Boj o moc - Série 2

(séria)
USA, 2019, 10 h 5 min (Minutáž: 58–70 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Kamera:

Patrick Capone

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Alan Ruck, Nicholas Braun, Hiam Abbass, Natalie Gold, Jeremy Strong, Dagmara Dominczyk (viac)

Druhá séria pokračuje bezprostredne po dramatickom konci prvej série a sleduje zúfalý boj Royovcov o získanie kontroly nad ich impériom. Budúcnosť je čoraz neistejšia a temná minulosť členov rodiny ich môže zničiť. (HBO Max)

Kaka

Jestli jednička těžila primárně se zajímavého a neotřelého nápadu jak moc syrově a autenticky lze zpracovat korporátní svět miliardářských rodin a velmi svérázným způsobem nám představila postavy, kde divák pořád v dobré víře hleda náznaky nějakého dobra (ale nenachází), tak dvojka se soustředí primárně na postavy a rozvíjí dále jejich vnitřní i vnější svět, vzájemnou interakci i jednotlivé názorové a ideologické charakteristiky. Freak show uhlazených elegánů v oblecích/kostýmech, jezdících v Mercedesech a plujících na jachtách, kde se v každodenním stresu a shonu řeší kill or be killed, protože vítěz dostává vše. Aktuálně korporátní seriál se zdaleka nejpromakanějšími a nejplastičtějšími charaktery široko daleko. Tvůrcům všechna čest, protože péči jednotlivým postavám dali enormní a výsledek je také podle toho enormně dobrý. ()

barteca

Nelze jinak, musím s hodnocením nejvýš a zopakovat , co jsem psala u první řady: Dokonalá studie vztahů v magnátské rodině. Zápletky ,scénář, herci na špičkové úrovni, kamera je fenomenální, jeden okamžik zachycuje v několika záběrech, vystihne i nejmenší nuace atmosféry a neverbální výměny. Být bohatý je pekelný osud.... Je to zážitek, každá epizoda by vydala na celovečerák. ()

Hanys_

Pořád to tam je. I druhá série jede v tom crazy módu, kdy sice sledujeme korporátní hru o trůny, ale zároveň šíleně avantagrdní rodinku v čele s šíleným Romanem. Závěr fantastico, pěkně si mě tvůrci povodili, a chtěl bych taky zmínit jeden z nejlepších ost, na jaký se dá v seriálech natrefit. 9.5/10 ()

dO_od

// "Sails out, nails out, dude." Druhá série rodinného dráma Succession zahodila nejistoty prvních epizod a rozjíždí naprosto ultimátní krvavou kdo z koho řežbu, na jejímž konci může zůstat jen jeden. O drtivé momenty (skla na balkóně!!!) není nouze, komedické prvky díkybohu přežily, už to ale zdaleka není jen hitparáda vrcholně awkward momentů, tady se cíleně dokresluje odlišnost světa, v jakém se seriál pohybuje, a lidí, o kterých vypráví. Nikde jinde byste si nemohli dovolit Romanovu výstřednost, Tomovu naivitu, nebo Gregovu... já vlastně ani nevím, co s tím klukem je. Ale je mi ho líto a zasloužil by si pohladit, ňouma. Každopádně jeden z nejlepších zástupců současné quality TV a zároveň skvělej generátor hot hereček a dobré hudby. Chci říct... L to the OG a Annabelle Dexter-Jones? Oumajgaaaad. 10/10 ()

Necrotongue

Jsem velice rád, že druhá řada seriálu nezaostala za tou první (byla dokonce lepší), a opět mi přinesla poctivou dávku hnusu v rovině rodinné, korporátní i politické. Zvrácená část mé osobnosti si přišla znovu na své a divák, jenž se rozplývá u romantických záležitostí a slzí nad emocionálními filmy o zvířátkách, by se měl seriálu vyhýbat jako kněz nevěstinci. No, radši ještě víc, známe kleriky... Od perfektního hlavního hudebního motivu, přes výborný scénář, až po skvělé herecké výkony nejen všech představitelů rodiny Royových jsem byl velmi spokojen a těším se na pokračování. / Poučení: Už před sledováním si zajisti vanu nebo sprchový kout, budou se hodit. 4*+ ()