Malarkey

Moc pěkný příběh. Na úkor české distribuce jsem překvapen, že je tak opomíjen. Jacob Tremblay totiž naprosto parádně hraje kluka, který se vzhlédl v Mongolsku. Není to ale jenom chvilkový záchvat, jako spíš fakt, že v předchozím životě byl nejspíš součástí komunity v nějaké mongolské jurtě uprostřed místní stepy. K tomu přičtěte nějaké ty rodinné démony a máte o nádherný filmařský zážitek z neotřelého prostředí zaděláno. ()

Dzeyna

Tak krásné. Už se těším na další výkony Jacoba Tremblaye, jelikož z toho kluka vyroste stoprocentně velký herec. ()

radektejkal

Námět dobrý, řekl bych mimořádně dobrý. Představu o tom, že se narodili na nesprávném místě a povědomí, kde to místo je, nemají nejenom děti, ale i mnozí důchodci; u mě se toto místo právě mění - bohužel už potřetí, ale doufejme, že tentokrát to vyjde (teoretické znalosti tu jsou a praktické předpoklady rovněž). Přitom není důvod se domnívat, že v mládí člověk nemůže být nomádem (či Indem) a ve stáří třeba Vepsem. Zpracování však bylo velmi chabé. Domněnka, že suma neprovděpodoností se změní v jednu velkou pravdu, je ale jen chimérou. ()

seale

Příjemná rodinná oddechovka s krásnými sceneriemi, postrádající lepší propracovanost a uvěřitelnost. Putovat divokou a pustou krajinou s nabitými mobily, se dvěma hladovými kůzlaty bez kozího vemínka nebo bez bumbátka se sušeným mlékem.. kdo by se do takového příběhu plně ponořil? ()

GAVIN17

Nikdy nezatracujte své sny a pokud jim opravdu věříte, může se někdy stát, že se vám splní... Tak by se dal charakterizovat jednou větou tento skvělý film. Nebo ještě jinak - chraňte si svoji vnitřní svobodu a nikým, ani vlastním otcem, si ji nenechejte vzít - každý ji má, ale mnoho z nás ji z mnoha důvodů umlčí, aby splynul s davem - a to je špatně. podrobí se diktátu okolí a ztratí svoji opravdovou vnitřní krajinu. Film opravdu napínavý, který udržel pozornost každou minutu, krásná příroda Mongolska i milí lidé v něm, to vše dalo za pravdu mladičkému Wesovi (Jacob Tremblay), že zvolil svoji cestu dobře a ještě lépe udělal, že z ní ani na chvíli neuhnul.. Fandil jsem i jeho matce, která velice dobře chápala svého syna a vždy a za všech okolností za ním stála. Naštěstí i otec nakonec pochopil, jakou má skvělou rodinu, dal syna v Kanadě do mongolské školy, aby se o prázdninách mohl vrátit do své nové domoviny. Závěr byl nádherný. Již dlouho mne film tak neuspokojil po všech stránkách a tak mu dávám plný počet bodů a rád se na něj znovu podívám. ()