Planet Outlaws

USA, 1953, 71 min

Scenár:

Harry Revier

Buster Crabbe (a.z.), Constance Moore (a.z.), Jackie Moran (a.z.), Jack Mulhall (a.z.), Henry Brandon (a.z.), Al Bridge (a.z.), Kenne Duncan (a.z.) (viac)

Oktavianus

Původní seriál jsem neviděl a po zhlédnutí tohoto filmu si jsem jist, že ani neuvidím. Ono to není úplně blbé, ale navzdory roku 39 to nijak nevybočuje z řady seriálů, které vznikly v padesátých letech. Rvačky, uvíznutí do pastí, úniky. Navíc je místy podle hudby poznat, kde končil konkrétní díl. Buck Rogers možná byl ikona, ale už je holt jiná doba. A triky? Já vím, že pokud jde o sestřih seriálu z roku 39, měl bych být tolerantnější, ale jsem si jist, že tyhle triky působily zastarale i v roce 53. Vizuálně bych vyzdvihl vlastně jen jedinou věc - záběry na město Hidden City. Nejroztomilejší modýlek na hraní, taková slabší Metropolis. Ale na rozdíl od obřích krabic na hlavách (pomocí nichž padouši ovládají vědomí) nebo sem tam se klepajících kulis, když do nich někdo vrazí, model města vypadá moc hezky. A ten vypravěč na začátku a na konci je na pěst. ()

Campbell

Původní verzi jsem neviděl ale asi ani není o co stát. Planet outlaws nevybočuje od béčkových scífek z 50 let. Naivní, hloupoučký. Sem tam byla dobrá scéna ale spíše se jedná o nudný dobrodružný film. Buster Crabbe je zábavný v roli ale celý film neutáhne. ()