Arondir se ocitá v zajetí, Galadriel a Halbrand objevují legendární království; Elendil dostává nový úkol, Nori čelí následkům. (Prime Video)

mata77

Príbeh si žije vlastným životom, pritom ale stále rešpektuje Tolkienov odkaz. Tvorcovia si právom zaslúžia moje uznanie a rešpekt. Výprava je úžasná, krajina a exteriéry zladené až okúzľujúcim spôsobom. Potom sú tu rôzne detaily, kostýmy, šperky, ozdoby, top-masky a make-up. Kulisy v žiadnom prípade nevypadajú ako z papundeklu, nasvietenie a kamera si dávajú pozor, aby neporušovali fyzikálne zákony, rovnako tak triky. Hudba je zatiaľ menej pompézna a opakujú sa motívy predchádzajúcich dielov. Herci okrem niekoľkých výnimiek mi sú neznámi, väčšinou s britským prízvukom, ma nijako nevyrušujú. Scenár je pomerne jednoduchý a nevyžíva sa v komplikovaných dejinách, ale sa drží jednoduchosti a priamočiarosti. Nerozumiem, prečo má veľká masa divákov problém s hercami s inou farbou pleti. Rasy sa v tomto svete nedelia podľa farby, ale príslušnosti k pôvodu, preto sú rasami ľudia, elfovia, trpaslíci, hobiti...bez prízvuku na ich farbu. Tmavý elf na mňa pôsobí impozantne a táto postava sa mi páči ešte viac, ako v predchádzajúcich dvoch dieloch. ()

HellFire

Chtělo by to přestat rýpat se v nedůležitých věcech a zapracovat na tempu. A dialozích, které zní prkenně, naučeně a nepřirozeně. Jako když čtete strojový překlad. V téhle epizodě má mátl taky střih, když v úvodu sledujeme příjezd Galadriel a muže z voru (ne, nepamatuju si jeho jméno) na ostrov jejích zachránců, pak předstoupení před královnu (kde se Galadriel chová jako největší spratek) a najednou střih – jsme na lodi, která pluje kdo ví kam a já netuším, jestli sleduji nějakou scénu z minulosti nebo současnosti. Prostě by to chtělo po všech stránkách zdokonalit. Snad druhá série bude lepší, ale obávám se, že ji neuvidím, protože předchozí dva díly jednoduše neukázaly nic nadprůměrného a zatím to vypadá, že se z průměru horko těžko seriál vyhrabe. Btw všimli jste si, že orkům vadí slunce, jen když to vyžaduje scénář? :) A proč se musí Galadriel chovat tak povýšeně ke svým zachráncům? Rád bych doufal, že je to předzvěst změny, ale bojím se, že scénáristé takhle nepřemýšlejí. O schopnostech scénáristů mě vůbec nepřesvědčují scény jako tak, kdy mág dojde do vesnice pidilidí, kde z batohu holky vytáhne mapu se souhvězdím a začne ji studovat. Pochopil bych, že dokáže vesnici najít podle ohně, ale jak sakra věděl, že má holčina v batohu tu mapu??? To jsou tvůrci tak neschopní, aby nám ukázali, že holčinu z povzdáli pozoroval, jak si mapu schovává? Navíc je tak blbý, že mapu nad ohněm zapálí a není schopný oheň zdusit. WTF? ()

blackJag

Tak že by nakonec těžká zívačka? Bohužel to tak vypadá, mírný optimismus po prvních 2 dílech opadá, třetí díl celkem nuda. V podstatě seriál sleduji zároveň s ROKem DRAKA a skoro bych řekl, že ten ze světa LOTR nehraje ani stejnou ligu. Triky, výprava, to tu je, příběh se ale plouží a herci nejsou schopni unést tíhu charakterů a docela mi připadá, že se tvůrci za každou cenu snaží vyhnout nějaké drastičtější scéně a radši si ve zpomaleném záběru střihnou Galadriel na koníkovi... Ehm, opravdu? ()

Frajer42

Spoilery! Co musím pochválit, tak je rozhodně ztvárnění skřetů, kteří oproti filmové verzi působí mnohem drsnějším, temnějším a celkově inteligentnějším dojmem. Značná část tohoto dílu je věnována právě invazi skřetů z jihu, kde si luxusně zotročili levnou elfskou sílu. Rozhodně první opravdu působivá linka s luxusním pokusem o vzpouru v závěru. Mimo to nám byl představen Númenor - ostrovní království, kde samozřejmě nesmí chybět černá královna s bílým otcem. Aspoň tohle si tvůrci mohli odpustit, když už potřebují začleňovat negříky, tak by mohli alespoň respektovat základní biologické pravidla a minimálně rodiče by měli mít vždy stejnou barvu jako děti. Nechyběla znovu hobití linka, která zde je snad jen pro oddych či zpestření a za poslední 2 díly se absolutně nikam neposunula. Z mého pohledu ze třech dílů zatím rozhodně nejlepší. [78 %] ()

liskam

Tak znovu mě to jakožto milovníka tvorby J.R.R. Tolkiena vcelku bolelo.  Nůmenor rozhodně nebyl v tomhle "negativním/ protielfském" stavu před stvořením prstenů moci. Ale až mnohem později! Až stovky let po stvoření prstenů moci se Sauron, který se stále ještě dokázal měnit ve sličného člověka/elfa se rozhodl že zničí Nůmenor chytrostí a lstí. Protože vojensky na to neměl a Nůmenoru se bál. Takže pokud by Galadriel dorazila na Nůmenor v dobách před stvořením prstenů byla by vítána  a oslavována jakožto vážený přítel Nůmenorejců. Vždiť je to také prateta jejich prvního krále a zakladatele Elrose (bratra Elronda půlelfa). Přesto hodnotím vysoko, protože se mi příběh líbí a všechny jeho části fungují dobře. Elendil, a Isidur jsou sympatičtí Takže doufám že budiu mít v budoucnu dostatek prostoru. Halbrand a (doufám že je to Gandalf, který to zaparkoval u Hobitů)  mě vyloženě zajímají. Za mě 85% a 5* ()

• Galadriel (Morfydd Clark) se představí jako Noldor. Noldor byli nejmocnějším národem elfů, a to oni stvořili Silmarily. Jejich prvním králem byl Finwe, který měl syna Finarfina, což je otec Galadriel. (spacemaster)
  • Název třetí epizody Adar je elfské slovo, které znamená „otec“. (spacemaster)
  • Galadriel (Morfydd Clark) řekne Halbrantovi (Charlie Vickers), že jejich setkání nebyla náhoda, ale důsledek práce vyšší moci. Naráží tím na Eru Iluvatara, nejvyššího boha Ardy a celého Tolkienova vesmíru. Ten opravdu události na Ardě občas ovlivňuje, nejznámnějším příkladem budiž to, když poslal Gandalfa zpět do Středozemě jako Gandalfa Bílého. (spacemaster)