Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Baron Noktur

Rozhodne najlepší diel z doterajších siedmych. V tomto diele vidíme zrod Mordoru, a že je to zimomriavkový zážitok! Množstvo scén má doslova filmové kvality, vidíme zaujímavé obrazy, hrátky s kamerou, množstvo dojemných, až srdcervúcich scén, vynikajúce herecké výkony (Až na Galadriel), a taktiež zrod nového "Spoločenstva" pozostávajúci z niekoľkých neohrozených hobitov. Bol to fakt krásny diel s krásnou hudbou a pre mňa zatiaľ vrchol tohto seriálu. Samotný seriál ako taký je priemerný a má kopec nezmyslov, avšak diely samostatné sú nakrútené výborné a tento patrí medzi zatiaľ najlepší. ()

Sany33

Príbeh: Dostávame sa do povýbuchových Južných krajov, ktoré sa pomaly ale isto menia na Mordor. Dej našich hrdinov pomaly odsýpa. Armáda Numenoru sa vracia domov s prísľubom skorého návratu. Galadriel musí zohrať Halbranda k svojím ľuďom aby mu vyliečili smrteľné zranenia. Elrond bojuje so svojím presvedčením. Prevedenie: Po vynikajúcej predchádzajúcej časti je táto pomalá, vysvetľujúca takou povinnou jazdou. Ale mne to až tak nevadilo aspoň sa osudy hrdinov posúvajú tam kam majú a nestagnujú na jednom mieste. 78% ()

Litvicek

Tááák, v předešlém díle jsme měli minibitvu mini rozměrů. V tomhle dílu se tedy musel najít balanc a pro změnu se tady nestalo nic. Až tedy na poslední epické tři minuty před konce dílu, kdy jsme se dozvěděli, jak vlastně vzniknul Mordor. What a show! A jestli už finishujeme, ta jedna hvězda/Odpad se k celkovému hodnocení blíží daleko víc a víc. Jebat, že je to seriál za všechny prachy. ()

Necrotongue

V jednom z předchozích komentářů / recenzí k průběhu první sezóny jsem napsal, že se oprostím od geniální knižní předlohy, ale nezvládl jsem to. Z Galadrielina monologu jsem totiž pochopil, že tvůrci zabili Celeborna, parchanti! I člověku, který v životě nečetl žádnou z Tolkienových knih věnovaných Středozemi, ale viděl zfilmovanou trilogii Pán prstenů, přece musí tak nějak vrtat hlavou, jak je možné, že v ní Celeborn vystupoval živý a zdravý. WTF?! Je mi už definitivně jasné, že jsou chluponozi (chluponohové?) těmi nejcyničtějšími, nejsobečtějšími a nejpokrytečtějšími bytostmi ve Středozemi, o čemž mě přesvědčil proslov pana Brandonožky, ve kterém zazněla věta: "Jsme si navzájem věrni". Jsem si málem poprskal fiží. V závěru jsem pak ještě zjistil, že tvůrcům asi nefunguje kompas, když se Jižní kraje změnily ve východní hrozbu. No dobře, jsem ochoten uznat, že Mordor ležel na východojihovýchodě. Celé bych to shrnul tak, že epizodu vnímám jako důkaz toho, že tvůrci neví z které do které a že jsem se musel hodně držet, abych neodpadoval. / Poučení: Nevstupuj do hořící hospody. 1*- ()

kenkaku

Elf blond-pipka je azbestová, že přežila pyroklastickou vlnu na stojáka nebo co? Ono vůbec že to kdokoliv přežil (i když kdekoliv zalezlý) je víc pohádka (hooooodně fantasy) než bych si přál. Vypadá to dobře, ale je to debilní. Ostatní linky jsem měl doposud raději. Doposud… linka se “Supermanem” zretardovatěla neskutečně (to jsou vážně to Hobiti tak debilní?). Proč mu lezou pod ruce, když dělá “super-věci”? Je naprosto jasné, že se něco může stát a pak čumí jak vemena. Nemluvě o tom co předvedou potom… Na co jsem čekal jak na milování je probuzení Balroga (které prostě muselo proběhnout, aby si “o něco později” mohl Gandalf říct památečné “You shall not pass!”). Sice jsem se dočkal, ale takhle debilně? Plusové body získala scéna “budiž Mordor”. ()

• Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)