Night Monster

Otevírá se brána Ingston towers a hrbáč Torque (Cyril Delevanti) vpouští muže v turbanu, indického mystika Agara Singa. Dva z podivných obyvatel tohoto sídla, kam si právě ochrnutý majitel Kurt Ingston (Ralph Morgan) pozval tři lékaře, aby se ho pokusili vyléčit. Společně s nimi přijíždí psychiatrička Lynn Harper (Irene Hervey), kterou tajně pozvala Ingstonova sestra Margaret (Fay Helm), aby jí vyšetřila a zbavila podezření, že je duševně nemocná. Lékařku přivezl soused a spisovatel detektivek Dick Baldwin (Don Porter), který se jí ujal po poruše jejího auta. Přísné oko hospodyně Sarah Judd (Doris Lloyd) tím není nadšeno a také není doktorce povoleno sejít se s Margaret. U večeře, kde obsluhuje sluha Rolf (Bela Lugosi), se ale ukáže, že Ingston činí všechny tři lékaře, tedy Dr. Kinga (Lionel Atwill), Dr. Timmonse (Frank Reicher) a Dr. Phippse (Francis Pierlot) odpovědnými za svůj neutěšený zdravotní stav. Singh zhmotní kostru, která drží v krabici kletbu smrti, ale když ztratí koncentraci, vše zmizí. V noci jsou lékaři postupně zavražděni. Přivolaný policejní kapitán Beggs (Robert Homans) společně s Dickem podezírají Ingstona, ale ukáže se, že nemoc nepředstírá a dokonce mu byly končetiny před časem amputovány. Pátrání pokračuje a mrtvoly se kupí, nechybí ani sebevražda a nakonec Dick odhalí opravdu nečekaný způsob vraždy i viníka těsně předtím, že v sídle vypukne požár. (Peabody)

PKD

Slečna Watchettová z budoucího Time Machine 1960 a Lugosi, který mi zde přišel o dost lepší, než ve všech hororech dohromady.;-) Po tomto filmu jsem rád, že nemám titul dr.;-) Special quest star, chlípný osobní řidič, který jede doslova po každé ženské a nezáleží mu očividně na věku. Horor to ale fakt není. Jde o mysteriózní detektývku. ()

Oktavianus

Už podruhé ve dvou dnech jsem dostal svým hodnocením starý klasický horor z čevrných čísel do modrých, což je mi vůči těm filmům trochu líto, ale nemůžu jinak... jako v tomto případě. Kdyby se v hlavních rolích objevili ti, od kterých by se to čekalo - Atwill a Lugosi -, mohlo to být daleko lepší. Jenže oba dostali jen malé role: Lionel Atwill byl jedním ze tří lékařů, kteří kdysi léčili beznohého a jednorukého majitele panství, a Bela Lugosi podivný komorník. Sice krásně melodicky deklamuje, ale je ho na obrazovce zoufale málo. To pak se klasické hororové schéma o vrahovi v tajemném domě plném lidí, kteří postupně vypadávají ze hry, rozplizne v ne právě zábavný film. Je to škoda, protože postupné nacházení mrtvol, jejich vytrčené zkrvavené ruce a podobně mají obrovský potenciál, vlastně atmosféru má film obecně hrozně dobrou, ale kromě ní nenabízí nic víc. ()

Shanen29

No panečku,kamarád mě donesl perličku ,o které jsem slyšel před mnoha lety.Film ovšem pro každého není,jelikož většina bude hledat krvavý horor,ale o tom tento film není.Je vystaven na kvalitní atmosféře a tajemna.Po pravdě jsem si tento starý snímek vychutnal. ()

liquido26

Motto tohoto filmu: Čím víc chcete z průměrného námětu vytřískat, tím víc umělé mlhy přidejte a úspěch je zaručen :-))) Podivný dům plný divných lidí a v něm i mimo něj se sem tam stane nějaká ta záhadná vraždička. Kromě té výše zmíněné umělé mlhy si užijeme taky klasické stokrát využité universalácké kulisy a známé herce - Lugosiho a Atwilla v malých, ne moc výrazných rolích. Není to bůhví co, ale koukat se na to dá a skoro vůbec to nenudilo. ()