Ricky Gervais: Humanity

Scenár:

Ricky Gervais

Účinkujú:

Ricky Gervais

Ricky Gervais se vrací na londýnské pódium se svým kousavým vystoupením, ve kterém se zabývá stárnutím, rozmazleností, rodičovstvím i dalšími tématy. (Netflix)

verbal

Zkurvenci z Neomarxistické Exkrementální Televize Falešných Levicových Ideologií a Xenofílií se již pocítili natolik pevní v kramflecích, až se začali se domnívat, že když nakoupí nějaké ty nechutné a vulgární konzervativní humory, tak celý už kompletně progresivně probuz(e)(ně)ný a inkluzně liberální svět uvidí, jaká je to vlastně odpornost, děsivě slovně pošlapávající identity a práva hrstky deviantů, mentálních zbloudilců a hysterických pičí na sterilně rozkvetlé, sluníčkem zalité louky Mumulendu, které si dosud v „civilizovaných“ částech Zeměplacky nade vši pochybnost užívali výhradně jen ti zasraní netolerantní zpátečníci, bílí hereroseksuálové, hnusní rasisté, misogynní znásilňovači a bezskrupulózní homo a trans holokosteři, pročež se po takovém skvostném edukativním počinu všichni na asociálních sítích a v zaprodaných médiích svorně semknou v kýžené jednotné totální nenávisti. Tak ne, soudruzi, ještě jste ten svět úplně nezmanipulovali a není úplně v prdeli (a to doslova), akorát jste si hodili hovno do větráku, de fuckto najali Hitlera na šíření prožidovské propagandy a nastavili si zrcadlo, v němž se v oparu komerčně motivovaného radikálního a manipulativního popírání zdravého rozumu skví obří penis s naprosto dutým žaludem. Což doufám uvidí a vstřebá i ta masa dosud ne úplně vypatlaných ambivalentních přizdisráčů a spláchnou vás konečně do hajzlu zapomnění, kam zaslouženě patříte. Dřívější těžký trapák a nenasytný hraboš Žervé má už zjevně dost našetřeno, tudíž kancelační kulturisty v peachi, a tak jako většina hnusně pokryteckých rádobyceleryt ustrašeně nepopírá sám sebe, vyprofiloval se ve vcelku inteligentního antibolševického baviče a zaplaťsatan za každého takového s mediální silou, kdo má koule na plnou hubu prohlásit, že tranzistor, bukanýr či čokobrit je nahý, bránit humory jako poslední výspu svobody slova, a ještě to i logicky a racionálně obhájit. Postižené a mrtvé děti už jsou pak jen takovým rozkokošným bonusem. Moc rád bych viděl vystřižené skeče, které neprošly rudou cenzurou! ()

DaViD´82

I should’ve left it... Gervais se po sedmi letech vrací s novým stand-upem. I když novým… Popravdě nemálo recykluje ze svých nikdy nekončících twitterových eskapád a historek, které již vyprávěl v různých late night shows čili pokud jeho twitterový účet sledujte a tu a tam ho zachytíte na youtube, tak toho dost budete znát. Každopádně nikdo neumí pracovat s nekorektním humorem, jeho kontextem a neprvoplánovitou vícevrstevnatostí jako právě Ricky. Mnozí to zkoušejí, jelikož dělat kontroverzní a provokativní humor je vděčné, jednoduché na přitáhnutí pozornosti, ale málokdo to zvládne, aniž by z toho nevyšel trapně, urážlivě a pokrytecky. Ovšem i z těch několika mála jedinců, kteří to umí, u toho není nikdo druhý tak moc vtipný, trefný a originální jako právě šimpanz Bobo. ()

H34D

Ricky využívá skutečné události, včetně svého kontroverzního moderování Zlatých glóbů, aby dal vzniknout tomu nejčernějšímu a nejnekorektnějšímu humoru, který si dokážete představit. Jsem si poměrně jist, že hned několik vtípků je inspirovaných Louisem C.K. a nutno podotknout, že to není na škodu. Show je velice uvolněná, kromě skvělého humoru obsahuje i několik pravd, které se mi velice dobře poslouchají, takže za plno... 9/10 ()

kulyk

Kadence vtipů i jejich vyznění prošly oproti dřívějším vystoupením změnou. Protože se Žervé snaží poplivat politickou korektnost a vysvětlit, že zaměňovat vtip s vysmívaným (i vysmíváním) je příznakem kretenismu. ()

dr.horrible

Asi tak desaťkrát lepšie jak všetky predošlé Gervaisove vystúpenia. Hodne súčasné, dotýkajúce sa kultúrno-spoločenských tém a takmer zakaždým to triafa do čierneho. Týranie psov je síce to najposlednejšie, o čom by som chcel v stand-upe počúvať, ale má to vďaka tomu cez všetkú nekorektnosť zároveň aj presah, a konečne prestal používať pomôcky. Alebo ich teda nahradil Twitterom, čo je minimálne v mojich očiach 100 a jedna. Kludne by mu mohol venovať samostatnú show. Zvažujem topku. ()

boshke

Nedosahuje to výše první série stand-upů jako Animals, ale i tak je strašně fajn vidět Rickyho "zpátky ve hře". A vzhledem k tomu, že Rickyho žeru, tak jsem se smál a po druhé projekci dávám plný počet... 100% ()

Arsenal83

Top komediant, jediná škoda, že jeho super vystúpenie je len raz za čas. Tentokrát po siedmych rokoch. Určite sú pre našinca niektoré mená, ktoré tam spomína, dosť neznáme, ale to na kvalite nič neuberá. Vtip o páde lietadla i o diablovi sú vrcholom večera. ()

Thomick

Pořád si myslim, že platformu sociálních médií by měl Ricky přenechat jinym, přece jen nápaditějšim trollum (see Joe Lycett), a trochu lituju, že jí tady věnoval tolik času, speciálně po "starym dobrym" výkopu se psy a jejich životními úděly, ale... přesto mi Ricky začíná jako stand-up komik konečně sedat. ()

mm13

Dobre sa stalo, Ricky, že si sa pustil do After Life. Zatrpknutosť už nie jedného komika položila a toto tu je jeden obrovský kŕč. Kŕč, pripomínajúci školáčika, ktorý v návale momentálnej inšpirácie napísal nie práve najlichotivejšiu (pretože sakramentsky pravdivú a výstižnú) básničku o časti učiteľského zboru a teraz, pristihnutý, to nechce vziať späť naplno (veď čo by na to povedali nadšení spolužiaci... a spolužiačky!). Takže sa to celé snaží nejako vysvetliť a obhájiť, namiesto toho, aby sa tým potrafeným s tou básničkou v ruke vysmial a pridal odporúčanie, nech si ňou vytrú zadky, keď sa im tak veľmi nepáči, veď i tak hovno pochopili. U toho školáčika tomu rozumieme, ty si ale dospelý chlap! ...Hej, útek do "fikčného" sveta bol dobrý nápad. ()

ChArLeNe

Ricky strávil veľa času vysvetľovaním vecí, než hovorením vtipov. Z toho nie všetky vtipy boli aj vtipné. Jeden z najlepších výrokov bol I should have left it there. No a na konci, keď sa spýtal, I hope you're not offended, akoby som bola prítomná pri vazektómií. ()

Derek

po poslednem stand upe SCIENCE co bolo miernym sklamanim, navrat ku kvalite (i ked na genialitu ANIMALS sa to nechyta ale nie je od nej prilis daleko...) ()

Patw

Předešlé stand upy Rickyho jako Out of England a Out of England 2 se mi líbili mnohem víc. Ricky se v Humanity snaží, ale není to ono. Slabší průměr. ()

IceQueen

Čakala som, že Humanity bude drsnejšie, že sa do nás Ricky riadne obuje a bez obalu si bude robiť srandu z globálneho kreténizmu. Lenže som sa zmýlila. Mala som dojem, že sa príliš drží na uzde a trochu si dáva pozor, čo vypustí z úst. Netvrdím, že tam neboli úžasné fóry, napríklad postup pri havárii lietadla ma skoro zabil, nemohla som sa nadýchnuť ako som sa smiala. Na druhej strane mi prišlo dosť náročné začať sa opäť zabávať po tom, ako som sa takmer rozplakala a zároveň mala chuť niekomu za živa vytrhnúť chrbticu z tela. Narážam na ten posratý, zvrhlý a maximálne krutý čínsky festival, kde tie špiny mučia a žerú psov. Dúfam, že nám Ricky s pribúdajúcim vekom nezačne mäknúť a vo svojich vystúpeniach sa bude zaoberať aj inými vecami, než sú jeho na hladine plávajúce vajcia. ()

M.i.k.e

Možná ne úplně nejvtipnější stand-up co sem kdy viděl, ale zaručeně jeden z nejtrefnějších. Rickyho sem kdysi moc nemusel, protože mě nebavil jeho Kancl, ale to už dávno není pravda a i když poslední dobou možná na oko měkne, není v současnosti moc lepších, kteří se ještě nenechali zavřít do škatule...90% ()

Wormboy

Ricky Gervais je PAN, smial som sa ako uz davno nie, az deti vychadzali vecer z izieb, ci nam s manzelkou nezadrbava, ze sa rehoceme ako kone :D 4,5/5* ()

Splasher

Po sedmi letech žádný posun. Přestože se Ricky, dle jeho slov, poprvé naplno věnoval stand-upu a celoroční tůru si velmi užíval, tak ve stylu či materiálu ke změně nedošlo. Chimps, pre-ops a hlavně egomania (u té je vrstevnatost největší). Zajímavé, že Ricky ve svém pořadu na Sirius XM se svými hosty velmi podrobně rozebírá jednotlivé techniky stand-upu, ale v praxi (v Humanity) z toho předvedl velmi málo. ___ Název nemá tradičně nic společného s obsahem. Vzpomínka na vtipy, které nemohl Ricky říci na Glóbech, mi přišla lehce úsměvná, protože i Netflix velmi rád střihá příliš silné scény pro US publikum. Škoda, že když už Ricky tolik času věnoval analýze svých eskapád na Twitteru, tak se nevrátil k užití slova mong. To přece byla tak vtipná konverzace. Naprostá většina point vyzněla banálně a do ztracena. I nejlepší vtip (inzerát na kytarové lekce) je ve své podstatě špatně použitý příměr. ___ Když jsem si projížděl mnou zhlédnuté speciály na Netflixu, tak Humanity určitě patří k těm nejzdařilejším. Přesto nemůžu jít nad 3 hvězdičky. Jakožto absolvent vysoké školy Stewarta Leeho nemůžu jinak. ()