Na mušce

• USA Killing Eve
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (viac)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

Recenzie používateľa geklon k tomuto seriálu (19)

Série 1 (2018) (S01)

Kurva, tohle je skvělý. Všechno správně a ještě něco navíc. Je mi jasný, že pár dalších dúlů bude strop a už teď se ví, že bude 2. sérka, takže čekám finále, které bude asi zbytečně natažený a s patřičným klifákem.....ale tohle je na první dojem, zatím to nejlepší co jsem ve 2018 viděl. Jedna z nejslabších pětek které mezi seriály mám, ale proč né, že jo. Za to nadšení s jakým se tvůrci pustili do renesance žánru a nejvyšší televitní úrovni se musí ocenit. ()

Nice Face (2018) (S01E01)

Kurva, tohle je skvělý. Všechno správně a ještě něco navíc. Je mi jasný, že pár dalších dúlů bude strop a už teď se ví, že bude 2. sérka, takže čekám finále, které bude asi zbytečně natažený a s patřičným klifákem.....ale tohle je na první dojem, zatím to nejlepší co jsem ve 2018 viděl. ()

I'll Deal With Him Later (2018) (S01E02)

Zatím trošku vyčkávám. Druhý díl, je takové to nutné intermezo, kde se tvoří nový tým, ještě víc se zamotávají motivace hlavních postav a děj je trošku upozaděn, ale to se dle mého hned v následujícím díle změní, doufám v to. Jodie je magor, to její prapodivné dětské psychopatické vlhnutí očí je až ....zbytečné. Teda zatím. A doufám, že bude mít darren Boyd víc prostoru....je skvělej. ()

Don't I Know You? (2018) (S01E03)

Jak jsem si si myslel, než tým netým přijel do Berlína, celkmen nic moc....po té se to začalo vyostřovat.SPOILER "Jo, ano maličkej, tatínek ti umře." Hodně hustý, né nečekany, spíš jako nevyhnutelný. Jodie má nějaké zajímavé úmysly a myslím si, že i ta holčička se zmrzlinou na začátku a rozpuštěné vlasy ženy, s tím mají co dočinění, matka, sestra...uvidíme. Ta její dějová linka je divná až moc. ()

Sorry Baby (2018) (S01E04)

Už to jede.... a asi se to jen tak nezastaví...ty deaily. Obraz havrna a vhned v dalším záběru třičko s hejnem vram? A ta Frankova matka, kurva...nad tímhle fakt někdo přemýšlel. Tu preciznost a vyladěné detaily miluji. ()

I Have a Thing About Bathrooms (2018) (S01E05)

Taková slabší pětka, ale už se vezu. Linka s tajnou organizací mě trochu sere, snad se z toho nestane "britskej Blindspot". Navíc jsem tu snad poprvé oběvil náznaky komedie, hodně hořké, až se mi zavíraj oči a scvrkává se jazyk. ()

Take Me to the Hole! (2018) (S01E06)

Poslední epizoda za plnej, aniž by si to výrazně zasloužila, od teď budu hodně přísnej. Protože to začíná být dlouho, na to jak je to předvídatelný. Jodie ovšem top. ()

I Don’t Want to Be Free (2018) (S01E07)

Tak a teď to celý padlo, a vrátilo se to do průměru, ale pořád jsem tou celkem lacinou hrou kočky a myši celkem uchvácen. Stahuji jen jednu hvězdu a to prakticky jen kvůli tomu debilnímu konci. Trošku mě to zamotávání sere. A doufám, že postava Bodnia chcípně nějak trapně, jako že na infarkt, nebo se s ním utrhne výtah, protože je už jen otravnej a trapnej. ()

God, I'm Tired (2018) (S01E08)

Pád pokračuje. Původní nadšení drželo můj zájem dost dlouho mimo u můj racionální úsudek. Všechny silné postavy jsou tu ženy. A chlapy jsou jen ufňukaní párdové, kteří stejně brzo zdechnou.... Hezky to ty ženské autorky dnes mají. Druhá série je výzva, ale musí mít i jiné motivace a záměry než ta první. Jinak to vybouchne. ()

Do You Know How to Dispose of a Body? (2019) (S02E01)

Moment překvapení jsme si odbyli s 1. sérií, teď už půjde do tuhýho. Opírání se o krásné záběry z různých koutů Evropy a neuvěřitelný výkon Jodie Comer, jenže první díl se snaží vymotat z celého zbytečného clifhangeru závěru 1. řady a zatím navíc nemá. ()

Nice and Neat (2019) (S02E02)

Mám pocit, že už se v téhle sérii přeš čtyři hvězdy nedostaneme. Brutální Nikita 21. století. Čím dál tím víc ujetý, brutální, divný..... předvídatelný a šablonovitý. ()

The Hungry Caterpillar (2019) (S02E03)

Opačnej efekt, než v 1. řadě. A takřka na stejným místě. Tady je to poslední díl, kterej může dostat jen 4 hvězdy, pokud bude stejně dobrej. Zatím to celé stojí na Oxaně a jsem zvědavej, jestli to skončí, protože nejde to táhnout celou sérii na hon mezi dvěma ujetejma pseudolesbičkama. Tedy pokud s tím nechtěj po 2. sérii seknout. A navíc to má v rukou ženská. ()

Desperate Times (2019) (S02E04)

Ještě díl vydržím, ale na konci budu opět shovívavější. Už to začíná mít obrysy klasičtější postavé kriminálky, bez zbytečným cliffhangerů a motivace se nám začínají stávat konkrétnější a psychopatie se mění na touhu o sdílení. Kumšt je jako hovado. Snad první evropský seriál, kterej vypadá strašně skvěle. Po vizuální stránce...minimálně. ()

Smell Ya Later (2019) (S02E05)

Za vytvrvalost. Příběh se začíná nenápadně přibližovat klasickému vyšetřování alá Hanibal. Já se bavím. Tempo možná pro někoho ochabne, ale mě to vynahrazuje výtečný soundtrack a zábavnější forma dialogů. To jak si Eve začíná uvědomovat co je vlastně zač, je dost komický. ()

I Hope You Like Missionary! (2019) (S02E06)

Tendenční. Tedy mé bodování. Dlouho jsem váhal, protože mě ti psychopati na každým rohu už unavují, tedy až na Ox, tak se v rovině parťačka výborně propojuje s její nelidskou bestií. Tak trochu očekávám pitomé finále, protože třetí serie, podle mě musí být a mohla by to celé ukončit. ()

Wide Awake (2019) (S02E07)

Vyústění některých situací jsem ani nečekal, o to větší váhu pro mě mají. Proto, některé hluché scény v tomto dílu toleruji, aniž by čekal, že mi jejich samoúčelnost vysvětlí. Jinak je to top díl. Takový vrcholek pyramídy. tak ten zbývající sešup nebude snad úplně debilní. ()

You're Mine (2019) (S02E08)

závěr super. ()

Just Dunk Me (2022) (S04E01)

Uf, nekonzistentní bordel, kterej čím dál tím víc mimo. Třetí série mi nestála ani za komentáře k jednotlivým epizodám ... a vypadá to, že v té poslední se z toho busu muset vypsat. Jsem zvědavej, zda to vůbec dokoukám. ()

Don't Get Eaten (2022) (S04E02)

Když to člověk nebere příliš osobně, tak to vlastně působí i mile. Nell a její Jechus Trans haluz jsou moc cute. Eve jako detektiv je čím dál tím víc nudná a ten její šamster je fakt trapnej a chemie mezi nimi je stejná jako v eko zemědělství... ano takřka nulová. První díl byl daleko horší. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)