Galadriel nachází nového spojence, Elrond naráží na chladné přijetí u starého přítele, Nori se snaží pomoct Cizinci, Arondir hledá odpovědi a Bronwyn varuje svůj lid před hrozbou. (Prime Video)

Honzox

Všichni skalní fanoušci Tolkienových knih si asi budou právem trhat vlasy. Rozumím tomu. Prostor předlohy, se kterým mohli tvůrci nakládat je hanebně malý (Amazon ve skutečnosti nevlastní práva na zpracování Silmarillionu). Jak tak ale zatím koukám na současná hodnocení tady na ČSFD, nemohu cítit nic jiného než pocit křivdy za samotné tvůrce. Aby se zdaleka nejlíp natočený seriál za poslední dobu pohyboval kolem 60 % mi přijde opravdu nedůstojné. Kouzlo Středozemě je zpátky. Je to správně uhlazené, vybarvené a velkolepé. Dějových linek je tu rozjeto poměrně dost a tempo celého seriálu tím pak trochu trpí, každopádně jednotlivé lokace a frakce jsou opravdu skvěle vyobrazené. Líbí se mi hobiti a jejich jednoduchý způsob života odražený ve stejně prostém, ale neméně kouzelném prostředí. Líbí se mi vznešenost elfů a jejich sídel, líbí se mi tvrdohlavost trpaslíků, zahrabaných v jejich honosných podzemních chodbách. Všechny tyhle odlišnosti seriál ukazuje stejně dobře jako Jacksonova trilogie. A peníze, které Amazon na tvorbu seriálu vynaložil jsou na tom opravdu vidět (v tom správném slova smyslu). Za sebe se těším na další epizody a tiše si přeju, aby někteří diváci dohlédli dál než za okraj stránky knihy. Co se týče těch z vás, kterým vadí černí elfové či trpaslíci, smiřte se s tím. O kvalitě filmu nebo seriálu to nijak nevypovídá. ()

ACDCKL

Lepší než první díl. Již se začíná něco dít a vývoj postav jde dle mého správným směrem. Jen mi pořád chybí ten náš hlavní záporák a více skřetů. Tím hledáním zla je to zatím takové nulové. Též se i velice těším na Numenor, na ten jsem zvědavý ze všeho nejvíce a vypadá to, že se dočkáme příští díl. 4*. ()

Necrotongue

První epizoda se mi nezdála být zrovna skvělá, ale s přimhouřeným okem se na ni dalo vcelku dívat, zatímco druhý díl už z větší části naplnil mé temné obavy. Galadrielin příběh je už natolik mimo mísu, až se z něj stala jakási podivná parodie, u níž by náš fantastický sportovník, František Venclovský, hořce zaplakal. Z Tolkiena už toho kromě jmen některých postav mnoho nezbylo, zato přibyl mořský had, zlokrtek a rozbíjení balvanů na čas. A když jsem viděl v jakém stavu dorazil jeden z nejmocnějších Maiar, nemohl jsem s obdivem nevzpomenout na to, jak ladně vysílal své emisary Skynet. Tvůrci zase jednou vsadili na nabobtnalou CGI a epické hudební dunění, zatímco příběh a elementární logika zůstávají stranou. Mezi obyvatelstvem Khazad- dum bych očekával spíše albíny a to arboretum... Jakože podzemí, chápete? / Poučení: Pokud tomu správně rozumím, pak je dnes každý, kdo si najde životního partnera stejné rasy, hnusným xenofobem a odporným rasistou. ()

Azrael515

Ale ale, tady nekdo "citi" trpaslici kulturu! <3 Perte mi to rovnou do zily.. :D Finally some strong dwarven ale! Ne jak ten metadon, co narychlo skutil Jackson po tom co si dupli studia (ano, ne jedno ale 5 mamrdu kecalo do te ohavnost, ktere sem z cisteho AD&D abstaku solil vyssi hodnoceni nez si to zaslouzilo.. <3 MORE! MOOOOORRRRREEEE! :D ()

salahadin odpad!

Tohle už se nedalo ani vydržet. Ano, díl se jmenuje na moři, protože se odehrává - na moři. Z nebe spadl týpek, co žvlatlá "mana" a já si moc, moc přál, aby mu donesli frťana a on začal jednat nějak - co já vím - normálně? Aspoň trochu? Děj je ale hlavně strašlivá nuda, plkání o ničem, herci naprosto nepřesvědčiví (asi už Amazon neměl peníze na dobré herce), chování postav naprosto mimo rámce Tolkienova světa. Když Durin ublíženě vpálil Elrondovi výtku, že mu nebyl na svatbě a neví, že má už dva fakany, jsme dostali neskutečný záchvat smíchu. Některá díla jsou špatná, ale mile špatná, nezlobíte se na ně, ale Prsteny moci jsou špatné tak, že vás sledování skoro fyzicky bolí. Karikatura fantasy žánru. Jestli nebudou další díly lepší, tak potěš koště... ()