Dokumentární film o celé kariéře dua Daft Punk od počátku devadesátých let s jejich první skupinou Darlin ', až po vydání alba Random Access Memories a následné ocenění Grammy v roce 2014. Sledujeme, jak umělci stavěli svou hudbu, svůj obraz a všechny aspekty jejich inspirace. Film kombinuje vzácné archivní záběry a exkluzivní rozhovory s jejich nejbližšími spolupracovníky, kteří mluví o své práci s Daft Punkem. Mezi ně patří osobnosti jako Pharrell Williams, Giorgio Moroder, Nile Rodgers a Michael Gondry. Pro dokument nebyl vytvořen žádný nový záznam Daft Punku, film využívá pouze jejich archivní záběry. (orkadimenza)

kolly13

Přůřez tvorbou hudebních inovátorů vám představí dva mladíčky, kteří v počátcích dostali facku od kritiků, vzali si za své a stvořili nový styl, který najednou inspiruje druhé. Dokument je zajímavý, technicky zvládnutý, s příjemnými přechody důležitých osobností. A pyramida? Chtěl bych tam být. PS: Jako fanoušek si to užijete o to víc. ()

maddy

Síce nie som nejakým oddaným, dlhoročným fanúšikom Daft Punk a dostali ma prevažne až ich posledným albumom Random Access Memories, ktorý považujem za jeden z najlepších hudobných počinov za poslednú dekádu, no musím uznať, že podobný dokument si títo roboti, pardon interpreti, rozhodne zaslúžili. Je to natočené s citom, bez potreby byť škandalózny, ale aj bez potreby slepo adorovať a závere sa podarilo priniesť aj nejaké tie emócie. Jednoducho cesta dvoch Francúzov k dnes už kultovému Daft Punk, ktorí síce nepotrebujú vydávať album každý druhý rok, no zato každý ich počin majú jasne premyslený, vedie čo chcú ním dokázať, povedať, aj keď to môže ísť mimo súčasným trendom (viď napríklad album Humans After All). Jediný problém mám s krátkou stopážou tohto dokumentu, kde sa niektoré zásadné udalosti zmieňujú iba okrajovo a prirýchlo. Taká pasáž s legendárnym pyramídovým vystúpením je síce dych berúca, no dvojhodinová dĺžka by ponúkla ešte o niečo komplexnejší pohľad na zásadné momenty tohto dua. CELKOVO: 4* (8/10) ()

Marze

Od začátku žádné informace kdo jsou , odkud přišli. Jen "tady nás máte jako mluvící hlavy" a vychvalují se a to je vlastně všechno. Našel jsem si, že hráli od počátku 90. let a . Skladbu One more time samozřejmě znám. Zdá se, že byli unikátní a experimentální. Elektronickou hudbu jsem již přestal poslouchat a nikdy mi vlastně moc nebrala. ()

ancientone

Ako sústo pre fanúšikov lahodné, ako zhustený profil skupiny výživné, ako atypický dokument o atypickej skupine...úplne nekonzistentné. Všetky "hovoriace hlavy" sa odkopávajú nad unikátnosťou Daft Punku a vytvárajú veľký a v rytme kozmického basového rytmu pulzujúci mýtus "nemainstreamovo mainstreamovej skupiny", avšak nič z jej predností sa nedostane do štruktúry filmu. Je to nedaftpunkovské, ale napriek tomu dobre konzumovateľné rozprávanie o Daft Punku. V tomto smere akoby bol film dokumentom o genialite, ktorú "my ostatní" (tvorcovia) nemôžeme dosiahnuť. ()

sheen

Perfektní dokument o jedné z nejzásadnějších, zdali můžu napsat kapel elektronické hudby (srovnání snese možná maximálně Kraftwerk). Jejich alba Homework a posléze Discovery byla naprosto převratná. Songy, které vznikly jsou dnes absolutní klasiky elektronické hudby. Totálně mne odrovnali hudbou k filmu Tron Legacy, měsíc jsem neposlouchal nic jiného než tento nadčasový soundtrack. Jejich poslední album Random Access Memories mne již tak nesestřelilo :) ()