Můžete mi kdy odpustit?

• Česko Dokážete mi kdy odpustit? (festivalový názov) (viac)

Ve snímku Můžete mi kdy odpustit? se představuje Melissa McCarthyová v hlavní roli Lee Israelové, úspěšné autorky životopisů celebrit (a milovnice koček), která se v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století živila psaním biografií takových osobností jako jsou Katharine Hepburnová, Tallulah Bankheadová, Estée Lauderová a novinářka Dorothy Kilgallenová. Když se její kariéra ocitne v pytli, protože už nestačí držet krok s potřebami trhu, vrhne se s pomocí svého věrného kamaráda Jacka (Richard E. Grant) na nové, lukrativní a nelegální podnikání ̶ padělání dopisů slavných (a mrtvých). (HBO Europe)

vydumnica

Film som si pozrela len kvoli nominacii McCarthy na Oscara, inak by som ho asi nepozerala. Hodnotim ho ako priemerny film na jedno pozretie. A vzhladom na nizky pocet hodnotiacich tu na csfd vidim, ze film asi svojim obsahom prilis nezaujal alebo len malu skupinku filmovych fanusikov. Celkovo zivotopisne filmy mam velmi rada, ale zivot pre mna neznamej autorky ma nijako zvlast nezaujal, nevyvolal vo mne tie spravne emocie a ani nijaky obdiv ci respekt voci jej osobe. Kazdopadne Melissa bola dobra, ale ja fandim Lady Gaga :-). ()

Vxxx

Čekala jsem pořádnou nudu a dostalo se mi opravdu zajímavého příběhu. Melissa McCarthy je výborná herečka, bohužel si vybírá úplně dementní filmy, ve kterých to není poznat. Tady ale ukazuje, že má i na víc, než jen stupidní komedie. Film nebyl extra dlouhý a příběh se rozvíjel dost přirozeně. Já s tím neměla problém. 4* ()

Streeper

Melissa se nám ukázala ve vážné role, doposud jsem jí viděla pouze v komických snímcích, proto jsem byla hodně zvědavá, jak se s tím popere a splnila mé očekávání. Zvládla to na výbornou, i když si myslím, že s postavou Lee Israel tolik práce neměla. Její jedinou nevýhodou byl Richard E. Grant, který jí svým hereckým umem a rolí Jacka úplně zastínil a líbil se mi daleko více než Melissa, přišel mi i zajímavější a záživnější. Film jako celek utíká šíleně pomalu a tím je často dost nudný, škoda, že se režisérka více nepřiblížila emoční stránce hlavní postavy, aby nás to dostalo do kolen. Jedná se o průměrný snímek, který vás spíše bude nudit než, aby jste se bavili. ()

Johnny.ARN

Akože vyslovene som si kotlety nešklbal. Malo to celkom zaujímavý dej, viac ako polovica dokonca aj veľmi pútavá. Chýbali mi tam ale detaily, čo by dotvorili celok. McCarthy začínala ako kuchárka u Gilmoriek a teraz hen, nominačka. Neviem kto a prečo ju tak vytiahol. Grant ako kopia Walkena rozhodne si po sošku pôjde. Taká príjemná oddychovka. 3 z 5 ()

VanTom

Kdokoliv kdy pochyboval o hereckých kvalitách komičky Melissy McCarthy, nechť jej zhlédnutí tohoto díla vyvede z omylu. Jestli mě u ne zrovna zásadní ani strhující historky o zneuznané, nespolečenské spisovatelce Lee Israel, která své finanční (existencionální) těžkosti vyřeší falšováním dopisů slavných osobností, něco udrželo v pozornosti, byl to její plastický civilní výkon (nemluvě o skvělém Richardu E. Grantovi). ()

• Film je věnovaný spisovatelce Leonore Carol Israel (3. prosince 1939 – 24. prosince 2014). (Rominator)
  • Film je založen na skutečném příběhu podle knihy „Can You Ever Forgive Me?: Memoirs of a Literary Forger“ („Můžete mi vůbec kdy odpustit?: Vzpomínky literární padělatelky“), kterou napsala Lee Israel. (Rominator)

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (viac)

Ceny LA kritiků vyhlášeny

Ceny LA kritiků vyhlášeny

10.12.2018

Oscarový závod je v plném proudu a nebýt toho, že je nový snímek režiséra Alfonso Cuaróna cizojazyčný, byla by Roma definitivním adeptem na sošku za nejlepší film. Potvrdily to teď čerstvě rozdané… (viac)