Na mušce

• USA Killing Eve
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (viac)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Remivsremi k tomuto seriálu (11)

I Have a Thing About Bathrooms (2018) (S01E05)

Nepamatuju se, kdy jsem naposledy viděl tak bizarní, originalní a skvělé zahranou epizodu. ()

God, I'm Tired (2018) (S01E08)

Nezvládnuté finále, kterému nepomohla ani závěrečná scéna. Vše zůstalo naprosto otevřené, se zbytečným cliffhangerem. Celkově mě ale první řada bavila. Je to totiž dost odlišný od klasických detektivek či krimi. Season 1 - 70% ()

Série 3 (2020) (S03)

Třetí sezóna aneb jak úspěšně a triumfálně zničit franchisu. Stačí k tomu pár drobností. Vykašlete se na nějaké budování děje. Není to potřebné. Stačí nechat postavy bezhlavě bloudit a nevědět si rady, jak vytvořit nosný pilíř pro příběhový oblouk. Vytvořte z postav pouhé karikatury jejich předešlých osobností. Jenom nastiňte čím byly. Nemusíte se pouštět do spletitých cest, nikdo to přece nepotřebuje. A protože jste si jistí, že máte práci i pro příští sezónu, nic neukončujte. Sedm z osmi epizod byly pouhými fillery. Bezostyšným pošlapáváním po předchozí práci. Byli snad do vzniku zapojení lidi od velkého myšáka? Ti totiž moc dobře vědí, jak zničit práci jiných. Seriál byl neobvyklý a svůj, teď z toho však nic nezůstalo. Season 3 - 50% ()

Meetings Have Biscuits (2020) (S03E03)

Zdá se mi, že se v třetí řadě rozhodli znelíbit Villanelle. Už to není ta trhlá, znepokojivě nebezpečná, stále dětská vražedkyně. Teď je opravdu zlá, psychopatická, nemilosrdná. Nezná mez. Už ji jde čistě jenom o zabíjení. Příběh se navíc plácá na místě a neví jakým směrem se vydat. Všechno se nebezpečně natahuje a prodlužuje. Ničemu to nepomáhá. ()

Still Got It (2020) (S03E04)

Epizoda, která byla nejvíce rozkouskovaná, každá postava měla svůj vlastní fragment, nakonec nejvíce držela pohromadě svou strukturou. Příběh se totiž někam posunul místo aby přešlapoval a trčel ve stejném bodě. To však neznamená, že je vyhráno. Chybí tomu dravost, ta kouzelně trhla ale ve výsledku zábavná atmosféra okolo Villanelle. Teď se prezentuje pouze jako mašina na zabíjení bez citů a toho kousku šarmu, kdy se ji dalo fandit. Chtěl bych vědět, jak moc byla Phoebe Waller-Bridge upozaděna při tvorbě jednotlivých epizod, protože její rukopis se razantně vytrácí. ()

Are You from Pinner? (2020) (S03E05)

Výsledek, který musel neodvratně přijít. Přesto tu je stále jiskřička naděje, že nepropadne absolutní temnotě, i když závěrečný zvukový podkres naznačuje něco jiného. Tahle epizoda byla potřebná, aby trochu pročistila vzduch. Mám však obavy, že zbytek buď bude utahaný nebo zbytečně zrychlený. Nějak nevidím šanci v konzistentní a neuspěchaný závěr. ()

End of Game (2020) (S03E06)

Začátek epizoda mě ukrutně nakrknul, protože to byla esence všeho špatného na seriálu v poslední době. Zbytečné natahování a nesprávné rozhodnutí o osudů postav. Naštěstí tento přešlap se vykoupil zbytkem. Poprvé ve třetí řadě mi přišlo, že se všechny postavy někam posunuly. Vyprávění dávalo smysl, přišlo i nějaké překvapení, mělo to napětí. Kéž by se zbytek odehrával v podobném duchu. ()

Beautiful Monster (2020) (S03E07)

Už mi přijde, že se tvůrci rozhodli všechny vytrollit a místo aby se seriál v klidu ukončil, chtějí ho pompézně vystřelit do vzduchu. Za znění monumentální, orchestrální hudby. Tohle už s duchem předešlých sezón nemá společného absolutně nic. Všichni jsou pouhé karikatury pohybující se na plátně sem a tam bez rozmyslu či cíle. Je to smutný vidět takhle se pohřbívat kvalitní a originální seriál. ()

Just Dunk Me (2022) (S04E01)

Velmi iritující epizoda. Hromada blábolů, rádoby vtipných momentů, budování něčeho, co už dávno ztratilo směr či kontakt s původní idejí. Už se jenom uměle natahuje, což je smutné a nepotřebné. ()

Don't Get Eaten (2022) (S04E02)

Už se z toho stal pouze nepřehledný, bezcílný, nudný bordel, který chce jen šokovat, ale nemá na to ani zdaleka stejnou sílu jako dříve. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)