Trump: An American Dream

Veľká Británia, 2017, 3 h 42 min (Minutáž: 48–66 min)

Donald Trump (a.z.), Geraldo Rivera, Howard Stern, Colin Tierney (rozprávač), Ivana Trump (a.z.), Melania Trump (a.z.), Mike Tyson (a.z.), Muhammad Ali (a.z.) (viac)

Přátelé, spolupracovníci a kritici odhalují skutečně americký příběh Donalda Trumpa, suverénního obchodníka, který se i přes všechnu nepřízeň stal americkým prezidentem. (Netflix)

EdaS

Solidní čtyřdílný britský dokument rekapitulující Trumpovu kariéru do okamžiku, kdy se rozhodl kandidovat na prezidenta. K vidění na Netflixu. ()

Kaka

Bravurně zinscenovaná čtyřdílná minisérie. Pečlivá, konstruktivní, chronologicky seřazená, nestranná a neskutečně obšírná. Mapuje byznysmana nejen v jeho úspěšných a neúspěšných transakcích a plánech, ale i jako občas kontroverzního manžela a otce dětí. Velmi zajímavý dokument o velmi zajímavé osobnosti, ať už si o kvalitách a hodnotách Trumpa myslí kdo chce co chce. ()

Nin

Dokument o Trumpovi na Netflixu má sice na první pohled nezaujatý název, ale samozřejmě je těžce protitrumpovský. Aby tam byla nějaká ta vyváženost, tak dostanou prostor i pár jeho kamarádů, kteří se opravdu snaží o Donaldovi mluvit hezky... Trump: An American Dream se v několika dílech snaží chronologicky shrnout Trumpův život přibližně od jeho dospělosti po kandidaturu na amerického prezidenta. Z tohoto období se tvůrcům podařilo vyhrabat mnoho obrazového materiálu a to následně komentují lidi, kteří ho osobně poznali. Trump se tu ukazuje jako někdo, kdo je velice schopný v okecávání, až vykecávání děr do hlavy. Má promakanou image a dokáže zapůsobit. Na druhou stranou je hrozně hloupý, má primitivní názory a podle všeho ani není dobrým obchodníkem. Z tohoto ohlédnutí za jeho životem mi vychází, že ho taky doprovází ohromné štěstí. Narodil se do bohaté rodiny, táta ho zasvětil do potřebného know-how a ještě se mu podařilo vyváznout z mnoha obchodních průserů... Ke zvolení do pozice prezidenta mu pak pomohlo především image budovaná v televizi, takže mnoho lidí mělo pocit, že ho znají a že je mimořádně úspěšný byznysmen. Jeho reality show Apprentice byla například v USA ohromně úspěšná. Celkově je Trump: An American Dream velmi slušným životopisem, který se soustředí na důležité věci, nevytahuje různé bulvární ujetosti (kterým se často intenzivně věnují i "seriózní média"). O objektivitě ale nemůže být řeč, protože například do různých záběrů na Trumpa přidává hrozivou hudbu, což není úplně fér. (8/10) ()

Ajinka126

Tohle si žádá záveřečný díl. Doufám,že se k tomu vrátí a ten kolotoč v prezidentském křesle nám dotoči. Začátek dokumentu je o něco silnější než závěr, kde už to nebylo tolik "wow" momentů a nebylo to příliš detajlní. Mimochodem by mě zajímalo, jestli Trum prišel na film Občas Kane sám, anebo mu ho někdo poradil :). Pochopitelně se k němu řádně přirovnal. Závěrem to byl velmi dobrý dokument z pohledu médií. ()

Kwaichi

Dokumenty britskej produkcie majú jednu veľkú výhodu, vždy na vec hľadia z "pozitívnej strany". Miniséria je bravúrne štrukturovaná, pútavou formou mapuje životné etapy idolu amerického sna z prelomu milénií. Aj keď jeho éra je už za nami, séria výstižne podchytila jeho kvality, biznis strátégiu ale aj neresti - všetko vďaka čomu sa stal tak úspešným. V srdciach mnohých američanov ostáva symbolom stelesnenia amerických tracičných ideológií o blahobyte a prospetire. ()

Majkak

Dokument umožňující pochopit, proč se Trump chová, jak se chová. Velká huba, která dokázala vyválcovat, co chtěla. Šaramantní vzhled a za tím sociopat, který nerozeznává dobré od zlého. Není jediný důvod brát ho vážně, není důležité, co povídá, ale jak to povídá. Zná je vítězství nebo prohru. V obchodních kruzích nebyl považován za byznysmena, ale za baviče. Zajímavá svědectví osob, které ho osobně znali a spolupracovali s ním v průběhu jeho kariéry. ()

PoprockCZ

Zajímavý a celkem objektivní dokumentární pohled na kariéru Donalda J. Trumpa. Myslím, že nyní chápu, proč ho většina Američanů šla volit - není totiž do světa byznysu žádným nováčkem. Přes začátek podnikání s hotely v době krize, kdy se mu dostalo podpory, úspěch mladého podnikatele, kterému vidina úspěchu stoupne do hlavy přes aféry s partnerkami a poodkrytí jeho pravého "charakteru", až po bankrot a vstup do politiky. Trump je ztělesněním "úspěšného" Američana, žije v luxusu, má vše nač si vzpomene a chová se podle toho. To, že je ve skutečnosti zadlužen a peníze si napůjčoval už běžní lidé nevidí a nejspíš ani vidět nechtějí. Sám Trump je pak především výborný PR manažer (využití Fake news a skandálů ve vlastní publicitu a prospěch) a manipulátor. Celkem 4 díly tohoto životopisného seriálu odkrývají velkou část americké kultury a mindsetu tamních lidí. O důvod víc, proč mě Amerika začíná silně odpuzovat. Rozhodně bych v takovém povrchních prostředí nechtěla žít. ()

kotrlak

Trump je tu představen na pohled ze všech úhlů své osobnosti, tzn. naoko nezaujatě, ale samozřejmě se jedná o levičácko liberální propagandu.. Trump je možná manipulátor, egoista, ale to je víceméně každý politik. Co je důležité je hlavně to že je rozený survivor a co je vůbec nejdůležitější - je to za poslední desítky let nejlepší prezident USA. To je pro českou mentalitu trochu oříšek pochopit, protože v CZ úspěšně funguje eurosocialistický brainwashing. Trump je prezident podporující tradiční hodnoty, které Amerika ztratila během minulých desetiletí. Ale to je na sáhodlouhou debatu. Budu ho volit a pevně doufám že 2020 bude rokem který potvrdí jeho další prezidentské období! ()

barny120

Dokument podľa mňa vyvážene ukazuje Trumpov život, jeho charakter a aj osobný život. Táto kontroverzná osobnosť vystihuje dnešnú ameriku - túžbu po moci, krutosť, schopnosť ľahko zradiť, snahu využiť každú príležitosť vo svoj prospech, ponížiť nepriateľa keď sa dá.. a popri tom všetkom si zachovať dobrý image vďaka médiám. Aj preto je tam prezidentom. Dokument je spravený veľmi dobre, chronologicky, bez zbytočných prídavkov. ()