Tři chlapi na cestách

Účastníky exkurze do západočeských zemědělských závodů, plzeňského pivovaru a Karlových Varů jsou obyvatelé vesnice Ouplavice, mezi nimiž jsou i dva ze tří členů rodiny Potůčkových, děda a otec Potůčkovi. Vyjíždí se časně ráno a družstevníci se těší. Zažijí spoustu veselých příhod, několik trapasů a nedorozumění, vyřeší několik sporů a otec Potůček, který právě prožívá osobní krizi a hodlá odstoupit z funkce předsedy družstva, si vše srovná v hlavě a rozhodne se ve funkci zůstat, čímž rozhodně nepotěší energickou Elišku Kacířovou, která už si na funkci dělal chutě... (oficiálny text distribútora)

CaptainNor

Oldřich Lipský neměl zapotřebí dopouštět se nějakých zvláštních úliteb režimu. Beru tedy vše o rodině Potůčků, jako slabší chvilku v jeho tvorbě. Že napsal tak prostinký scénář Jaroslav Dietl, pro to vysvětlení nemám. Ale přesto mi na filmu baví dvě věci: Že je to jakási ideologická road movie :-) a fakt, že tuto agitku vysílá třikrát do roka právě TV Nova hlásající ideologickou čistotu. ()

vitekpe

Hardcore jen pro otrle...nicmene, temer cely film zde zari usmev me milovane Karoliny Sluneckove, ktere sekunduje nemene atraktivni Jaroslava Obermaierova, a do tretice oko divaka potesi tez dychtiva, mlada Nada Konvalinkova. Pribehove pozadi je pak tvoreno jakymsi polodokumentarnim katalogem tehdejsich kvalit socialistickeho zemedelstvi, jako je napriklad hruzostrasny "pavilon" produkujici 17tis vajicek denne... ()

Milan25

Film o zájezdu 30ti lidí po socialistických zemědělských družstvech kdesi v západních Čechách, bez jakéhokoliv děje. Soudruzi tam někde nahoře asi potřebovali výsledky pětiletky přiblížit prostému lidu u televize, a tak našroubovali stav hospodaření na postavy z 10 let staré, možná ucházející komedie a vzniklo něco, co možná dávalo smysl v roce vzniku. ()

Pavelpi

Tři chlapi na cestách je komedie z roku 1973,kterou natočil Oldřich Lipský.Ukazuje nám,jak se tehdy lidé z vesnice bavili a také jejich obyčejné starosti a problémy.Je to ukázka toho,jak to v té době chodilo na vesnici.Dnes se může zdát,že je to hloupý film,ale vesnice tak skutečně žila..Tomuto filmu předcházel seriál Tři chlapi v chalupě.Tento byl vysílán televizí živě.Bohužel při požáru většina dílů shořela.V roce 1963 byl natočen stejnojmenný film. ()

Peabody

hodně slabá snaha jak ze starého seriálu vymačkat veselou historku o tom, jak se zemědělci v JZD měli skvěle (ne že by místy neměli). Překvapivě slabý scénář i režie Oldřicha Lipského, asi to dělal hodně narychlo. Bratr Lubomír s kníry a fajfkou ve standardní šarčí, oni vlastně všichni hrají jen svoje typy a koukat se na to moc nedá. Hlinomat hraje recepčního a děééééééééééésně komicky mluví německy, taktéž mrckující Marie Rosůlková. Humor je opravdu komunální, ano, je tu pěkná a štíhlá Naďa Konvalinková, Toporný jan Skopeček obíhá Jaroslavu Obermaierovou nejen kvůli mladým telatům, no prostě k popukání. Taky proběhne Krampol, jako figurky na orloji se na moment ukáží Lír, Beyvl, Hrzán, Hašek, Libíček, Lohniský, Effa, Petr štěopánek, Jkana Janěková,  a další. Aby nabyly metry, děda POtůček točí na osmičku a my se na to musíme dívat. Jo a exkurse doi kravína, drůbežárny, cvhovu stříbrných lišek, pivovaru a já nevím kam všude. Hrozný ()

• Lubomír Lipský (děda Potůček) byl ve skutečnosti pouze o necelé dva roky a půl starší než jeho seriálový syn Jan Skopeček (otec Potůček), který byl pouze o necelých sedm let starší než jeho seriálový syn Ladislav Trojan (syn Potůček). (JoranProvenzano)
  • Filmová vesnice Opuplavice je vesnice Čepřovice v jižních Čechách. (sator)
  • Děda Potůček (Lubomír Lipský) se ve filmu proletěl letounem L-60 Brigadýr. Ve scéně na letišti lze spatři i práškovací letoun Z-37 Čmelák. (Foxhound#1)