Jsou ukuta nová spojenectví. (Prime Video)

HellFire

Rings of Power TRPÍ vyloženě amatérsky napsaným scénářem, který seriál potápí na dno. Legendární kovář Celebrimbor, který své řemeslo provozuje tisíce let neví, že může mithril zkombinovat s jiným materiálem, aby posílil jeho vlastnosti? Yeah, right. A když mu Sauron tuhle možnost navrhne, tak ji prezentuje jako DAR! Až takhle fikaný a mazaný je Sauron. Takovým způsobem se pokouší ovládat ostatní. Výsměch. Vůbec veškeré dění okolo přípravy a vytváření prstenů je doprovázeno velmi úsměvnými scénkami a dialogy. Rings of Power se určitě zapíše do dějin z pozice jednoho z nejvysmívanějších seriálů všech dob. Tahle show byla jako stvořena pro internetové trolly. Ještě dementnější je rozřešení záhady jménem Halbrand. Galadriel ho začne až teď v posledním díle podezřívat, že není tím, za koho se vydává? Doteď jsme dostali jen drobné náznaky toho, že je vůči němu skeptická, ale dosavadní build-up byl prakticky nulový. Zcela bezprecedentní byl ale krok Galadriel, která zjistí, že Sauron je Sauron a nikomu nic neřekne. V ten moment jsem šel do kolen. ()

Mitin

Ostuda. Každopádně nebudu dávat horší hodnocení než 2*, protože některý scény byly dobré, když pominu jak nesmyslné. Harfoot linka je možná nejhorší dějová linka v historii. Nemůžu se přinutit, aby mě ve finální epizodě ještě zajímalo co se stane. Kdo je Sauron mám napovídali v průběhu děje, ačkoli se snažili odvést pozornost na další postavy. Většina děje je nesmysl a mám pocit, že měřítko seriálu je asi takový, jako kdyby se to odehrávalo někde v Česku na venkově a ještě polovina obyvatel neexistovala. Tím je všechno i strašně uspěchané, ale vyplněné hodinami nudných a trapných dialogů. Výsledek? Prázdno za miliardu. Naděje pro 2. sezónu jsou snad jen vyměnění scénáristů a přestat krást rozpočet. Protože tohle jestli stalo miliardu, tak to asi pokladnici dělala Alenka Schillerů. ()

Trilobitter

Asi jediný opravdu zábavný díl série. Kromě hloupých dialogů jsme se dozvěděli i něco zajímavého, trocha napětí, Morfydd konečně trochu hrála. Pěkné to bylo. Ale jako záplata na celkové zklamání to stačí jen sotva. Z miliardového rozpočtu padla polovina na triky, druhá polovina zřejmě na hromady koksu pro scénáristy, jinak si to nedovedu moc vysvětlit. ()

kenkaku

Seriál se jmenuje “Prsteny moci”, tak jsem primárně čekal, že uvidím vznik Prstenů moci. Jako Elfí ultimativní kovář má svoji výheň už několik epizod, tak v čem to vázne. Poslední epizoda v půlce a stále prd (s tím se crcalo až do úplného konce). Hodně oceňuji naplnění svého odhadu ohledně “Supermana” (fakt jsem tu návnadu nebaštil), protože vodítek, kdo by to mohl být tam bylo až dost (klikat jen na vlastní nebezpečí). Pro mě důkaz, že scénář až zas tak debilní není. Kdo fakt nezklamal (bohužel), byla Elfí blond-pipka. Její žlučoidní vystupování po celý seriál musel vést k nevyhnutelnému. ()

Kaka

Jedna z mála epizod, kde se opravdu něco děje. Některé postavy konečně dostanou jasné kontury a nosné příběhové rámování, zřejmě pro druhou sérii, pokud vůbec vznikne. Ovšem to, jakým způsobem a kam se strhne hlavní zápletka kolem pána zla je v nejlepším případě diskutabilní, spíše však směšná. Scénář s pointou, jak pro Hercula Poirota a to vše ve wanna be nejepičtějším a nejnákladnějším seriálu všech dob. ()

• Elrond (Robert Aramayo) a Celebrimbor (Charles Edwards) ve společném hovoru zmíní, že mají tři týdny na práci, která by trvala tři století. Jde pravděpodobně o narážku na to, že v knihách Sauron začal ovlivňovat elfy v roce 1200 Druhého věku a prsteny trpaslíků a lidí jsou vykovány až v roce 1500. (spacemaster)
  • Během rozhovoru Saurona (Charlie Vickers) a Galadriel (Morfydd Clark) na raftu Sauron říká, že on jediný vidí světlo, které je Galadriel. Její oči v tom okamžiku svítí světlem Valinoru, stejně jako oči Cate Blanchett ve filmech Petera Jacksona, během nichž byly použity speciální světla pro dosažení žádaného efektu. (spacemaster)