Dlouholetý pár homosexuálů je neustále na nože, ale jejich úspěšný pořad o vaření je drží pohromadě. Když však jejich zbloudilý syn opět skončí ve vězení, neochotně se ujmou vnuka, který jim zaklepe na dveře. Hvězdný šéfkuchař Erasmus (Steve Coogan) a jeho partner Paul (Paul Rudd) společně vedou šťastný a požitkářský život. Jejich dokonalý svět se však obrátí vzhůru nohama, když Erasmus na večírku stane tváří v tvář vnukovi, o jehož existenci neměl tušení. Zdá se, že chlapec, jehož otec se ocitl ve vězení, nemá kam jít, a tak se ho dvojice po dlouhé debatě rozhodne ujmout. Změny a překážky, kterým jsou obě strany náhle vystaveny, by lehce mohly vyústit v katastrofu. Příběh o neobvyklé rodině, prodchnutý láskou a humorem, činí ze snímku jednu z největších filmových událostí tohoto roku. (Cinemax)

Chrustyn

Páreček gayů, kteří se náhodou stanou opatrovníky malého chlapce, o kterého nakonec budou bojovat s jeho otcem. Největším vtipem filmu je ústřední duo v neobvyklé roli, jinak je vtipu velice málo, přestože dané téma nabízí celou řadu možných vtipů a vtipných narážek. Ve filmu jich je bohužel minimum. ()

Marze

Vidíme homosexuální pár Paula Rudda a Steva Coogana v této únavné přemrštěné komedii. Nejdříve jsem si říkal, že je to nějaká ironie s postavami nemíněnými vážně až jde z toho hlava kolem.A vypadalo to zastarale. Malý vnuk v podání Jacka Goreho přijede neohlášen na panství v Santa Fe v Novém Mexiku. Rudd je uvěřitelně neurotický. Všechny vtipy jsou povahou gayovské a je obtížnější jim rozumět. ()

kilobyte

Žádné vnucování jak homosexuální páry jsou pro děti to nejlepší, jak bývá časté u filmů s podobnou tématikou. Naopak je to pohled na dva muže, kteří se snaží starat o dítě, i když sami se chovají jako děti, přestože občanku už mají hodně dlouho. Film hodně táhne dvojice ironický Paul Rudd a sebestředný Steve Coogan. ()

splaty

Gay filmy nevyhledávam, tenhle byl ale dost dobrý. Paul Rudd i Steve Coogan svoje role zahráli špičkově. Moc se mi líbilo, že o všech tabuizovaných tématech mluvili upřímně a v Paulově případě s velkou nadsázkou a sakrasmem. Hodně jsem se pobavila. Vkusné, lidské, pragmatické. Rudd opravdu moc dobře zahrál a dal celému filmu šťávu. A jak u toho dobře vypadal! ()

StanislachKo

Už len samotný fakt (atén je podľa mňa absolútne evidentný), že to chce primárne šokovať, je zárukou, že to muselo dopadnúť modrým hodnotením (+ samotný názov filmu...). Ale za hlavnú dvojku to u mňa musí ísť kategoricky hore. A ako som to písal už pri pár iných filmoch, táto drzá - skoro až nekorektná - odvaha ma v hlavne amerických filmoch vždy baví a nedokážem jej skrátka nefandiť. Coogen a Rudd u mňa zase išli hore. Titulková scéna... no... to už trochu nasladilo finálny pocit, ale byť tam zrejme musela. Suma sumárum, smial som sa fakt schuti, ale tvorcom išlo zrejme aj o také niečo ako dojať, či u diváka prehodnotiť svoj svätonázor, čo so mnou moc nezatriaslo. ()