Červená črievička a sedem statočných

• Slovensko Červená črievička a 7 statočných (viac)

Baculka Snehulienka nájde pár kúzelných červených črievičiek, ktoré ju premenia na chudučkú krásavicu. Má to ale jeden háčik! Črievičky patria zlej čarodejnici. Akoby nestačilo, že má Snehulienka plné ruky práce s ježibabou, do cesty sa jej musí ešte pripliesť sedem neodbytných trpaslíkov, ktorí od nej chcú pusu. Pokiaľ totiž títo zelení krpci dostanú bozk od krásnej ženy, bude zrušená ich kliatba a z nich sa znovu stanú udatní princovia. Ale čo je vlastne krása? Pochopí Snehulienka a jej sedem statočných spoločníkov, čo krása skutočne znamená? (Magic Box)

iXtr3m3

XYlontá variácia na Snehulienku a sedem trpaslíkov mixnutá artušovskými legendami, Ironmanom a podobne. Je to farebné, je to hravé, je to vtipné, ale z každého rožka len troška, takže vo výsledku len tesný priemer, nič extra a zapamätaniahodné. Samozrejme na druhú stranu ďaleko a ďaleko lepšie ako niekdajšie moderné prepracovania typu Carkoolka... ()

AdelleR

3,5*, ale v zaokrouhlení se přiblížím spíš k těm čtyřem. Protože tohle jsem si užila. Parádní oddechovka, animák, jak má být. Animace sama je poměrně jednoduchá a u příběhu je jasné, kudy povede, to poselství holt musí být; zato jsem si užila tu kreativitu se všemi možnými příběhy (a udělat Merlina tak nápadně podobného BBC Merlinovi, když ti další dva vypadají jak Artuš a Percival, s tím přišel kdo? :D), v tomto ohledu to bylo dost nápadité. Srší to humorem, smála jsem se prakticky bez ustání. A asi si dovedu představit, že bych se na to někdy podívala znovu. ()

oveckaoa

Náhodou v rámci možnosti a na to, že je to korejský animák je to nadprůměrná záležitost. Má to příběh podobný Krasoňovi https://www.csfd.cz/film/462327-princ-krason/komentare/ a parádní písně (na animák).Navíc pokud se nepletu je to první animák kde je princezna tlusťoška (docela smutné, že to nenapadlo Evropany , ale Asiaty) .P.s. nechci se hádat, ale pochybuji, že v 6 a více letech řešíte nějakou korektnost, ale budiž většina těch děcek je ráda, že se to hýbe a je to animované, ()

blondboss

Juhokórejci to celkom slušne zabili. Nielenže ukázali taký malý pomyselný prostredník takým "drakom" ako Pixar či DreamWorks, ale dokonca ponúkli zaujímavú verziu klasickej rozprávky. Animácie sú ozaj na minimálne konkurenčnej úrovni a aj dejovo to bolo niečo iné. Škoda trošku takých viac hluchých miest, ale celková pointa a prevedenie ma dostali, takže tú štvrtú hviezdu veľmi rád pridám. 75 % ()

LND

Co se týká dětských animáků, tak je to pořád jeden z těch lepších. Je to zábavné, pořád se tam něco děje. Dokonce ani zpívací scény nejsou nikterak zdlouhavé. Hlavní problém podle mě spočívá v tom, že nacpat 10 hlavních postav na hodinu a půl stopáže zkrátka nejde, obzvlášť když půlka dialogů je o tom, jak kdo vypadá. Výsledek je takový, že každý má jen svou „chvilku na výsluní“ a působí to nekonzistentně. ()