Tower of Song: A Memorial Tribute to Leonard Cohen

(koncert)
všetky plagáty

Beckett51

Nejsilnější hudebně-filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. Co píseň, to emotivní a spirituální cover dokazující, že hudebníci, kteří zde vzdávali poctu jednomu z nejgeniálnějších básníků a písničkářů, měli ke Cohenově tvorbě či osobě velký citový vztah. Absolutní vrcholy koncertu jsou pak jedna z nejlepších verzí Hallelujah od k.d. lang, epická Democracy od The Lumineers, osudová In My Secret Life od Bettye Lavette, skromná a procítěná Chelsea Hotel od Lany Del Rey a Adama Cohena, srdce trhající Famous Blue Raincoat od Damiena Ricea, duši trhající So Long, Marianne od Adama Cohena s vzkazem od Mistra samotného, nádherná procítěná If It Be Your Will od Bornse (která se ale bohužel na ofiko vydání neobjevuje, nicméně na youtube ji lze v pohodě najít) a úctyhodná Suzanne od Rona Sexsmithe (také možno najít na youtube). Závěr potom samozřejmě totální citová dorážečka (nikoliv vydíračka). Rozloučení, jaké si pan Cohen zasloužil... "For me poetry is the evidence of life, not a life itself. It's the ashes of something that's burning well. And sometimes you confuse yourselves and try to create ashes instead of fire." ()