Největší oblast evropské divočiny se nachází ve Val Grande, italském regionu o rozloze a 152 km², v blízkosti hranic se Švýcarskem. Není zde ani stopy po lidech, cestách, vesnicích ani pouličním osvětlení. Někdo se však uprostřed této panenské přírody přece jen ukrývá – otec Sergio, osmdesátiletý benediktinský mnich, který žije už čtyřicet let ve vlastnoručně opravené chatce. Jeho věrným společníkem je Gianmaria, mírumilovný malý muž, který mu se vším pomáhá. Jednoho dne se Gianmaria vrátí z nejbližší vesnice nejen se zásobami jídla, ale také s chlapcem a dívkou, kteří jsou znatelně vyčerpaní ze čtyřhodinové cesty. Kupodivu sem nepřišli navštívit starého mnicha, ale jinou osobu, která se zde už více než měsíc tajně skrývá. Svým příchodem však ohrozí klid a mír jednoho z posledních italských rájů. (Cinemax)

Faustka

Tiché, poklidné (až na ten komunikační šum mezi Martinem a Rubiem, který ovšem postupem času vyšumí) místo v horách, kde žijí venkované milí, přátelští, přímo se srdcem na dlani. Mlsně slintající po sličné prdelce a snadno vydělaných penězích (samozřejmě ne všichni). Mladá dvojice která přichází do těchto úchvatných výšin však nehledá relaxaci ani odpočinek. Dívka Gea hledá pomoc, naději a uzdravení. La Terra Buona je film pozitivní ve všech směrech. Překypuje nádhernou krajinou, duchovním poselstvím, škálou vtipných momentů ("Otče, vy kouříte?" "Vidíš ta oblaka na obloze synu? Bůh je kuřák."), které odlehčují vážnost situace a hlavně lidmi, kteří svou moudrost a lásku k přírodě předávají dál. Tam bych chtěla žít! ()

emma53

Po takovém filmu mám chuť vzít baťoh a jet na ty místa, kde se to všechno odehrálo, zažívat ten klid kolem a který působil na celé mé jávství. K tomu ta báječná hudba, která to celé podmázla ještě přidala na intenzitě mého zážitku. Ještě nějakou dobu po zhlédnutí jsem si připadala zvláštně odhmotněná…. ()

Marze

Film, který je založen na skutečné události měl rozpočet nižší než nízký. Šedesát vesničanů bylo ochotno se vystěhovat na dva měsíce ze svých domů, aby v nich mohli bydlet filmaři. Film je nejúspěšnější crowdfundingový projekt v italské historii. Caruso a jeho štáb pracovali prakticky za nic jen kvůli lásce k filmu. Takže výsledný film vypadá jako malý zázrak. S původní hudbou řízenou přes Skype v Makedonii. Je to příběh o místě. Jde o národní park Val Grande (Parco Nazionale della Val Grande). Caruso natočil magickou a zábavnou pohádku o přátelství, naději a cenění si života. Práva na film koupila HBO Europe. ()

Kozlowski8

Příběh, zasazený do nejzapadlejšího koutu italské divočiny, kde v několika kamenných chalupách žije, v souladu s okolní panenskou přírodou, skupinka zvláštních postaviček. Právě sem přichází mladá dívka Gea, aby zde našla pomoc a naději na své uzdravení. Trochu zvláštní, minimalistický snímek, jehož předností jsou zajímavé filosofické úvahy, hezké dialogy, hudba a krásné exteriéry. 60 %. ()

Malarkey

Nad hodnocením tohoto filmu jsem hodně přemýšlel a pořád jsem nevěděl, jak se k tomu postavit. Nicméně nakonec jsem skončil u toho slabšího hodnocení. Nebudu přece filmu dávat lepší hodnocení jenom proto, že se odehrává v krásné přírodě a s krásnými záběry na Alpy, když se po stránce příběhu celých 105 minut nic moc neděje, režisér nic nevysvětluje a některé postavy tu jsou spíš k vzteku, než aby zaujali v kontextu se samotným okolím. ()

• Filmovanie snímky prebiehalo na severozápade Talianska v regióne Piemont. (MikaelSVK)