Sandy se musí vyrovnat s tragickou ztrátou, postarat se o spoustu peněz, dorazit na důležitou schůzku a obstát ve velké roli. Nová životní kapitola začíná! (Netflix)

ScarPoul

Bez Alana Arkina to nie je ono. A bál som sa obrovského úpadku. Ten tu do určitej miery aj je. Niektoré charaktery ( hlavne Normanová dcéra a vnuk) úplne odpadnú od svojich charakterov z predchádzajúcich sérií a idú si ako keby v nových postavách. Uvedomujem si, že Chuck Lorre potreboval všetko nejako zmysluplne ukončiť, ale niektoré tie dejové línie mi prišli vďaka tomu znova vytvorené. Vedľajšie línie nefungujú tak ako by mali ( línia s peniazmi) a tých emócií a prezretí je tu tiež pomenej. Lenže tá spoločnosť v ktorej som sa niekoľko častí nachádzal je príliš príjemná na to, aby vyslovene nudila, alebo kazila výsledný dojem. Zamrzí len to, že sa tomu nedostalo väčšieho a razantnejšieho zakončenia. Ale nechcem byť nevďačný. Nie je to (ako som už písal na túto tému) nejaká úžasná seriálová udalosť. Je to len také milé pripomenutie vlastnej smrteľnosti a tiež toho, že nikdy nie je neskoro, hoci už neskoro fakt je. Najslabšia séria, ktorá ale našťastie nepokazila to, čo pokaziť mohla. 3.séria - 70% ()

Stillborn83

Keď som zistil, že v tretej sérii nebude figurovať postava Normana Newlandera, ktorú excelentne stvárnil Alan Arkin, mal som obavy. S Douglasom vytvorili výborný pár a trefný a sarkastický Normanov humor sa nedá nahradiť. Ďalej SPOILERY. Avšak, moje obavy sa rozplynuli hneď v úvodnej scénke Normanovho pohrebu. Rehotal som sa 10 minút vkuse. Prvé tri časti bolo vynikajúce, v druhej polovici už seriál mierne strácal dych. Finále bolo pekné a dojímavé, ako sa na Hollywood patrí.   Mierne cítiť, že tretia séria mala byť asi úplne iná (škoda), ale nemôžeme sa čudovať Arkinovi, že v 87 rokoch odmietol v dobe Covidovej pokračovať v tejto šou. Nahradiť jeho postavu sa zdalo ako nemožné, ale treba pochváliť scenáristov, pretože dať oveľa väčší priestor Sandyho ex v podaní fantastickej Kathleen Turner, bola trefa do čierneho. Chémia Douglas-Turner fungovala. Taktiež palec hore za angažovanie Morgana Freemana.   Zhrnuté, podčiarknuté. Príjemné pozeraníčko s famóznym Douglasom, no mierna pachuť z neúčasti Alana Arkina ostala. ()

DwayneJohnson

Co si budeme nalhávat, bez Normana to už není jaksi ono. Je to stále víc, než dobré, ale přece ten jeho černý humor a suché hlášky, ty mi moc chyběly. Tradičně potěšil Michael Douglas, Morgan Freeman a pak hlavně Kathleen Thurner, jako Sandyho ex, která vůbec neřeší svůj věk, ani jak vypadá a přinesla do téhle třetí řady ten správný drajv. Druhá Válka Roseových se sice nekonala, přesto mi to celou dobu dost připomínalo. I po tolika letech a tolika kilogramech navíc. ()

Simon.Dobes

Keď som zapol prvú časť a zistil som, že Norman tu nie je, vyvolalo to vo mne obavy. Ako to bude teraz pokračovať? Bude to ešte ono? A i keď rozbeh bol trošku ťažký, rýchlo to skĺzlo do skvelej dramatickej komédie, akú sme sledovali predošlé 2 série. Som strašne rád, že tu vystupovala Sandyho bývalá manželka. Mala skvelý humor a doťahovanie so Sandym bolo skvelé. Pri poslednej epizóde mi tiekli slzy. A to sa mi už pekne dlho nestalo. ()

Lacike

Tak tu máme ďalší seriál, ktorý sa Lorreovi rozpadol po odchode jedného z hlavných predstaviteľov. Presne ako som očakával. Bez Arkina to je proste len polovičné a to špičkovanie medzi ním a Douglasom mi strašne chýbalo. Najhoršia je prvá epizóda v ktorej sa lúčime s Arkinovou postavou. Niežeby to bolo tak smutné. Práve naopak, bolo to nijaké. Bez emócii a aj pokusy o humor vyzneli trápne. Našťastie od druhej epizódy sa to vyšplhalo na priemer a občas potešil nejaký vydarený vtip. Či už kopanec do politiky a Hollywoodu s transfluenthybrid ľuďmi identifikujúcimi sa ako psie hovno, alebo nová posila Kathleen Turnerová ako Douglasová ex. Chémia medzi nimi funguje stále a pekne sa popichujú ale to je úplne iná dynamika akú mal Douglas s Arkinom. Trochu ma mrzelo, že z príbuzných Arkinovej postavy urobili čisto komické figúrky, pritom aspoň tá jeho dcéra mala aj vďaka minulej sérii stále dramatický potenciál, ktorý nevyužili. Vlastne sa väčšinu série riešil vzťah Douglasovej dcéry a čím ďalej tým otravnejšieho Reisera. Ten ma rozosmial len v metascéne pri ktorej v TV sleduje film Dinner, kde sa objaví zamlada. Z hviezdnych vystúpení najviac zaboduje Freeman. Záver je celkom pekný a skoro až dojímavý, ale aj tak si myslím, že ani tých pár vydarených scén za to zbytočné naťahovanie nestálo. Prvé dve série sú geniálne a dostatočne uzavrené, takže fungujú dobre aj bez tohto spin-offu. 5/10. ()

• Približne v polovici epizódy sledujú Mindy, Roz, Sandy a Martin film Barryho Levinsona Bistro (1982) a rozprávajú sa o hercoch na obrazovke. Jedným z nich je aj Paul Reiser - predstaviteľ Martina Schneidera sa teda pozerá na seba samého. (mijec)