Svět umění nezná hranic. A to ani v případě Josephine (Zawe Ashton), která najde skvostná umělecká díla po zemřelém. Než aby je vyhodila, jak stálo v závěti, vezme je pod svá kurátorská křídla a začne je zpeněžovat. Jenže obrazy nejsou tak andělské, jak by se předpokládalo. Skrývají něco temného a hrůzného z malířova života. Na to se postupem času přijde, ale to už je příliš pozdě! (Rodriguez)

Morholt

V jednu chvíli film ukazuje satirickým prstem na pokrytecké snoby pohybující se ve světě umění a v té druhé se jim mstí prostřednictvím neobvyklých obrazů, jejichž původ je zahalen rouškou tajemství. A mě tenhle svérázný mix sedl. Je sice pravda, že co se hororové stránky týče, tak do toho mohl Gilroy šlápnout trochu víc, ale na druhou stranu o strašení a mordování tenhle film primárně není. Herecké obsazení je v tomhle případě lahůdkové, ačkoliv třeba Malkovich tady nemá tak výraznou roli, jak jsem si přál. Ale nevadí. Jsem zvědav, s čím přijde Gilroy příště. 75% ()

NDroo

Hoooooooodně velké... co, WTF, zklamání? Po Nightcrawlerovi jsem se skoro stejným obsazením čekal něco jiného, než... tohle. Herecká stránka ušla, až na Zawe Ashton, ta nevím, co dělala, ale hraní to nebylo. Jediné, co mě napadá je, že má na Gilroye něco v rámci #Metoo :D V některých scénách, které měly očividně být napínavé a děsivé, jsem se řezal smíchy jako blázen. Z toho důvodu 2*, objektivně Odpad! ()

dubinak

Na Velvet Buzzsaw se velice dobře dívá, přes to, že námět sám o sobě je velmi béčkový a scénář jakbysmet. Herecky s tím nemám absolutně žádný problém a vizuálně je to stylové, moderní a nablýskané. Bohužel se tu vyskytuje víc prázdných scén, než těch hororových, které vlastně ani hororové nejsou. Napětí se nekoná, atmosféra v podstatě občas jen tak zamrká někde v koutě a stopáž tomu na kráse taky moc nepřidává. Každopádně jsem čekala, že mě to bude štvát víc. Docela mi to uteklo a bavilo mě sledovat, co se stane dál, i když šokující to zrovna není. Suma sumárum je to docela v pohodě film, ale spíš na to koukat jako na takový lehce komediální horor, protože serióznost tomu chyběla asi úplně nejvíc. ()

silentname

Hodnotiť "Velvet Buzzsaw" nie je úplne jednoduché. Myslím si, že tu máme celkom zaujímavú story, máme tu niekoľko skutočne skvele spracovaných vizuálov, no miestami je to tak neskutočný bordel, že si neviem predstaviť, ako by to vôbec dokázal niekto upratať. Je to v niektorých aspektoch fascinujúce, v iných nudné. Má to postavy, ktoré sa mi páčia, má to postavy, ktoré moc nemusím. Je to miestami strašne natiahnuté, no zase to má niekoľko veľmi originálnych smrteľných scénok. A ak by som mal povedať pravdu, tak najlepšiu si asi vychytí Toni Collette. Napriek tomu, že som vedel čo sa stane, ten efekt je veľmi dobrý. Uznávam. Umenie môže byť smrteľné. A niekedy môže ľudí dostať do úplne inej roviny. Napríklad by som povedal, že na začiatku sa mi Josephine ako postava páčila. Neskôr už bola podľa mňa viac neznesiteľná. Neviem ako tento film proste poriadne ohodnotiť. Myslím si, že mi spadá niekde do priemeru. Mohlo sa to trošku skrátiť, mohlo to byť akčnejšie a menej sa z toho snažiť urobiť vizuálne umelecké orgie moderného umenia, ktoré sa na nás tlačí z každej strany. Obrazy vyzerali desivo, smrteľné scénky sú dobre spracované a príbeh je zaujímavý. No to sú elementy, na ktoré sa malo tlačiť viac. A menej dialógov o tom, akí budeme bohatí, lebo stojíme na zlatej bani, ktorá je však súčasne atómová bomba. Dan Gilroy mi dal rozhodne chrobáka do hlavy. Film, na ktorý nezabudnem, no nemám potrebu vidieť znovu. A nie preto, že by bol na mňa moc ťažký. No nemá mi reálne ako divákovi moc čo ponúknuť. Napriek kreatívnym a skvelým nápadom. Hodnotenie: C+ ()

Forsberg11

"Ukecaný" film so slabým dialógmi. To nemohlo dopadnúť dobre. Páčili sa niektoré originálne a neopozerané, explicitné vraždy, zopár vtipných narážok na snobský svet moderného umenia a hlavne zvodná Zawe Ashton. Inak Netflix tentokrát šliapol dosť vedľa môjho preferenčného rádiusu. Film je to síce nakrútený zručne, určité pasáže sú dostatočne atmosferické a je jasné, že Gilroy je dobrý režisér. Škoda, že si nevedel vybrať, či urobí thriller alebo komédiu. Tento mix všehochuti môže byť pre niekoho pútavý, no mňa nijak nepresvedčil. Slabé 3*... 45 %!! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 27. ledna 2019 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Námet filmu režisérovi a scenáristovi Danovi Gilroyovi prišiel na um, keď sa raz počas Vianoc roku 2017 sám prechádzal prázdnou galériou v meste Beacon, štát New York. (Astonko)