Anders (Ben Mendelsohn) je chlapík stredného veku, ktorý opustil svoju ženu Helene (Edie Falco). Nechal jej obrovský honosný dom s piatimi spálňami a ešte nesplatenou hypotékou. Taktiež odišiel do predčasného dôchodku, aby sám a na novom mieste našiel svoje šťastie. Avšak namiesto toho sa stretáva iba tvárou v tvár so svojim vlastným zlyhaním. Zlyhal ako rodič a zlyhal ako manžel. Jeho dvadsaťsedem ročný syn Preston (Thomas Mann) je bez stáleho finančného príjmu, bez vlastného bývania a prakticky 'visiaci' obom rodičom na krku. Anders si vždy prial mať so synom také puto, aké mávajú najlepší priatelia. Namiesto toho sa s ním pokúša zblížiť mladý narkoman Charlie (Charlie Tahan), ktorý nenachádza pochopenie u svojich bohatých rodičov. (sochoking)

sochoking

Celkom slušná depka. Ben Mendelsohn hrá opäť idiota. Absolútne som k jeho postave nič necítil. Ba naopak , svojim chovaním mi liezol dosť na nervy. Film je zručne zrežírovaný, obstojne zahraný, ale presne u takéhoto typu filmov ja osobne očakávam poriadnu dávku sarkazmu, ktorý mi tu chýbal. Keby toto točili severania, tak je jasné, že by z toho vyšla samovražedná depka, aké mám osobne rád, zatiaľ čo Amíci sa snažili o odľahčenie nálady humorom, ktorý bol nevýživný, alebo úplne zbytočný. ()

DaViD´82

Standardní Sundance/Toronto festivalovka o nepěkné krizi středního věku bílého kariérně více než úspěšného zajištěného muže, který měl zdánlivě všechno, zahodil to a nyní se snaží najít sebe sama skrze sérii opilecky-zhulených depresivních eskapád. Jede se ve vymletých kolejích dle všem dobře známého mustru z bezpočtu podobných snímků, co jich jen ročně vznikne. Tento nepřináší nic nového a ani výtečné obsazení (i tomu odpovídající výkony) na tom nic moc nemění. Motivy sebedestruktivní krize středního věku jsou základním stavebním kamenem nejedné stěžejní quality TV, které tento vděčný motiv v poslední dekádě natolik inovativně a do důsledku vytěžily, že filmy na toto téma dnes stěží mohou ještě něco objevného říci. A tento se o to ani nesnaží. Holofcener má však jednu výhodu, která ho od zbytku midcult festivalového peletonu přeci jen odděluje; daří se mu totiž navodit podmanivou posmutnělou náladu, která to spolu s až nezvykle utlumeným Mendelsohnem (absentuje dokonce i jeho trademarková "nicholson" scéna hněvivého výbuchu) suverénně drží ve vodách solidního nadprůměru. ()

Malarkey

Taková americká nezávislá depka, kterou bych za normálních okolností viděl radši v pozdních večerních hodinách na ČT2 coby součást filmového klubu v rámci amerického nezávislého filmového léta, než na Netflixu, kde byste takovou dramatickou nezáživnost třeba ani nečekali. ()