Dvaatřicetiletá Wyne, která ještě stále nestihla dospět, se rozhodne založit fotbalový tým a vzbouřit se tak proti všem přátelům, z jejichž životů se po narození dětí stala jen nuda a šeď. Nečekané události ji ale mohou připravit o všechno. Dvaatřicetiletá Wyne zůstala úplně sama. Ve chvíli, kdy ji opustil přítel Arjen, s nímž nesdílela jeho touhu po dětech, se od ní stěhuje i dlouholetá spolubydlící a kamarádka Nanda. Zoufalá Wyne se rozhodne sestavit ženský fotbalový tým. Brzy dá dohromady skupinku ambiciózních, i když poněkud beznadějných hráček, mezi něž se jí podaří zlanařit i Nandu. Jenže místo aby fotbal obě dívky sblížil, ještě víc mezi nimi prohloubí narůstající propast. Zatímco Wyne chce s novými přítelkyněmi obrážet večírky, Nanda už není tou nerozlučnou parťačkou, kterou kdysi bývala. Jako všechny ženy v jejím okolí je i ona posedlá myšlenkou založit rodinu. Wyne tak nezbývá než překonat vlastní pochybnosti a začít o svou nejlepší kamarádku bojovat. (Cinemax)

TV spot

Malarkey

Nizozemsko opět udeřilo komedií, který se tak nějak nejde smát. Pár momentů sice bylo lepších, ale ve výsledku to je jako když si připomenete fotbalový zápas Česko - Nizozemsko na Euru 2004. Nizozemci zápas nadějně načali dvěma góly, ale Český nároďák s Nedvědem v čele se nedal a následně prakticky naprosto zázračně otočili zápas ve svůj prospěch a zapříčinilo tak šok nejenom v domácích řadách. ()

zigy

Upřímné, bez servítek, a to je sympatické. Obyčejné holky a jejich problémy podané více či méně zábavnou formou. O fotbal tu fakt nejde, je to dráma mezilidských vztahů, ale podané jako velká prča. ()

Enšpígl

Většinu filmu se ženský chovaj jako chlapi což mě nějak zásadně nevadilo, humorný mě to nepřišlo, romantický ani dramatický taky ne, prostě holky nějak žijou a perou se vším co je v cestě. Dobrý byly epizodky s trenéry, jednoho hráčka týmu přeblafne a už nepřijde a druhej je tydýd co se vyznamenal hláškou, když na něj byla nějaká ta ženská drzá. "Copak, špatně vsazenej tampon ? " Výborná hláška, až na mě bude zase nějaká uřednická krává arogantní, už jí mám co říct. ()

Aljak

Z tohto futbalového filmu mám tak trochu zmiešané dojmy. Scenár bol totálna bieda, ale napriek tomu sa na to dalo pozerať. Ženušky futbalistky mali naozaj poriadne vulgárny humor a servítku pred ústa si rozhodne nedávali. Toto na mňa zvyčajne neplatí, ale v tom kontexte ma mnohé hlášky a narážky celkom pobavili, takže filmu to globálne určite prospelo. A aj keď bola Wyne taká sebecká krava, tak mi prišla ako filmová postava napokon sympatická. Len škoda, že ten scenár bol taký ... dosť úbohý. 2* ()

hygienik

MEGASPOILER! --Ty myslíš mít jako platonickej lesbickej vztah a s retardovaným děckem k tomu? Jo, to mám zaručí bydlení placený od vlády!-- Futbalovo-feministicko-vzťahová komédia, v ktorej všetci riešia komu (ne)tikajú biologické hodiny. Viem, že holandský humor chápu snáď len sami rodáci a veľmi nerád to hovorím na adresu holandského filmu, ale bol to grc! To čo malo byť komédiou sa stalo defilé trápnosti a vulgárnosti. ()