6 Balloons

Žena jezdí po Los Angeles a hledá odvykací centrum pro svého bratra závislého na heroinu. Je s nimi i jeho dvouletá dcera. (Netflix)

anetd1

Některé scény se zdají zbytečně dramaticky dlouhé, ale v celku krásně reprezentují frustraci hlavní postavy. Tak trochu poetická sonda do jednoho dne ze zákulisí závislosti. Ráda bych použila anglický termín co-addiction, protože film přesně vykresluje složitou situaci člověka, který se ocitá v boji se závislostí, která není jeho a marně se ji snaží vyhrát pro druhého. Snímek možná nezasáhne každého, může se zdát se v něm vlastně nic moc neděje, já za sebe jako někdo, kdo se v podobném začarovaném kruhu osobně ocitl, můžu říct, že to je krásně emotivně podané a jsem ráda, že vedle snímků jako např. Trainspotting vznikl právě takovýto jednoduchý snímek. ()

silentname

"6 Balloons" je v reále celkom zaujímavou drámou. Najmä je to film o tom, kde si človek musí povedať dosť. Kde hlavná hrdinka Katie musí prísť na to, že sa nemôže nechať potápať spolu s jej bratom Sethom, ktorý je drogovo závislý. Pretože ak ho neustále bude kryť a bude sa mu snažiť stále pomôcť, tak nakoniec tým ubližuje len sama sebe a nič sa v skutočnosti nezmení. A myslím si, že to veľmi dobre rozprávajú monológy, ktoré sa počas príbehu objavujú, kde máme prirovnanie o lodi a o tom, že neveime ako ju viesť, že sme ju neopravili a výsledne sa začneme potápať a všetko to bolo naše vlastné rozhodnutie. Ale možno by sme ho mohli nakoniec zmeniť. Skôr, než sa v skutočnosti utopíme vo všetkých tých problémoch. A cez dobré herecké výkony, plynulý príbeh a relatívne obstojne podaný si myslím, že ide o film, ktorý aspoň na jedno pozretie doporučujem. Neviem či to nadchne všetkých, no má to momentky, ktoré som si užil. A najmä jeho hlavnú myšlienku. Hodnotenie: B ()