Pitbull: Ostatni pies

Kriminální oddělení je po odchodu několika stěžejních policistů v troskách, a proto je nutné přijmout jiné. Jediný, kdo ze staré party zůstal, je "Soczek" (Piotr Chojnowski), který je však záhy zavražděn ve svém autě. Okamžitě se rozbíhá vyšetřování, které ukazuje na motorkářský gang, se kterým měl kdysi problémy "Majami". Zároveň na scénu vstupuje "Gawron" (Cezary Pazura), místní mafián, který se neštítí podříznout ani vlastní manželku. Policisté se rozhodnou pro infiltraci podsvětí a jako tajného určí "Despera" (Marcin Dorociński), který se náramně podobá proslulému gangsterovi "Hycelovi". (C0r0ner)

Arsenal83

Pre naozaj kvalitnú kriminálku netreba chodiť ďaleko a hľadať len napríklad v Škandinávii. Tu na sever v Poľsku sa to robí veľmi dobre. Pitbull je parádna mafiánka so všetkým ako má byť, dostatočne akčné i tvrdé, možno chýba viac surovosti, ale to je už na osobnom posúdení. Každopádne tu máme vojnu gangov, nastrčeného policajta, ktorý má charizmu takmer Bradleyho Coopera, a dejové zvraty. Film naozaj upúta a pôsobí drsne, teda ak si odmyslíme zaujímavý poľský jazyk k tomu. Až po pozretí som zistil, že Pitbull je vlastne pokračovaním už iného Pitbulla z roku 2016, takže neváham. Dá sa to pozrieť aj naopak. ()

luka4615

Poláci jedou! Pitbull: Ostatni pies je skvělou kriminální záležitostí, jejíž mnohovrstevnatost místy připomíná "Game of Thrones" v moderním celovečerním hávu. Režisér Władysław Pasikowski zde totiž s mimořádným citem pro detail rozplétá polskou zločineckou síť, do níž jsou ve finále zapleteni téměř všichni. Společně s precizně vysoustruženým scénářem a hereckými výkony to tedy vytváří dynamickou, syrovou a dechberoucí podívanou, k níž se budu vždy rád vracet.Skvělá práce! ()

Necrotongue

Dneska jsem si udělal polské odpoledne s Marcinem Dorocińskim a druhý film mě krajně potěšil. Už jsem zažil několik českých pokusů o akční žánr (marných), Polákům však takový snímek evidentně nedělá žádný problém. I někteří ostřílení tvůrci z Jů Es Éj by se z tohoto příkladu mohli poučit, jak se při výrobě akčního filmu vyhnout zbytečnému patosu a okatému moralizování. Celou dobu jsem se skvěle bavil, musím ocenit parádní atmosféru, skvělou akci i výborné herecké výkony, vývoj postavy Miry byl fantastický, jen mě zase dostalo, jak rychle běží čas- "Killera" Pazuru jsem skoro nepoznal. ()

NinonL

Mafie postupně přechází na vyšší level a hodlá si zřídit banku, aby svou práci zlegalizovala. Policie zase rozhodne, že jednoho z nich, který je podobný mafiánovi, který je zadržen v Rusku, pošlou, aby se infiltroval do nejvyšších sfér mafie. Marcin Dorocinski tentokrát jako policista-mafián, který zastřelí nejednoho týpka a jednoho dokonce rozpustí v kyselině. Tento díl Pitbula není o nic horší než předchozí díly. ()

kinderman

Pasikowski vzal postavy z Vegova původního Pitbulla (2005) a vytvořil to, co od něj máme nejraději, tedy perfektně napsanou a řemeslně bezchybně zrežírovanou kriminálku se společenským přesahem, která v jednom momentu (tři proti Čečencům) upomene na finále hongkongských majstrštyků Johna Woo. Jediné, nad čím lze plakat zlostí, že vedle C. Pazury nemohl angažovat také B. Lindu, který bohužel šaškoval v následujících Vegových "pitbullovinách". Ty Pasikowského snímek odsouvá do nelichotivé pozice na pilu tlačících a za vlasy přitažených gangsterek, k nimž se divák podruhé nevrací. ()