Na mušce

• USA Killing Eve
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (viac)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (14)

Nice Face (2018) (S01E01)

V mém hodnocení se odráží míra uvěřitelnosti- a ta není bůhvíjaká. ()

Sorry Baby (2018) (S01E04)

Tak tenhle díl mě ale teda pořádně otrávil. Myslel jsem, že to má být krimi s komediálními prvky a ona je to nějaká parodie..? Vypůjčím si od Vilanelle jednu repliku: To jako vážně?! ()

I Have a Thing About Bathrooms (2018) (S01E05)

To chování agentů- ta jejich neschopnost se skrývat, bránit, absence zbraní a schopnosti je použít je pro mě v podstatě nepřijatelná. Z Killing Eve se tak můj oblíbený seriál stát nemůže, na tohle nepřistoupím. ()

Take Me to the Hole! (2018) (S01E06)

Nejlepší díl 1. série. Britské agentky jsou tu opět za totální krávy, ale tentokrát poněkud z jiných důvodů, než že by chtěly střílet z fénu nebo z vysavače. ()

I Don’t Want to Be Free (2018) (S01E07)

Ruská mise mě baví, otazníků ubývá, ubírá se to správným směrem. ()

God, I'm Tired (2018) (S01E08)

To finále byl ovšem velkej úlet! Holky vedly řeči, ze kterých už mi šla hlava vážně kolem. A to už jsem teda ledacos viděl, tohle byl ale těžkej kalibr. Poslední epizoda nemá moc vysoký hodnocení- snad že je nutný pokračovat ve sledování..? Já si druhou sérku určitě dám, má to pro mě jistý kouzlo a navíc zůstalo hodně otázek, v tomhle momentu se od toho odejít nedá. ()

Do You Know How to Dispose of a Body? (2019) (S02E01)

Tohle nebyl první díl druhé série, ale devátý díl té první. A nutno říct, že nejlepší. Kdyby tomu chtěl i do budoucna vydržet ten originální, nekompromisní černý humor, tak si budu lebedit. ()

Nice and Neat (2019) (S02E02)

Pavouk á la Pulp Fiction- funny. 😊 A jedna důležitá persona zpátky na scéně. Doufám, že se brzy dozvím, kdo jsou členové Dvanáctky a co spojuje jejich cíle. ()

The Hungry Caterpillar (2019) (S02E03)

Z Eve se stává psychotronička, k té pestré směsici žánrů tak přibylo ještě sci-fi, což mi nevyhovuje, takže lehce snižuji hodnocení. ()

Desperate Times (2019) (S02E04)

Už je mi to trochu dlouhý. Těším se na finále a chci se konečně dozvědět, jakou roli v tom hraje Carolline atp. Linka Oksana vs. Eve je mi vlastně úplně u prdele, zajímají mě jiný věci a to, která z holek to nakonec ustojí, je pro mě podružná. ()

Smell Ya Later (2019) (S02E05)

Policajti a darebáci- jedna banda 😊. Nějak se nám to slilo. ()

I Hope You Like Missionary! (2019) (S02E06)

Totálně se proměnila zápletka, změnily se role jednotlivých aktérů, bohužel pro mě se z toho prakticky vytratil humor, na druhou stranu pragmatičnost šéfů tajných služeb je možná absolutně blízká realitě a míra ochoty prominout zločincům jejich prohřešky výměnou za “drobné” protislužby může působit až děsivě. Scénář složitý jak Rubikova kostka, přitom nemám pocit, že by museli švindlovat, aby jim to do sebe nakonec všechno zapadlo. ()

Wide Awake (2019) (S02E07)

Zvláštní směsice pocitů. Je to atraktivní podívaná, ale už to chci mít za sebou- jsem z toho unavenej. Nikdo tady nemá žádný morální zábrany, všechno je dovoleno, na mě už je to moc velkej chlív a entropie. ()

You're Mine (2019) (S02E08)

Celý to bylo rafinovaně blbý. Ta blbost je tady umně skrytá, ale je tady přítomná v podstatě po celou dobu- v podobě Oksaniných superschopností, v podobě Konstantinovy bohorovnosti a všudypřítomnosti, v podobě Carolyniny prostopášnosti, v podobě Nicovy naivity... Z nějakýho záhadnýho důvodu to ale netahá za oči a za uši a poměrně příjemně to plyne. Na slovo poměrně kladu důraz, protože konkrétně já už jsem do finále doklopýtal. Už me to nebavilo, přestal jsem tomu úplně věřit. Všechno už mi bylo jedno, na nikom mi nezáleželo. Nic mě nemohlo překvapit. Případná třetí série rozhodně beze mě. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)