Samozvaný revolucionář uzavře dohodu, která má zabránit vystěhování jeho rodiny. Pak se ale chytí do pasti, kterou na něj ušila FBI. (Netflix)

sedm.1 odpad!

Pardon, ale tohle mělo znamenat kurva jako co? Jako vážně sorry, ale já vůbec nepobral smysl existence této podívané, co tím chtěli tvůrci sdělit, naznačit, vyjádřit? To jako měla být nějaká politická satira? A do čeho že se to tedy snažili trefovat? Upřímně, já jsem při této podívané trpěl jako pes a sám sebe obdivuji, že jsem to dal až do závěrečných titulků, ale asi jsem pořád čekal, že se to nakonec vyvrbí v nějakou smysluplnější pointu, ale nic. Prázdno, pusto. Pokusím se to tedy alespoň nějak příběhově stručně shrnout, třeba mi to pak pomůže ten film pochopit. Jakýsi slušně vyhrabaný, ovšem v žádném případě ne jakkoliv záporný prosťáček, se pasuje do jakéhosi proroka, respektive vůdce čtyřčlenné sekty, na kterou z pro mě naprosto neznámého důvodu ušije FBI boudu, aby z něj udělali teroristicky smýšlejícího pomatence. To se jim po různých, totálně dialogově přeplácaných, nepřehledných, nesmyslných a hlavně ultra nudných peripetiích podaří, za naprostý nesmysl ho i se všemi ostatními členy zatknou a všem napaří třicet a více let. Hmmm, shrnutí zápletky nepomohlo, pořád to vidím jen jako naprosto zbytečnou, prázdnou a bezvýznamnou kokotinu, která mi vzala hodinu a půl života, který jsem mohl strávit daleko prospěšnějším způsobem, třeba čuměním do zdi. Odpad! a prosím, nikdo tomu nedávejte ani sebemenší šanci! ()

Aljak

Snaha o čiernu komédiu so satiricko-ironickým podtónom, ktorá však vôbec nedosahuje svoj potenciál. Myslím si, že tento typ humoru patril tak do 90tych rokov a dnes už majú ľudia radšej niečo aspoň o kus inteligentnejšie. Každopádne, na niektorých scénkach sa dalo určite zasmiať (alebo aspoň pousmiať), takže to nebolo až tak úplne márne. Scenár by bol dobrý, keby to nebolo často hnané do totálneho absurdna. A čo ma prekvapilo najviac, tak asi účasť Anny Kendrick v takomto type filmu. 2* ()

noriaki

Oceňuju, že v době kdy ostatní dělají angažované umění a s rétorikou disidentů se vlamují do otevřených dveří, má Christopher Morris koule trefovat se do islámu a džihádistů. Bohužel jakkoliv se mi líbí jako herec - jeho asi nejslavnější role je Denholm Reynholm z IT Crowd, tak mi jeho humor moc nesedl. Potácí se někde mezi absurditou a trapností. Pohříchu se až příliš často přibližuje k té trapnosti. Takže nápad dobrý, provedení mnohem horší. ()