Gloria je rozvedená päťdesiatnička s už dospelými deťmi a nudným kancelárskym životom. Po večeroch sa však rada odviaže v klube na tanečnom parkete, kde raz stretáva Arnolda. Gloria sa doňho nečakane zamiluje a po rokoch opäť zažíva radosti i strasti nového ľúbostného vzťahu, ktorý ju ovplyvní viac, než je ochotná si priznať. (Itafilm)

silentname

"Gloria Bell" ma sklamalo. Úprimne sklamalo. Julianne Moore je veľmi šikovná a je super vidieť na veľkom plátne Johna Turturra, no celkovo je film veľké sklamanie. Vnútorne asi neviem pochopiť postavu Arnolda. Chcel by som mu veriť, že sa zamiloval, no nedáva to ani v najmenšom najavo. Od momentky v Las Vegas mi bolo jasné kam to všetko pôjde a hoci mi to je trošku ľúto, tak na druhú stranu to niekedy tak asi musí byť. Ono život je komplikovaný a láska je takisto komplikovaná. Najmä ak sa začínajú spájať ľudia, ktorí už majú so sebou aj svoju vlastnú minulosť. Svoje deti, svoje problémy a podobne. A je to ťažké potom na fungovanie. A s tým všetkým súhlasím. No môj problém s filmom je v prvom rade jeho tempo. Miestami to skutočne nudí. A potom sú tu scénky, ktoré reálne vôbec vo filme byť nemuseli a (podľa mňa) tomu nič nepridali. Ako napríklad scénka, kde sa kopec ľudí rehoce keď mykajú rukami ako kuratá. A podobne nemám pocit, že by bolo nutné, aby sme mali vo filme suseda, ktorý býva nad Gloriu a neustále sa rozčuľuje na niečo, keď to dokopy nebude nikam smerovať. Popravde väčšina scénok nejde podľa mňa nikam. Sú tu momentky, ktoré sa mi páčia, no je tu rovnako aj dosť momentiek, kde som čakal, kedy sa zase bude niečo diať. Možno je to proste len ukážka bežného života. Jednotlivé dni, stereo a všetko čo máme. Naše rituály bežného života. No nenecháva to vo mne žiadny poriadny dojem. Takže je to celkovo v pohode, no neponúka mi to moc. Hodnotenie: C+ ()

Anderton

Romantika pre pokročilých (vekom) nie je to, čo romantika pre mladšie ročníky. Päťdesiatnici riešia iné problémy a to predovšetkým svoj predchádzajúci život a problémy s tým súvisiace. Samotná láska dvoch ľudí, tam sa toho až tak nemení, menia sa skrátka len okolnosti. Gloria spoznáva muža, ktorý by jej mohol zmeniť doterajší život a zdá sa, že všetko by mohlo klapať. Leliov film je introspektívou do života zrelej, ale stále atraktívnej ženy a jej vnútorné prežívanie možno najlepšie chápeme vtedy, keď pred našimi očami tancuje. 70% ()

Arsenal83

Julianne Moore ukázala opäť to, čo jej na plátne ide najlepšie. Odhaľovať sa a sexovať. Akoby si ani neuvedomovala, že tesne pred šesťdesiatkou sa už musí veľa retušovať a scény sa musia točiť za dôstojného prítmia, aby to konzument zvládol. Tentokrát ale potešila, po dlhšom čase šla do hetero vzťahu, ktorý sa však odvíja presne tak, ako človek predpokladá, a to je pre film zlé. Tá odhalená pointa na záver bola divákovi známa po 20 minútach. ()

Marze

Výsledek není lepší než original z roku 2013. Gloria je zranitelná, legrační, drsná, emocionální . Zabývá se konflikty v práci, podniká terapii smíchem nebo kouří trávu na chodbě svého bytu. Kalifornské světlo svítí skrze okno. Jsou zde chvíle přízemní , nezáživné a nepřesvědčivé. Není žádná krasavice , ale přesto vyráží sama tancovat do klubů v L.A., takže jsem se těšil na jejich turistickou prohlídku. Ale asi kvůli úspoře filmařů za nájem chodí jen do jednoho. V tom potká Arnolda v podání Johna Turturra. Už jsem viděl lepší taneční scény a atmosféru v tanečních klubech. Hudba 80.léta je fajn, ale koukám že v L.A. je stejná krize jako u nás. Taneční kluby zachraňují důchodci. Nejmladší generace zlikvidovala přes 90 procent klubů, protože radši doma blije nesmysly na sociálních sítích nebo sjíždí nesmyslné vlogy youtuberů. ()

marhoul

Uf. Jsem rozladěná. Film je depka otravná, doufám, že ho už nezahlédnu. Jedna za Julianne, ta ale zahraje všechno a jedna za to, že jsem viděla Johna po delší době na velkém plátně. Viděno v kině, nelíbilo, nebavilo, nedojalo, dokonce ani nezaujalo. Trochu spoiler: A ještě jedna věc: 3x za sebou přijme telefon v mé přítomnosti od svých otravných dcer nebo exmanželky, aniž by jim řekl, že je se mnou, nebo aniž by ten krám vypnul a mám přece jasno. Nebo ne? To přece dávno známe z Love Actually. Autor snímku udělal z chlapa neschopného blba a z okouzlující ženy zoufalou nánu, která má raději tančit sama a když se jí už nebude chtít, může se těšit akorát tak z olezlého kocoura bez srsti, který mě osobně bude strašit ještě v noci. Jasně, ono by na tom nic nebylo, takové konce jsou často realita, jenomže v tomhle filmu nefunguje chemie, nemá spád, nemá překvapení a jak to dopadne, víme už při jejich první společném rozhovoru na baru. Pro koho je snímek určen, netuším. Pány bezpochyby zaujmou ňadra Julianne, ale děj určitě ne, mladé ženy nepobaví nic a zralé dámy příběh akorát demotivuje nebo dorazí. Pak si vyber. ()

HellFire

Remake 6 let starého filmu od stejného režiséra. Původní verzi jsem neviděl, ale dost dobře nechápu, proč měl pan režisér potřebu remakovat svůj vlastní film. O to víc, že není o moc stát. Celou dobu jsem čekal, že se stane něco převratného a mé očekávání se nenaplnilo. Bohužel ani herecké výkony nejsou hodné zapamatování. Obávám se, že to není až tak vina herců jako scénáře či režiséra. ()

Mulosz

Po zhlédnutí remaku jsem zvýšil hodnocení originálu na 5*. To autor jistě nechtěl. Zbytečná a toporná záležitost, bez jediného smyslu, a ještě na ni skočí český distributor a jediný cíl tvůrce, proč vůbec udělal po krátkých 5 letech americký remake svého vlastního filmu, mu spolkne i s navijákem. Jistě si můžeme rozebrat určité jemné nuance, které remake drobně odlišuje od originálu, ale ty jsou divákovi, který zhlédl obě verze, zřejmé na první pohled. Důležitá je věc jiná - nedělní (24.3.2019) projekce filmu na Febiofestu byla nenahraditelnou sociologickou sondáží mezi diváky, jak takový počin (ne)funguje. Lidé se pousmávali u těch (v originále i remaku) nejvážněji míněných scén, při klíčové předposlední se publikum už doslova bavilo a nahlas situaci komentovalo. Závěrečné titulky byly ve znamení ironického potlesku. 99 % procent těchto diváků jistě nevidělo originál, nemělo kde. A u něj se něco takového během či po projekci na MFF KV nestalo. Myslím, že toto je naprosto vypovídající, jak se záměr minul účinkem a publikum nedokázalo na americké verzi snímku okouzlit vůbec nic, ani Julianne Moore v hlavní roli. Ta byla mimochodem navíc o dost méně odvážná než Paulina García v původní verzi. ()

ABLABLABLA

Jedna hvězda za Julianne Moore a soundtrack. Zbytek totální zklamání, film zcela o ničem, absolutně ničím vás neupoutá, žádná romantika tam není. Je to totální nuuuuda. Snaží se to hrát si na bůhvíjak psychologické drama o lidech ve středním věku, kteří za sebou už celý jeden život mají, ale ve skutečnosti je to.... wait for it... sra*ka. ()

BoredSeal

Pomalý (zřejmě úmyslně) neuspokojující depresivní film o stáří (třebaže stáří poměrně snažící se ženy) a o tom, jak se na vás lepí minulý život. Nějak jsem nepochopil, jestli má být Gloria nechtěně směšná a nepříjemná pro své okolí (večírek na narozeninách, kde zcela opomíjí svého kluka nebo prokecne tajemství své dcery ukazuje spíš na její snahu věřit v něco a nedostatek empatie) nebo naopak někdo, komu máme nekriticky fandit. Asi je to tím, jak svou postavu pojala herečka. Ve filmu je obsazeno známými tvářemi víc rolí, ale nějak se jim nedaří diváckou satisfakci zlepšit. ()

Vignette

Mám moc ráda Julianne Moore, ale o čem že to vlastně celý bylo...? Po zhlédnutí zbyl jen dojem, že netuším, proč tenhle film vzniknul... ()

VanTom

Intimní, střípkovitý vhled do života ženy středního věku, jež hledá jak zaplnit samotu po rozvodu a osamostatnění svých dětí, stojí na výborném osobním výkonu Julianne Moore. Je opravdu těžké se v pokročilých létech a vymezených prioritách otevřít novému vztahu (obzvlášť, když si do něj protějšek táhne podezřele nevyjasněnou rodinnou minulost). Zaměření na hluboké niterné pocity v tomto případě však znamená též přemnoho zdlouhavých pohledů do prázdna. ()

Tft

Dnes v oblíbeném cyklu: Proč tohle muselo vzniknout znovu jako americký remake? Julianne Moore a John Turturro jsou super, film znovu natočil (přetočil) Sebastián Lelio (zůstal tak alespoň ve správných tvůrčích rukou), příběh je to pořád fungující, ale vůbec nechápu smysl téhle recyklace. To vážně vítěz Oscara za nejlepší zahraniční film nemá vetší ambice, než znovu natočit svůj film z roku 2013? Jak řekl Bong Joon Ho „Až se přenesete přes to malé okénko s titulky, otevřou se vám brány k mnoha skvělým filmům“. Gloria Bell není špatný film, je jen další ukázkou americké lenosti a zhýčkanosti, o to víc zamrzí, že přichází od tvůrce, který by měl proti téhle remakové úchylce bojovat. Jediný světlý okamžik je příležitost k vyniknutí kameramanky Natashi Braier, která film dostatečně odlišuje od originálu, bez jejího přičinění by tenhle remake postrádal smysl úplně, takhle se dá alespoň trochu mluvit o kreativní snaze. ()

blackJag

"PROTOŽE ŽIVOT STRAŠNĚ LETÍ" To je moudro do pranice, život letí, zklamání střídá zklamání, je potřeba se nevzdat, žádný reparát nebude... Možnost, jak herecky vyniknout, Mooreové neutekla, její postava je uvěřitelná a daří se jí pojmout sympatie. Film jako celek neurazí, body ztrácí hlavně díky nepůvodnímu námětu. I když, námět. Jaký námět? Prostě život. 60% ()

kolemjdouc odpad!

tak tady se nepovedlo vůbec nic.Scénář ty citové vztahy a jejich průběh přepálil.Jak všichni dělali nešťastné obličeje .Ujišťování jednoho druhých o bezmezné láscePřesvědčování:jo,tohle dokážeš,dokážeme....Tohle Julianne Moore vůbec neslušelo ()

woodsman odpad!

skoda ze sa neda dat niaky super odpad tento shit by ho hned mal nechapem vôbec co som sa dival za sracku neverim ze som sa dodival je mi zle ()

BOURQUE

Nie často sa vidí, že režisér natočí remake vlastného filmu. S. Lelio to spravil. Bohužiaľ, prvú verziu som nevidel, takže nie som schopný ich porovnať. Príbeh pani v pokročilom veku, ktorá pred problémami v osobnom živote (prípade pred problémami, ktoré má v práci) sa snaží nájsť potešenie na tanečných parketách diskotéky. Tu nájde aj partnera, ale ich milostný vzťah v podstate netrvá dlho kvôli tomu, že chlap sa nemôže odtrhnúť od svojho „bývalého“ života (hlavne od dospelých dievčat). Počas sledovania filmu som dúfal, že to vedie niekam, ale nikam to neviedlo. Film sa snažia predať nahou J. Moore (bez urážky, ale pred začiatkom šiestej X je stále v parádnej forme), čo v tomto prípade nefunguje. Hra J. Moore je dobrá, J. Turturro je tak trošku nevýrazný. P.S.: Krátka scéna, kde sa všetci smejú, mi príde zbytočnou. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

gombarix

- - Ověnčený autor nemeškal a po pár letech pořídil zbytečný halywúdský režvejk sebe sama, a to jen s ubranou hodnotou D ve sklech titulní senihrdinky. Takže výsedek? NULA, prožvaněnej den... ()