TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2018) (S01)

/// Seriál, ve kterém nejspíš budete fandit narušené osobě. První řada YOU má dobře vykreslené charaktery, překvapivé zvraty a taky dějovou linku o Candace, kterou budete chtít odkrýt. Je proto škoda, že si seriál neohlídal víc to, že Joeovi spoustu věcí strašně snadno projde. Ať už jde jen o odposlechy telefonního hovoru z druhé strany silnice (v New Yorku!) nebo o první smrt, která potom nikoho nezajímá. První řada se oproti dalším také drží alespoň trochu při zemi, takže pokud vám dění přijde přehnané už tady, nemá moc smysl koukat dál. ()

Poslední fajn kluk v New Yorku (2018) (S01E02)

I vzhledem k tomu, jaký má Joe hlas, jsem očekával druhého Dextera, který bude přesně vědět, co s Benjim udělat... No a ono ne. Příjemné překvapení. ()

Série 2 (2019) (S02)

/// Druhá řada by se mi rozhodně líbila víc než první, kdyby nebylo posledního finálového trojdílu, který vše zamotá drogovými halucinacemi. Působí to poněkud lacině. Také je škoda, že perfektně nastartovanou linku s Candace nedokázali tvůrci využít víc, v půlce seriálu se to tváří, jakože bude Joe mít peklo na zemi, a přitom našeho stalkera trochu podráždí. Taktéž to, jak si ke konci postavy hodně zhurta začnou spojovat věc - zvláště u Fortyho, který je vykreslen jako pitomec, to dost nakrkne. Co se však povedlo velice je postava Love, kterou si dost možná s Joem taky zamilujete. LA se mi taky moc líbilo. A taky je fajn, že Joe už nemá všechno úplně zadarmo. Takže je spokojenost s druhou řadou podobně velká, jako s první, možná ještě trošku větší. ()

Série 3 (2021) (S03)

/// Zatímco první řada se držela v mezích uvěřitelnosti, druhá řada kolem té hranice docela umně tančila. Párkrát ji sice přešlápla, ale ještě se to dalo tolerovat. No a třetí řada už je dost daleko za ní. Zejména ve finálních dílech se dějí situace extrémně hloupé a přehnané. Scénář to tak chce, tak to tak prostě bude. A ve všem tom dění překáží Joeovo dítě tak moc, že ho na konci řady radši dají pryč. Pořád to ale většinu času baví a má to skvělou Victoriu Pedretti, takže 3*. Dokáže se YOU v další sérii aspoň trochu uklidnit? ()

A žili šťastně až do smrti (2021) (S03E01)

/// Z konce druhé řady jsem měl pocit, že Joeovi už vlastně nepůjde fandit a že dál půjde jen o slátaninu. První díl třetí řady byl ale zábavný, hravý, a tak akorát přehnaný. Jsem zvědavý co bude dál. ()

Práce a rodina (2021) (S03E06)

/// Přidám hvězdičku za Marciu Cross ()

Swingování (2021) (S03E08)

/// Přidali jsme akci a logicky zvyšujeme hodnocení? Nojo... Ještě že nikdo nic neviděl :) ()

Série 4 (2023) (S04)

/// TY mělo skončit minulou sérií a bylo by to důstojné, čtvrtá série je fakt špatná. Tedy, ze začátku ne - první polovina nabízí ucházející detektivku, která i díky Joeovým monologům k obrazovce připoutá. A to i přesto, že mi postavy v Londýně přišly hodně nesympatické a neměl jsem sebemenší zájem jim fandit. Ono taky není proč, většina z nich mezi sebou naši hlavní postavu ani nechce, párkrát zazní "jsem rád, že tu jsi!" jenže proč? Vždyť s nimi Joe sotva promluví. Kate a nemálo dalších zde navíc ovládá umění číst Joeovi z obličeje, což je naprostý kontrast vůči minulým třem sériím. No a pak přijde druhá polovina, která zejména ve posledních třech úplně přepne a za každou cenu se snaží vrátit do zajetých kolejí. Přitom bylo fajn, že detektivní zápletka přinesla do seriálu něco nového. Inu, druhá půlka mohla fungovat, jenže nám tvůrci naprosto vážně přinesou zvrat, který nemá daleko k "... a pak se probudil. Vše byl jen sen.", jen kvůli tomu, aby zvrat byl ještě větší, než všechny předešlé. Bohužel od toho momentu mi dění začalo být silně lhostejné, všechno se úplně sypalo. Nadia působila jak postava ze Screamu, jak moc nereálné bylo její pátrání. Kdyby pátá série nebyla poslední, na YOU už kašlu. Třeba to fakt skončí tím, že se to Beck celé zdálo :)) A co kecám, Joe na konci stejně umře, protože na nic jiného se tvůrci u sériových vrahů nikdy nezmůžou a diváci vlastně potřebují tu výhru dobra. ()

Joe vyráží na dovolenou (2023) (S04E01)

/// Je fajn po třech sériích trochu změnit koncept, vypadá to docela lákavě. Nechápu ale, jak chtějí tvůrci kritizovat bohaté, když dají Joeovi zřejmě nevyčerpatelný zdroj peněz. Vždyť pracoval v knihovně! Ve třetí řadě si mohli ten krásný dům pořídit díky rodičům, ale tady si ten luxusní byt dovolil jak, když ho vidíral ten týpek? Nebo mu teda nechal nějaký drobný na ten krásný byteček? :)) A Xichtíky teda vybrali slušně nesympatický. V tom závěrečným prostřihu snad nešlo použít odpudivější záběry. Taky ta (sice vysvětlená) náhlá změna z Paříže na Londýn mi přijde škoda. ()

Dobrý člověk v krutém světě (2023) (S04E07)

/// Nadia se chová jako postava z Vřískotu. Edward jí pošle úplně normální fotky Joea s taškou s jídlem, ale abychom mohli pokračovat dál, i když to nedává smysl, musí říct, že je na Joeovi možná přeci jen něco divného. Mohl to být slušný díl, bohužel se ale nemůžeme držet při zemi. ()

Odkud přicházíš a kam jdeš? (2023) (S04E08) odpad!

/// Tak to budu muset chvilku rozdýchat :)) Na konci minulého dílu jsem si myslel, že to byl dvojník, a ne přelud, což bych viděl asi tak desetkrát radši. Mohl to být docela dobrý koncept, když si lidi myslí, že i Zeman má dvojníka :) ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021