Nikdy ťa neopustím

• Turecko Asla Vazgeçmem (viac)
TV spot
Turecko, (2015–2016), 122 h 34 min (Minutáž: 107–156 min)

Tolgahan Sayışman, Amine Gülşe, Şafak Pekdemir, Ayşegül Günay, Yonca Cevher, Tugay Mercan, Hülya Gülşen Irmak, Hakan Dinçkol, Gözde Mutluer, Ümit Yesin (viac)

Yigit (Tolgahan Sayışman) je veľmi úspešný podnikateľ, ktorý neverí v lásku. Je totiž zodpovedný za nehodu, po ktorej jeho žena Iclal (Şafak Pekdemir) upadla na niekoľko rokov do kómy. Bojuje s tým tak, že popiera vôbec jej existenciu a ich malý synček Mert (Poyraz Bayramoğlu) verí, že jeho mama je v nebi. Ale Yigitov život sa radikálne otočí, keď spozná Nur (Amine Gülşe), do ktorej sa zamiluje. Tá jeho city opätuje a, nevediac o existencii Iclal, prijíma jeho žiadosť o ruku. V deň ich svadby sa Iclal preberie z kómy. Nur táto správa šokuje a chce sa okamžite rozviesť, čo však Yigit nedovolí. V zúfalej snahe zachrániť manželstvo Nur uväzní, verí totiž, že časom mu odpustí a vráti sa k nemu. Keďže zdravie Iclal je stále veľmi krehké, všetci v dome sú nútení predstierať, akoby sa medzičasom vôbec nič nestalo. Ako sa Iclal postupne vracajú spomienky, pomaly začína chápať, že Nur nie je len opatrovateľkou ich syna... (TV Doma)

TV spot

Kri-kri

Docela solidní, z mého pohledu průměrné drama, z počátku trochu připomínající Lásku a nenávist Istanbulu. Nic výjimečného, nicméně díky tomu, že se tam stále něco děje a hluchých míst je zde málo, udrží pozornost diváka až do konce. Trochu mi vadí mnohé nedořešené záležitosti, třeba že Yiğit se nikdy nedozvěděl, že Iclal čekala dítě s Firatem. Na druhou stranu, kdyby se to provalilo, tohle už by Nur nikdy neodpustil, že to věděla a zatajila mu to. Taky mi poněkud vadil ten předěl mezi koncem 2. a začátkem párepizodní 3. řady, kdy uplynuly tři měsíce Nuriny vazby, protože bych rád viděl, jak Yiğit a Fatih postupně objasňují, co ta zákeřná psychopatka Fikret provedla Nur, toho pátrání byli diváci ochuzeni a vlastně Fikret nebyla nikdy dopadena. V té předposlední scéně (střelba u bazénu) jsem se zalekl, že tvůrci to hodlají ukončit tak stupidně, jako Nekonečnou lásku, naštěstí po chvilkové rozpačitosti následoval šťastný konec, možná dotočený až dodatečně, tvůrci se zřejmě obávali silné kritiky ze stran diváků. Z postav je mi sympatická Yağmur, nově objevená sestra Kozanových, škoda že se dostala na scénu až v poslední čtvrtině seriálu. Též ve druhé půli potěšila napravená Elmas a oproti začátkům se k lepšímu změnil i Tayyar, zejména po smrti Hafize. Naopak mě v posledních dílech velmi iritoval hloupý a intrikánkou Nazan totálně zmanipulovaný Cahit. Víckrát vidět nemusím, nicméně jedno shlédnutí si toto rozsáhlé drama zaslouží. A tak jako u naprosté většiny tureckých seriálů, sledování též zpříjemní vynikající slovenský dabing. 3 * a 50%. ()

Zdenka23

U tohoto seriálu mám velmi rozporuplné pocity. Námět sám o sobě je opravdu zajímavý, herci pohlední, exteriéry i interiéry krásné, taktéž kostýmy i kamera. ALE všechny hlavní postavy jsou opravdu nesympatické. Celou dobu jsem fandila těm největším mrchám, které mě bavily. Nur - hlavní představitelka mi lezla na nervy nejvíc. Celých 150 dílů buď křičí, nebo brečí, nejprve svou lásku postřelí, pak pořeže nožem, nakonec nechtěně přejede a zmrzačí jeho syna, i tak jsou spolu a ona je ta hvězda... daleko víc jsem fandila Iglal, která je krásná, manžel se s ní rozvedl, když byla v komatu a jen brání, byť hodně drsně svou rodinu. Ústředními postavami jsou dvě drzé pipiny, jedná rozvrátí rodinu s dítětem, druhá - zlatokopka a intrikánka dvacetileté manželství, též je za hvězdu. Celý příběh by se dal zkrátit na 70 dílů a bylo by to zajímavé, děj byl uměle natahován vedlejšími nezajímavými postavami. Nejvíc mě ovšem naštvalo, že když je manželka neplodná, patří do šrotu.... díky Bohu, že to takto v naší civilizované Evropě není. Také hodnotím negativně, že se v každém dílu pořád jenom křičí. Tenhle seriál je prostě strašně divný a je to škoda, protože měl velký potenciál. ()

Soupalka odpad!

Pokud nekdo sleduje serial se slovenskym ci jinym dabingem, prijde o to jedine co mi na nem prijde opravdu zajimave - Safak Pekdemir ma nadherny hlas a v podstate je asi herecky nejzajimavejsi postavou serialu. Slovensky dabing zlikviduje nejen ten krasny alt, ale i velkou cast jejiho jinak v originale pomerne kvalitniho hereckeho projevu. O ostatnich postavach neco podobneho opravdu rici nelze. ()