Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Ukážka z filmu

Paatej

Kurva já tendle seriál fakt nechápu. Kam doplula flotila Númenorcu? Jak věděli kam maj jet? Proč jedou random směrem tryskem, aniž by předtim někdo vyslal třeba skauta? Proč Galadriel věří, že Halbrand je král, když sám tvrdí že neni? Proč se seriál snaží mluvit chytře a jde jen o květnatý bláboly bez sebemenšího sdělení? Naprosto děravej storytelling bez sebemenšího worldbuildingu. Seriál tráví minuty zpomalenejma záběrama, aby pak přeskočil jakákoliv vysvětlení. Neptej se a čum na nesmysl. Bohužel otázky co mě jako diváka zajímají, nezajímá nikoho jiného. Ani vesničany, ke kterým najednou připeláší stovky cápků na koních, kde ještě předtím sedláci mlátěj sedláky - doprdele vždyť se báli a chtěli utéct a ne zabíjet svoje lidi, co to je za nesmyslnej blábol - aby všichni začli oslavovat krále, kterej ovládá teleportaci, protože jak nadjel Agarovi jinak vysvětlit neumim, a nakonec je prostě protože velkej plán smetla sopka. Jedinej dobrej moment, doufám, že sou všichni mrtvý a že už je konec. ()

CAR0DEJ

Udun, Peklo, Mordor, Hora Osudu, teda ako to, že v Mordore je neustále tma ? Nie je to dokonalé, ale konečne viac a ak Hallbrandt nie je Sauron, tak potom už fakt neviem... a že ho Adar zabil ? Hm... Ešte pár tipov: Theo bude With King a Meteor man jeden z Astari, konkrétne tých modrých. Samozrejme o tomto čase nikto okrem tvorcov nevie, či to je pravda a tieto teórie su všade na nete, takže ťažko spoiler... No fakt som zvedavý ďalej. Nie je to dokonalé, ale samozrejme ako obrovský fanúšik Pána Prsteňov a Hobbita to budem ďalej pozerať a tešiť sa na nové odhalenia aj keď malé a medzičasom sledovať net pre rôzne teórie, v tomto ten seriál spravili naozaj dobre, to musím uznať. Vlastne si ani neviem predstaviť, či by bez toho vôbec fungoval. ()

Spacecore

Jako jo, beru, že se KONEČNĚ něco děje po pěti dílech, ale ježkovy voči, to jsme čekali na tohle? První díly se bály ukázat cancourek krve a teď tu máme nechutnou scénu s polykáním skřetí krve následovanou scénou zapékání bodné rány. Proč? Proč tím museli zaplácnout snad deset minut? Z ničehonic? Je to naprosto nevhodně nasazeno. Jak tady někdo komentuje, že se takovému Goru Jacksonovi ani nesnilo. Tak Jackson zrovna má na kontě jedny z nejvíc gore horrorů vůbec a to jako měl v Lotrovi nechat skřety trhat ruce, hlavy a nohy? To by byla jatka. O to přece vůbec nejde, celý Lotr se bez takových scén obejde. No, o bitvě o vesnici ani nemluvě. Galadrieliny kaskadérské pózy garantují vyprsknutí smíchy. Strašně moc věcí tu nedává smysl. Elf tu sám vykydlí půlku skřetí armády, no paráda. No a nakonec dají nejzlejší artefakt nepřítele do rukou chlapci, který je tím očividně posedlý, aby se toho zbavil. Kecy Galadriel k chhudákovi temnýmu elfovi, kterýho mučil Morgoth v kobkách, to no comment. Kéž by jí takle mučili. ()

Bordoshut

7,5/10 – Šestou epizodou Udûn se Prsteny moci zatím nejvíce přiblížily kvalitě Jacksonovy legendární trilogie. Po pěti veskrze konverzačních dílech, které sloužily jenom k manipulování s figurkami po šachovnici, se konečně dočkáváme prvního pořádného střetu mezi skřety a sebrankou vesničanů. I v tomhle dílu se právem zrcadlí gigantický rozpočet, takže výprava zůstává velkolepá a bitva je přehledná, ačkoli se pochopitelně neobešla bez  šera. Choreografie rovněž na úrovni, bylo tam pár pěkných nápadů, které je třeba ocenit, přestože nic revolučního epizoda do světa kinematografie nepřináší. Cením několik menších zvratů, které si tvůrci pro nás připravily, ale také to není nic dechberoucího. Dohromady se nemůžu zbavit pocitu, že šesté epizodě něco chybí. Nabízí se lišácká odpověď, a čiže že chybí dějová linka s hobity-vandráky a mužem, který spadl z oblohy, na kterou už tentokrát patrně nezbyl čas, ale já za to viním jiný nedostatek. Celou první sérii tohohle seriálu v něm postrádám nějakou jiskru, hlubší emoci. Nemůžu si pomoct, ale i po více jak 6 hodinách seriálu jsem si ještě k žádné postavě nevytvořil jakékoli hlubší pouto a zkrátka nemám důvod postavám fandit v jejich snažení, neprožívám s nimi. Přijde mi, že kvůli tomu, že tvůrci rozehráli tolik dějových linek na různých frontách najednou, tak ačkoliv obětovali na představování celé první dvě epizody, jim už nezbyl čas si s žádnou postavou vyhrát na 100 % a výsledkem tak jsou jen figurky, které na jednu stranu chápete, ale na stranu druhou jsou jenom pouhými proměnnými na pozadí příběhu, který se postupně odvíjí. Kromě toho si každá ze tří hlavních dějových linií rozvíjí vlastní lore, které spolu zatím navzájem vůbec nesouvisí. Opravdu se obávám toho, jak – a jestli vůbec – se to v závěru nějak propojí. A tím nějak myslím smysluplně. Pokud možno. Verdikt: "Jeden z nejvíce rozporuplných seriálů, který jsem kdy viděl." ()

Baron Noktur

Veľmi hlúpy diel. Ani neviem, kde mám začať. Prečo je osada s tými troma domami taká dôležitá, že sa tam musí odohrávať celý dej? Prečo postavy neutiekli z veže preč ale bojovali proti škretom v tej spomínanej osade? Prečo škretov všetkých nepozabíjali, keď Galadriel to sľúbila doterajšiemu hlavnému záporakovi? Nedáva to absolútne žiaden zmysel. To, že sú tam nelogické prvky ako voda doplavená do magmy spôsobujúca výbuch sopky (to mal byť Amon Amarth?), to ignorujem, nakoľko je to fantasy. Nejaké fyzikálne zákonitosti vo fantasy absolútne nikdy neriešim. To len teda na margo. Prvé dve tretiny sú o boji, ktorý je nanajvýš priemerne nakrútený a pôsobí dosť naivne. Záverečná tretina je o oslavách víťazstva nad tou skupinkou škretov veľkou hostinou uprostred osady, pričom sa všetci tvária ako keby to bola tá hrozba, kvôli ktorej Numenor súhlasil s vyslaním veľkej armády vojakov na čele s (stále otravnou) Galadriel. Slabé tri hviezdy. Tomuto dielu chýbala mágia a pôvabnosť predchádzajúcich dvoch dielov. ()

• Název epizody Udûnje odkazem na několik míst ve světě Pána prstenů. Jde o údolí hned za Černými branami, které tvoří vstup do Mordoru ve Třetím věku a také druhé jméno první Morgothovi pevnosti, jinak známé jako Utumno. Utumno znamená v řeči Quenya „podsvětí“, kdežto Udun značí „peklo“ nebo „temnou jámu“ v sindarinštině. Zde Udun symbolizuje temnotu, v níž se jižní pláně mění s výbuchem hory Doom. (spacemaster)
  • Theo (Tyroe Muhafidin) se ptá Bronwyn (Nazanin Boniadi), jestli si pamatuje, co mu vyprávěla, když jako malý nemohl spát. Odpoví mu moudrem o tom, jak je stín pomíjivý a když najde světlo za jeho dosahem, stín ho nenajde. Tento dialog mohli diváci slyšet na konci filmu Pán prstenů: Dvě věže (2002), ale pochází z knihy „Návrat krále“, kdy Sam (Sean Astin) vidí hvězdu mezi mraky, když se s Frodem (Elijah Wood) nachází hluboko uvnitř Mordoru. (spacemaster)