Los Angeles, 2028. Krása 13-poschodového hotela Artemis už dávno pominula. Ale jeho múry ukrývajú to najmodernejšie zdravotnícke zariadenie na svete, ktoré financuje obávaný gangster Wolfking (Jeff Goldblum). Je určené výhradne pre bohatú klientelu podsvetia. Dobre utajenej nemocnici vládne už 22 rokov tvrdou rukou manažérka Jean Thomas, prezývaná Sestra (Jodie Foster). Vzhľadom k tomu, že jej "hostia" sú zločinci najťažšieho kalibru, pravidlá sú jednoduché - neurážať personál, žiadne zbrane a zákaz zabíjať ostatných pacientov. Keď sa na urgentnom príjme objavia bankový lupič Sherman (Sterling K. Brown) so svojím ťažko zraneným bratom Levom (Brian Tyree Henry), nanažérka netuší, že práve ubytovala veľmi veľký problém. Bratia totiž majú pri sebe zdanlivo nezaujímavý predmet, ktorý pochádza z poslednej nevydarenej lúpeže. Ten však má hodnotu 18 miliónov dolárov, čo je pre zločineckú elitu príliš veľa dôvodov na to, aby sa vykašľala na pravidlá. A navyše tá drobnosť patrí samotnému Wolfkingovi. Nuž, dnes v noci bude v hoteli Artemis poriadne rušno. (TV JOJ)

Martrix

Ani zajímavé a silné herecké obsazení a atraktivní prostředí, nepomohlo přeměnit jalový a primitivní scénář v něco víc, než sotva průměrnou zbytečnost. Pearce ovšem neobstál ani jako režisér, protože stylizované je to chatrně a o nějakých zvratech, atmosféře, nebo dramatických obloucích, si můžete nechat zdát. Artemis působí jako druhý díl trilogie...postavy se znají, mluví se o tom, co se stalo... to by nevadilo, ale ony současně zůstaly téměř všechny linie nedopovězeny. I když linie...spíš krátké úsečky, Protože sledujeme jednu noc v hotelu, kde se najednou poruší téměř všechna pravidla... . Jakou to má pointu? Vlastně žádnou, protože to rádoby moudro "ven je to vždycky horší", které vypustí jedna z postav, mi nějak nestačí. Jak se podařilo shromáždit tolik dobrých herců do něčeho, co už na papíře nemohlo fungovat a navíc pod taktovku někoho, kdo předtím žádný film nedělal, je mi záhadou. Pokud si něco zapamatuju, tak možná nečekaně babkoidní zjev Judie Foster, ale jinak asi vůbec nic. Nedoporučuju. ()

3DD!3

Vlastně nemám skoro co pochválit. Možná hudbu Cliffa Martineze. Divný scénář o nemocnici/hotelu pro gangstery s nepochopitelnými a bezdůvodně se měnícími motivy je ve své podstatě strašně prázdný. Herci pronášejí zvláštní repliky, ale nic zásadního nepředvádí. Koukat se dá jen na Sofiu Boutellu v sexy šatech. Akce průměrná a pár zajímavých nápadů to nespasí. První film, kde někoho zabijou 3D tiskárnou. ()

tron

„Každý má svoj kamión.“ Strašne divný film, ktorému by som za niektoré skvelé scény dal okamžite a sfleku 4*, ale zas je tam strašne veľa momentov ledva idúcich na päťdesiatku. Je to škoda, pretože nápad o zločineckom hoteli je geniálny (hoci okopírovaný z Johna Wicka, tak ale čo už, nevadí). Nepochopil som budúcnosť, vôbec sa to tam nehodilo a ak by dej nechali v súčasnosti, bolo by to podľa mňa lepšie. Okrem skvelého námetu zaujmú herci. Drobná Jodie Foster cupkajúca za verným Daveom Bautistom, ktorý keď si kľakne a ona stojí, pozerajú si z očí do očí, ruku má hrubú ako vy stehno, keď vyťahuje sekeru, znamená to, že ste pekne v prdeli a ak mu poviete, že ste si uňho zabudli auto, donesie vám ho pod pazuchou. K tomu jeffgoldblumovský Jeff Goldblum (hovoriaci o muche!), spočiatku nudný, ale ku koncu zaujímavý Sterling K. Brown (Predátor: Evolúcia, American Crime Story, Čierny panter) a mrazivý Zachary Quinto. ()

Morholt

Wickovský nápad s nemocnicí pro kriminálníky byl fajn a dával prostor pro pořádnou béčkovou akční jízdu, ale to úplně nevyšlo. Za prvé tu bylo málo pistolníků resp. pistolnic, což nějaká větší jatka omezovalo. Za druhé byl jedním z nich Charlie Day, jehož postava byla špatně ve všech ohledech. No a za třetí se tu na úkor akce dost kecalo. Na druhou stranu na Butelku se vždycky rád podívám a nezklamala mě ani tady. Sedla mi i Jodie Foster v roli Sestry dbající pravidel. A líbil se mi i závan relativně blízké budoucnosti, který hezky kontrastoval s prostředím stařičkého hotelu. Pozitiva nakonec trochu převažují, ale i tak film zůstává promrhanou příležitostí. 60% ()

Anderton

Mohlo ísť o podobný nášup, ako Dredd alebo Repo Men, alebo o niečo filozofickejšie v zmysle High Rise, aby sme sa nakoniec dočkali niečoho kvalitatívne veľmi podobného Očiste. Celý film pôsobí skôr ako pilot k seriálu, kľudne sa Pearce mohol so scenárom vyhrať viac. Mal som dojem, že film mohol aj po udalostiach, ktorých sme boli svedkami, pokračovať 20 minút a dať tomu nejakú šokujúcejšiu bodku. Ak sa u nás v kinách nepremietali prvé tri spomínané filmy, nechápem, prečo si Hotel Artemis nepočkal až na vydanie na DVD/BR, na domácom kine by mu tá jeho fajn béčkovosť slušala viac než v multiplexoch. ()

• Hotel je pomenovaný podla gréckej bohyne Artemis, bohyne lovu. Artemis bola narodená potajme, aby sa uchránila pred Herou, podobne ako aj tento hotel vznikol potajme. (Astonko)
  • Hotel Artemis ponúka 4 izby: Honolulu, Nice, Acapulco a Niagara. Hostia nie sú oslovovaní ich skutočnými menami, ale menami ich izieb, čo zabezpečuje kriminálnikom úplnú diskrétnosť. (Astonko)