Tada-kun wa koi o šinai

• Japonsko 多田くんは恋をしない (viac)
Japonsko, 2018, 5 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Scenár:

Jošiko Nakamura

Kamera:

Kunihiko Itó

Júiči Nakamura, Manaka Iwami, Šizuka Išigami, Mamoru Mijano, Júičiró Umehara, Inori Minase, Hiro Šimono, Šino Šimodži, Čitose Morinaga, Masumi Tazawa (viac)

Mitsuyoshi Tada je mladý student střední školy, který by se rád stal fotografem. Poměrně plachý, tichý a láskou nepolíbený Mitsuyoshi toho nikdy moc nenamluví, ale vždy je připraven pomoci svým kamarádům a mimo jiné pilně pracuje v kavárně svého dědečka. Jednoho dne, když si fotí kvetoucí třešně, narazí na Teresu Wagner, studentku na výměnném programu z Lucemburska. Vždy ochotný Mitsuyoshi Terese pomůže a zavede ji do kavárny, kterou tak dobře zná. (Scalpelexis)

Jeoffrey

Originální anime, tedy takové, které nemá předlohu v žádné manze, hře či novele ve mě vzbudí vždy jistý pocit očekávání něčeho nečekaného, jak již název napovídá - originálního, ale vím, je to hloupost a v praxi to tak nefunguje, ale stejně... Každopádně Tadakoi je bohužel něčím tak neoriginálním, že je to až smutné! Scalpelexis popsal první dvě episody a bohužel ono se to nelepší, je to pořád stejně předvídatelné plné okamžiků, které od romcomu čekáte a vše spěje k finále, které je tou největší sbírkou romantických klišé, kterou si někdo jako já dovede představit. Mohli to pro mě ještě zachránit, kdyby zvolili racionální konec, ale takhle romantické komedie přeci nekončí, to by diváci a divačky emocionálně nepřežili... Takže si můžete pustit jakoukoli romantickou komedii, třeba i hraný film Deník princezny, nebo přečíst něco od Harlequina a vsadím se , že pokaždé budete víc překvapení, než tady. Tadakoi je ten nejprůměrnější romantický seriál ze všech co jsem kdy viděl snad se vším, co v romcomu očekáváte, nic není vynecháno, snad jen až na dramatické odhalení tajemství předsedkyně třídní rady panem předsedou fotografického kroužku. Na druhou stranu proč něco měnit, když na romantické dušičky tohle stejně nakonec zabere, i když snad každý zvrat a situace bude evokovat vzpomínku na něco, co už jste viděli někde jinde...Měl bych být přísný, ale na co? Že někdo vzal snad všechny osvědčené recepty romantických seriálů a slepil je dohromady a to tak, že to drží ? No jo, ale i tak se najde nemalé množství jedinců, kterým se to bude líbit... Já za sebe však díky těm častým pocitům, že "tohle jsem už viděl někde jinde..." a "no jistě že tohle... ", nemůžu prostě dát lepší hodnocení než ten nejprůměrnější průměr - 5/10 A jen tak na závěr - chlapy jako Charles v reálném životě nejspíš nepotkáte... ()

DaweForeman

Japonci mají rádi remaky různých filmových, divadelních a hudebních pecek z minulosti. V tomhle případě se autoři velice inspirovali filmem s Audrey Hepburn "Prázdniny v Římě", kdy tu máme také princezničku, která si chce odpočinout od svých vladařských povinností, jenže je z vymyšleného království a není v Itálii, ale v Japonsku. Vše je dělané ještě v japonském provedení, takže je vidět vražení typických japonských prvků v anime - zvyky + humor, ale nepůsobí to tak nuceně. Člověk se usměje a čas mu u tohohle počinu krásně ubíhá, když si třeba dává kafe nebo jen tak odpočívá, protože tohle je hlavně oddechovka s celkem krásně barvitou a zpracovanou animací, kdy i lokace působí celkem příjemně. To vše navíc provází tématická hudba, která není vyslovně sama o sobě výborná, ale do příběhu hezky zapadá. Příběh jako takový je samozřejmě jednoduchý, předvídatelný a přehnaně sladký, ale nějak mi to ani u tohohle nevadilo. Možná mě akorát zklamal trochu konec, který nebyl až tolik dramatický a rozuzlení nebylo takové jaké bych chtěl. ()

Scalpelexis

[Shlédnuty 2 epizody, drop] *Pisatel komentáře se probírá po delší době strávené s obličejem v dlaních* Božínku, proč já jsem tak naivní? Proč já vůbec věřím, že by někdy romantická komedie mohla mít příběh místo trilionu vhodných náhodiček? Anebo ne tak stereotypní charaktery jako Češi s řízkem? Moment..zahraniční obsahy mluví o Lucembursku a tu máme Larsenburg? Tak jak teda, kde je chyba? Jsem zmaten. Potěšil jen Rainbow samurai se svou prekérní otázkou ohledně barev duhy. Zde neočekávám už nic, jen velmi pravděpodobný brzký drop. Edit po 2. díle: Už je tomu tak. Hlavní hrdinka je prázdná jak vyfouklá pneumatika, jejíž "tajemství" je viditelné na kilometry daleko, stejně jako třídní předsedkyně. Druhý díl bych téměř označil až za filler. Je to děsivě neoriginální s charaktery, které znáte z každého jiného obyčejného romcomu a jediné, co mě potěšilo, tak byly hlasové kreace Mamorua Miyana. Není to žádná otřesná bída, jen děsivá nuda. Lepší 2* a nashle. ()

paveltommy

Já nevím, prostě mi to nějak nesedlo. Většinou nemám problém s tímto lehčím tématem, trochu toho humoru a romantiky, vtipné situace a podobně, ale tohle je prostě moc, mno, obyčejné. Animace není špatná, ale to nestačí. Třeba je to Tím, že jsem to sledoval s anglickým dabingem a ne Originál s titulky. Každopádně (SPOILERS), příběh o klukovi z Japonska co v parku potká sličnou příjemnou cizinku, seznamují se, zažijí spolu hezké i nehezké časy, a ke konci série si uvědomí že by s ní vlastně rád byl. Nestihne to říct včas a ona odjede, on pak jede do země odkud pochází, tam zjistí že je to místní princezna (opravdová princezna), vyjádří se, potom to vzdá a vrátí se do Japonska, ona přijede za ním a budou spolu. Jo a její nastávající, princ co je blonďák a krasavec podle všech, tak nějak Francouz (jak jinak), je strašně dobromyslný a vlastně mu to nevadí, protože chce mít románek s její služebnou. Myslím že tak to nějak je, asi jsem nic podstatného nevynechal. Jo a taky je tam v každém dílu tlustá kočka. Vlastně by mohli místo 13 dílů udělat 4 a stačilo by to. Většinu seriálu se nic moc neděje, jenom čekáte náznak nějakého pokroku v románku, což ale moc nepřichází. Každá postava má svoje tajemství které je většinou to, že postava číslo 2 má zálusk na postavu číslo 3, číslo 3 na postavu 4, a tak dále a tak dále. Přijde mi to jako poslepované z Prázdnin v Itálii, filmech o středoškolských románech a japonských slaďáren pro předpubertální holky (vůbec to nemyslím urážlivě!). Nakonec to nějak drží dohromady, ale nic zajímavého co by Vám zůstalo v paměti se nedostaví. Je to jako vzít všechny podobné seriály a udělat z nich Medián - to je to co Vám tohle nabídne - od všeho trochu, žádné zklamání, ani překvapení. Musím dát průměr a maximálně 50%. ()