Adar a jeho armáda táhnou na Ostirith. (Prime Video)

Ukážka z filmu

Sany33

Príbeh: Adar sa spamätáva s lstivej frašky vo veži a berie si svoju armádu aby dobil dedinku pod horou. Ako na zavolanie sa ale objavujú armády Numenoru na čele s krásnou Galadriel aby im pomohli. Prevedenie: Konečne poriadna akcia. Nedá sa to síce porovnať s bitkou o Minas Thirit ale tiež sme iba v prvej s plánovaných piatich sérií. A mne sa to teda páčilo dosť. Ten koniec s výbuchom bol teda fenomenálny. časti som dal plný počet lebo po takto nabitej časti určite Ďalšia bude plná kecov a vysvetľovania. 90% ()

JeanMarthan

Já už opravdu nevím, co s tym! Dobře, je tu akce, po které mnozí tak horlivě volali. Ale akce jaká? Kde vzali se, tu vzali se Númenorejci a tryskem se přiřítili do jakési vesnice kdesi. Dobře, nemám nic proti tomu zachránit vesnici v Dolní Horní, ale jak k ní přišli? Kdo k nim přispěchal pro pomoc? Tohle má být filmařská zkratka? Tak to ani náhodou! Galadriel v brutálním trysku a stíhacím závodě (který vypadá jako honitba upírů ze Stmívání) stíhá uprchnuvšího Adara, aby mu - a hlavně jeho koni - vzápětí vystavil brutální stopku kopím Halbrand, který se vyřítí naproti? Ok, to asi byla zkratka, ale přes kopec nebo jak? Bronwyn někdy kolem 5 hodiny ranní div nezemře prošpikovaná jak ražničí, aby o tři hodiny později připíjela s bíloarmějci. Atd. atd. Arondirův souboj s "Predátorem" a vlastně veškeré jeho Chuck Norrisovské eskapády už ani nekomentuju. Dialogy opět jak z učebnice pro začínající dadaisty. Odmlky mezi jednotlivými větami, že by v nich člověk stihl uplést svetr. Hudba? Tam nějaká je? Nějaký motiv k broukání? Emoce? Sakra, když vesnická cháska očekává nájezd synků Adara, měl bych si stříhat nehty zubama a bát se o sucho v kalhotách. Jenže ani to se neděje! Opravdu bych tomu chtěl zvýšit hodnocení, ale nejde to. Na to jsem viděl až příliš filmů a seriálů a četl knih. Dobrý vizuál, lokace, masky nebo co se tu nejčastěji argumentuje, mi prostě nestačí, když je to jalovina parazitující na zavedené značce. Trochu pokory k dílu Tolkiena prosím Amazone! ()

Kritik.

Popísaného toho bolo naozaj dosť. Tu na ČSFD aj na najrôznejších diskusných fórach. Áno, máme tu najepickejší diel. Ale mne nejde iba o akciu a konverzačky určite nenazvem "zbytočnosťou". Čiže z tohto sa radosťou nezbláznim. To načasovanie a strih sú neatmosferické (dedinčania sú šikanovaní - prezradenie divákom, že vojsko už hrdinsky cvála na pomoc! - dedinčania sú ďalej šikanovaní a začnú umierať a pomoc vlastne nestihla prísť včas - potom pomoc prichádza a my máme byť z toho paf). Pripomenulo mi to ako apači na čele s Winnetouom prišli na pomoc Old Shatterhandovi vo finále známeho filmu, ibaže to bolo lepšie ako šiesta epizóda tohoto :) Málo postáv, nelogickosti, charaktery si nás ešte stále nezískali... Ako fanúšik žánru to neodsudzujem a budem pozitívny: je to priemerný seriál. ()

Miagy

5 dielov sledujeme ako Galadriel prehovára Numenorejcov aby šli bojovať do Stredozeme, kam zázračne dôjdu v 6 dieli presne v čase, keď tlupa škretov zaútočí na nejakú dedinku. A najmocnejšia bytosť Stredozeme musí byť natrepaná v zbroji a používať meč. Tí tmavší krátkovlasí elfovia mi vadia menej ako premrhaný potenciál.... ()

salahadin

Nééní možná! Ti Númenorejci fakt dopluli!?! A já měl za to, že 6. díl se bude jmenovat zase "Na moři" a dočkáme se další bezduché konverzačky. No paráda! A teď si představte, jak blbej ten seriál je. Númenorejci nejenže doplují, ale dlouhou cestu si naplánovali na vteřinu přesně, aby zachránili pár drbanů v "epické" bitvě o hospodu ve Zlámané Lhotě. Čili tento díl se natáčel v téměř jediné lokaci, kde sledujeme horší bitku než v případě kdejakého LARPU na zelené louce. CGI je někdy tak špatné, až si říkáte, zda tvůrci neparodují Chaplina (třeba naháněčka Adara byla k popukání). I když se obrázky hejbaj více než v předchozích 5 dílech, jedná se o mimořádně slabý seriál bez jakékoli filmařské invence nebo osobního vkladu. Asi nezbyly peníze na kvalitní filmaře. Impotence tvůrců se projevuje zejména častou aplikací deus ex machiny, což je prvek, který na filmech ze srdce nesnáším. Už jsme pojednali o načasování Númenorejců v bitvě o hospodu. Arondir se fackuje se skřetem, který mu chce dopřát kvalitní hloubkou akupunkturu oka. A ejhle - kdo to nečekal, že skřeta zezadu napíchne Bronwyn? A podobných scén je tu hodně. Demence tvůrců se ale projevuje i naprostou absencí logiky vyprávění. Gábina (nebudu užívat jméno mé oblíbené postavy z Pána prstenů) nahání Adara, trochu nadopuje koníka elfským zaříkadlem, ale ejhle! V protisměru se už řítí králíček jižních zemí, který Adarova koně sejme dřevěným párátkem, které se navíc sotva zlomí! Do prčic můžou filmař snídat aspoň jednou týdně cereálie pro posílení mozkových závitů? Bohužel, ačkoli se v seriálů konečně něco málo děje, je seriál zatím blbej až na půdu. A třešnička na závěr - ta černá dýka nebo klíč či co to je - to jako fakt slouží jako klíč k šoupátkové věži nějaké přehrady? Proč si Adar prostě nevzal větší pajcr a nešel tu přehradu prostě prolomit? Proč se hnal za touhle nedůležitou cetkou? Ubohý. nezvládnutý a podprůměrný filmařský počin. Ještě dva díly a konečně můžu tenhle kýč od Amazonu, vyrobený jen a jen pro peníze a nikoli pro fanoušky, definitivně opustit a nekazit si chuť na Tolkienův podmanivý svět. Dát tomuhle 5* hvězd? To vám stačí opravdu málo. Ale proti gustu.... ()

• Orci skandují: „Nampat,“ před útokem na Ostirith. „Nampat“ znamená „smrt“ v černé řeči. (spacemaster)
  • Theo (Tyroe Muhafidin) se ptá Bronwyn (Nazanin Boniadi), jestli si pamatuje, co mu vyprávěla, když jako malý nemohl spát. Odpoví mu moudrem o tom, jak je stín pomíjivý a když najde světlo za jeho dosahem, stín ho nenajde. Tento dialog mohli diváci slyšet na konci filmu Pán prstenů: Dvě věže (2002), ale pochází z knihy „Návrat krále“, kdy Sam (Sean Astin) vidí hvězdu mezi mraky, když se s Frodem (Elijah Wood) nachází hluboko uvnitř Mordoru. (spacemaster)