Malý Vincenzo Cortino (Jason Fuchs), syn sicílskeho poštára pri doručovaní balíka zazrie niečo, čo rozhodne nemal vidieť. Namiesto neho však životom doplatí jeho otec. A tak musí chlapec z dediny ujsť. A kam inam, ako do Ameriky, kde sa časom vypracuje na mocného šéfa mafie (Lloyd Bridges). Jedného dňa musí Vincenzov syn Tony (Jay Mohr) po fatálnej chybe odísť, ale v Las Vegas sa mu darí a stane sa kontrolórom kasín. Nastane čas, aby rodinné žezlo prevzal niektorý z Vincenzových potomkov – výber nie je široký. Buď to bude vojnový hrdina Tony, toho času vo Vegas, alebo nebezpečný psychopat Joey (Billy Burke). A tak mafia vyšle za Tonym „atraktívnu“ ženu, ktorá ho má odpútať od kasín. Zaľúbi sa do nej Tony, alebo sa vráti k úspešnej Diane (Christina Applegateová), ktorá ašpiruje na prezidentku? (TV JOJ)

Z0oMb3E

Veľmy vydarená paródia na gangsterky. Neskutočne som sa bavil, veľa vydarených fórov a veľmi dobré zhovadenie filmových klasík. Presne takto sa majú točiť paródie. Toto je zatiaľ jediná paródia ktorú hodnotím takto vysoko DôVOD: film bez fekálnych fórov (jeden-útek v zadku osla), vydarené vtipy, slušný scenár... Odporúčam a garantujem príjemnú zábavu. ()

viperblade

Naprosto výborná parodie, u které musíte mít něco nakoukáno. Jistě, některé scény sice nebyly nutné (zvracení na pohřbu, prdění) ale přesto si myslím, že když to srovnáte s parodiemi, které v dnešní době točí jistá dvojka nezastavitelných blbců, tak vedle nich tento film září stejně jasně, jako výbuch auta na začátku filmu… :-) Pokud máte zhlédnuty filmy, o kterých se zmiňuje ve svém komentáři uživatel Matty, tak si opatřete tuto komedii. Myslím, že litovat byste neměli. ()

helianto

25. 11. 2022 oslavila Christina Applegate své teprve 51. narozeniny a stala se tak součástí Hulkova gratulačně vzpomínkového okénka. Někdejší blbka Kelly „melounek“ Bundová se vyprofilovala v komediální herečku s jasným potenciálem do budoucna. Bohužel, osud ji udělil ránu v podobě roztroušené sklerózy a dalších filmů s ní se tak, bohužel, již nedočkáme. Jako upomínku na ni jsem si vybrala tento film. Americké komedie nemám moc ráda, většinou jsou zbytečně přehnané a tlačí na pilu. Co je nevýhodou v běžných komediích, to je naopak výborné na parodiích. Všechno je a musí být přehnané, čím víc, tím líp. „Někdo by řekl, že mafie je špatná. Že využívá své moci k podrývání práva a pořádku, že vede lidi k nízkému jednání. Jistě, že je to pravda, ale výsledek stojí za to. Já to vidím tak, že když právo uškodí nám, uškodí našim dětem. Pouze mafie má tu moc vykonat dobrý skutek ve prospěch celého lidstva.“ Mnohokrát tu zaznělo, že film si vychutnáte hlavně tehdy, když znáte původní filmy. Není pravda, Abrahams je tak výborný, že bavit se budete tak jako tak. Když přistoupíte na jeho hru. A proč byste nepřistoupili, když je zábavná. A Christina Applegate okouzlující. ()

Sosak

Zábavná typicky Abrahamavská parodie, tentokrát zaostřená na mafiánský filmy. Občas je to správně ujetý, šlehlý, trefný a hlavně vtipný s líbivou atmosférou. Snad jenom příběh trochu zmotali a nutno uznat, že Bláznivý střely a Žhavý výstřely jsou větší řitě (myslim jakože je to větší prdel...prostě sranda). ()

tron

„Bol to otcov nápad.“ – „No, môj určite nie.“ Mám rád paródie a ságu o s olivovým olejom podnikajúcou rodinou Corleonovcov. Potiaľto je s MAFIOU! všetko v poriadku. Bohužiaľ, inak skúsený parodický režisér Jim Abrahams (PRÍSNE TAJNÉ, HORÚCE STRELY 1 - 2) ju nakrútili až v roku 1998. Bola to doba, kedy parodický bôžikovia Lloyd Bridges (PRIPÚTAJTE SA, PROSÍM! 1 - 2, HORÚCE STRELY 1 - 2) a Leslie Nielsen (BLÁZNIVÁ STRELA 1 - 3) zostarli a začali kašľať na scenáre, rozpočty prudko klesli, divákove očakávania tiež a scenár sa zúžil len na parodovanie konkrétnych scén. MAFIA! na tom našťastie nie je až tak zle, ako napr. biedny AGENT WC-40. Ale na spomenuté klasiky nemá ani náhodou. Zaradil by som ju skôr k „paródiám uprostred“ (NABITÁ ZBRAŇ I, UTOPENEC NA ÚTEKU), v ktorých je badať únava materiálu, ale stále sa zasmejete aspoň raz za tri minúty, čo je fajn. Dialógy odsýpajú („Máte v sebe niečo talianske?“ – „Od minulej noci nie.“) a dokonca sa nájde zopár originálnejšie koncipovaných scén (oslí zadok, loď Il Pacino, Kórejský suvenír, Makarena, „Muž je ako kúsok syra.“, masové dávenie, Don Quijote, Zmluva o večnom mieri, mačací chvost). Nechýbajú „konkrétne“ paródie (okrem ságy KRSTNÝ OTEC ešte KASÍNO, ČEĽUSTE, FORREST GUMP a Lord of the Dance). Jedná sa o predposlednú rolu Lloyda Bridgesa. ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)