Hneď po skončení vysokej školy dostáva Daniel (Josh Peck) od svojej priateľky kopačky. Vraj ho vo svojej budúcnosti nevidí a nechce zdieľať tú jeho. Zlomený si zbalí veci, nasadne do auta a odchádza do Los Angeles hľadať nový začiatok. Spoznáva tam nových priateľov, novú lásku a opäť nachádza stratené šťastie. No postupne si uvedomuje, že nemôže pred sebou a svojimi problémami stále utekať. Nastal čas postaviť sa svojej minulosti čelom, aby pochopil, kam naozaj patrí. (silentname)

silentname

Je to skvelý pocit, ak na konci filmu dospejete k úplne inému záveru, než ste si v hlave premietali na začiatku. Ak sa film dokáže premeniť z filmu o chalanovi, ktorý dostane kopačky a upadne do sebaľutovacej depresie na skutočne silný film o prekonaní svojej vlastnej vnútornej bolesti a nájsť spôsob ako sa posunúť ďalej. Presne takto nejako by som v skratke ohodnotil "Locating Silver Lake". A film na mňa zapôsobil skutočne poriadne. Je fascinujúce ako sa tón filmu neustále mení. A ako postupne s príchodom nových informácií sa celý film začne meniť na niečo úplne iné. Mám rád nášho hlavného hrdinu Daniela a počas svojho času, ktorý strávi v Los Angeles sa zoznámi s niekoľkými veľmi zaujímavými ľuďmi. Medzi nimi majiteľa domu, v ktorom bude bývať - Joseho, susedu Luisu a jej dvoch synov a následne veľmi zaujímavého muža menom Seth. A nebudem o ňom radšej nič prezrádzať. Myslím si, že stojí za to nechať si hlavou prejsť všetky možné scenáre toho, kto je vlastne Seth skutočne zač. Takže nechajme to v tom, že je veľmi zaujímavou postavou. Ako som povedal, tón filmu sa bude postupne vyvíjať. Veci začnú v smutnejšom štýle, film sa neskôr stane veselším, dokonca miestami by som povedal aj vtipným. No súčasne v ňom dokážete nájsť určité elementy, ktoré majú trošku temnejšieho ducha. A je to zvláštne. Cítite, že sa niečo deje, no neviete to pomenovať. A ste si neistí do konca celého filmu. Musím rovnako pochváliť aj Aubrey Peeples. Naposledy keď som ju videl, tak sa ocitla vo filme, ktorý si nezaslúžil absolútne nikto ("Jem & The Holograms"). Tentokrát však má jej postava reálny charakter a myslím si, že lovestory, ktorá tu vznikne medzi ňou a Danielom je veľmi úprimná. Je to klišé a vieme to predpokladať, no pôsobí to skutočne. A keď Daniel na konci hovorí so Sethom o Talyi, sú to slová, ktoré mu veríte. Rovnako skvelé je aj keď spoznáme jeho príbeh počas debaty s Josem. A dokážem mu veľmi dobre porozumieť a všetko čo povie dáva zmysel. Niekedy proste musíme ten kameň hnevu a nenávisti zo seba dostať von, aby sme dokázali prijať lásku, ktorú nám svet dáva. Mínusy filmu by som povedal, že úvod ma trošku nebavil a pôsobil dosť nasilu. Najmä z toho ako sa film vyvíjal ďalej. A existovala veľmi jednoduchá cesta na to, ako sa ho proste zbaviť. Film pre mňa reálne začína v momente ako sa Daniel ubytuje. A možno by som sa o niektorých postavách rád dozvedel trošku viac. Lebo tá mysterióznosť je super, no občas jej je trošku moc. Napriek tomu, že ma však na filme fascinovala. Celkovo pre mňa jeden skvelý film, ktorý ma zaskočil nepripraveného. A som spokojný. Ak na film narazíte, čeknite si ho. V mojich očiach je veľmi dobrý. Hodnotenie: A- ()