vstupom vojsk Varšavskej zmluvy na Československé územie. Následné udalosti nedali možnosť pokračovať v tomto dokumente a tak ostali iba dva diely. Keď mám hodnotiť historickú obsahovú stránku týchto dvoch dielov skôr by som sa prikláňal k historický presnejšiemu prvému dielu "Hrdinstvo" , ktorý rieši kľúčové boje, ktoré predstavovali prvé vystúpenie ale aj uznanie samostatného Československa. Druhý diel "Deň hanby" je menej presný, ale vzhľadom k roku vytvoreniu 1968 a stav v otváraní archívov sa nieto čomu čudovať. V dokumente sú použité všetko známe historické skutočnosti. Takže pre vojnových historikov je to dokument menej podstatný. Ak keď po filmovej stránke si myslím, že má obrovskú hodnotu. ()

Den hanby (1968) (E02)