Na mušce

• USA Killing Eve
USA, (2018–2022), 22 h 24 min (Minutáž: 41–43 min)

Predloha:

Luke Jennings (kniha)

Sandra Oh, Jodie Comer, Fiona Shaw, Kim Bodnia, Owen McDonnell, Olivia Ross, Darren Boyd, Aurélie Meriel, Anatole Taubman, Rinat Khismatouline, Susan Lynch (viac)

Eve je znuděná, bystrá a pohotová pracovnice bezpečnostní služby. Villanelle je elegantní a talentovaná vražedkyně. Obě prudce inteligentní ženy, které jsou sebou navzájem posedlé, se střetnou tváří v tvář v epické hře na kočku a na myš. (HBO Europe)

kleopatra

Končím třetím dílem, ani kvůli sympatické šikmoočce už se nehodlám dál sebepoškozovat koukáním na "tááák úžasnou" vraždící fajnšmekérku a jakože humor. ()

dO_od

// Tak já nevim. Buď jsem sledoval cool britskej spy thriller s kapkou černýho humoru, nebo hodně černou komedii o tom, jak spolu dvě latentní lesbičky chtějí hrozně moc spát, ale pořád se mezi ně motají nějaký mrtvoly. Vím jen, že zatímco rozjezd to mělo prvotřídní, finiš byl trestuhodně slabej. Druhá série je v tomhle případě hodně vychtěná a spíš na škodu. Nakonec 7/10 za ty originální postavy a sympatické herce. ()

Djoker

Feministky mohou jásat, dostaly další seriál. Za každou cenu chce být efektní a stylový. Doplácí na absolutní nereálnost, což je přesný opak cesty, kterou se v posledních letech vydala skutečná špička. Nelogické jednání všech postav však přináší překvapivé a občas dokonce šokující situace. Každopádně latentní lesbičky u toho jistě umřou blahem. S1 - S2: 60% S3: 50% S4: 40% ()

playboxguest

Upřímně jsem seriál zapnula jen kvůli tomu, že mě zaujala informace, že se ve čtvrté sérii objeví Ruby Rose. I tak jsem si říkala, že to bude první tři série určitě fajn seriál, už kvůli obsazení, ikdyž na papíře mi to moc nefunguje. A prostředí Anglie je rozhodně moc fajn, vlastně je to to nejlepší, co jsem si ze seriálu vzala. Protože zbytek je na můj vkus moc weirdy weird, přesně v tom stylu jako TEOTFW nebo I Am Not Okay With This. A ač chápu, že se to lidem může líbit, já si u těch seriálů říkám, že ač si občas připadám mimo, tak tihle lidé už jsou i na mě až moc mimo a zápletky těžko uchopitelné a uvěřitelné. S01 40% S02 40% ()

Aky

Chvílemi trošku přitahované za vlasy, chvílemi trošku ne-logiky ve scénáři, ale ve výsledku nakonec docela příjemný a napínavý krimi seriál, jemuž k poutavosti a zajímavosti pomáhají hlavně dvě hlavní herecké protagonistky. ()

Jirka_Šč

Ke konci se snižuje kvalita a závěr dost nezvládli. Škoda. Eve je velmi zajímavě ztvárněná. Villanelle je velmi zajímavá také, ale nerealisticky, protože zabiják, ukazující se takto, by neměl dlouhou životnost. Postava pro seriál, o němž tvurci předpokládají, že masy vezmou cool nerealistický charakter. Líbivé, ale nerealistické. Mínus - v určité momenty jako by postavy nemyslely. ()

Arsenal83

Kvôli tomtu seriálu som do svojej top 10 herečiek pridal Jodie Comer. Bývalá servírka či čašníčka a zrazu sa z nej vykľuje taká super herečka. Uvidíme, čo ukáže budúcnosť, ale táto rola jej neskutočne sadla. Áno, seriál je krvavý, ale naozaj miestami aj veľmi vtipný a napínavý. A samozrejme sú to scény pritiahnuté za vlasy, ale práve to je na tomto britskom počine také zaujímavé. Zatiaľ pozreté dve série a tá druhá predčila prvú, takže sa teším, čo bude ďalej. EDIT: Tretia séria za to stojí, ale štvrtá je katastrofa. Nastúpila propaganda LGBT a urážanie kresťanstva. Liberálna úderka dojebala tento seriál rovnako ako napríklad You. ()

Flego

Špionážny thriller o strete dvoch žien z rozdielnych táborov v sebe ukrýva mnoho inteligentných žánrovo nadupaných scén, ale aj prehmatov a vyhodení z rytmu. Záver prvej série je tvorcovsky zdevastovaný a umelo podriadený zbytočnej druhej sérii. ()

sharky

Vydržel jsem pět dílů. nedávám to. Dvě extrémně nesympatické postavy, přepáleně hrané nesympatickými herečkami. Divné, nelogické jednání, které neodpovídá reálným osobám. Chvílemi komedie, chvílemi smrtelně vážné, ve výsledku to vypadá jak nepovedená parodie, ale hlavně je to hrozně nezábavné... ()

anderson

Bizarný britský seriál o tradične netradičnom vzťahu vyšetrovateľka a chladnokrvná psychopatická vrahyňa. Tentokrát v komediálne ladenom a komiksovom štýle, so zámerne schematicky zjednodušenou psychologizáciou jednotlivých postáv. Ústredná herecká dvojica Sandra Oh a Jodie Comer je ale podľa mňa bezchybná a utiahne aj značne za vlasy pritiahnuté zápletky. Chybou, ktorá mi zabraňuje udeliť najvyššie hodnotenie je neuspokojivý záver sľubujúci - podľa mňa úplne zbytočnú - druhú sériu. (29.5.2018) ()

Morholt

Nečekejte klasický britský humor. Upřímně řečeno občas jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo ne. Ono je to dáno i tím, že ani jedna postava vlastně nemá komediální potenciál. Snad jen Eve v podání Sandry Oh, ale ani ona není klasickou zmatkující agentkou. Každopádně Vilanelle (skvělá Jodie Comer) je zabijanda, kterou její práce baví, svým obětem dělá fakt hnusný věci a nikdy se jim nezapomene vysmát. Prostě zlej člověk. Kim Bodnia v roli zadavatele zakázek také nepůsobí moc směšně a totéž se dá říct i o Fioně Shaw coby řídící agentce. Ale nějakým záhadným způsobem tahle partička dokáže vykouzlit vtipné scény, které by vlastně vůbec neměly být vtipné. A jak píše anderson, působí to dost bizarně. Ale zároveň to všechno báječně klape, byť to místy působí až příliš vykonstruovaně. Škoda posledních 30 vteřin, ale na druhou stranu na druhou řadu se rád podívám. 90% ()

spaceboyCZ

I.WANT.MORE!!! OK, sice mi zabiji jednu oblibenou postavu za druhou, ale doprkenny podlahy!!! Doufam, ze ctvrta sezona bude stejne ulitla a skvela!!!! ()

Fabrinka

Štýl, fashion, soundtrack, prelet Európou a dokonalé postavy sú základom tohto seriálu. Ostala som úplne pohltená a očarená, tak úžasnú chémiu som už dlho na obrazovkách nevidela.  "You've got this strange effect on me... and I like it." ()

agentmiky

Netradiční pojetí krimi seriálu, kdy se vážné situace plné mrtvol střídají s komickými a zábavnými momenty, které někdy působí až trochu bizarně. Ale musím uznat, že to má něco do sebe. Knihu jsem nečetl, ani neplánuji, ale obsazení dvou hlavních protagonistek se podle mě povedlo skvěle. Sandra Oh coby malinko ztřeštěná vyšetřovatelka a uhrančivá Jodie Comer coby ďábelská vražedkyně, jež si přímo libuje ve své profesi (hodně zvrácené). Ten civilní feel mi vůbec nevadil, jako akce se zde kromě jedné přestřelky vůbec nedočkáte, na tom ten seriál není založen. Na druhou stranu to nabídne pár silných emotivních momentů (scéna s ubodáním v nočním klubu v Berlíně slouží jako ukázkový příklad). Jodie Comer jsem doposud neznal, teď abych přímo začal sledovat její tvorbu. Asi trochu naštve, že závěr nějak neukončili, protože cestičku k tomu měli přímo vydlážděnou, ale chápu, že po úspěchu chtějí pokračovat druhou sérií. A za to se na ně nemohu prostě a jednoduše zlobit. Za mě dávám 78 % ()

Sidonka

Místy zábavné, permanentně nesmyslné. Příliš přestřelený paskvil. Všichni se tam chovají jako pomanutí pitomci, což by nebylo nutně na škodu, ale tady se to děje opravdu dost prapodivným a nesympatickým způsobem. Uvěřitelné na tom není už vůbec nic, takhle by se ve skutečnosti nikdo nechoval. Přestřelené karikatury lidí, které si dělají co chtějí, hlavně že jede kamera a je se čemu smát. Tak nevím, nevím, jestli točili parodii nebo thriller, v mém případě jim to s tou zábavou za každou cenu nevyšlo. Je teď nevkusně módní cpát humor i do situací, kam se vtip vůbec nehodí. A ne každému pokus o optimistický nadhled v kriminálkách nebo hororech vyjde. Nyní již klasické krimi Městečko Twin Peaks bylo také okořeněno humorem, ale na správném místě a v úměrném množství. Městečko bylo film.uměním, kde si experimenty mohli dovolit. Tohle je prostě úlet hodně přes čáru. Škoda. První 3 epizody bych ještě brala. Kdo tenhle seriál nebude brát vůbec vážně a nebude koumat nad podobnými podružnostmi, jako je například fakt, že snad všechny zúčastněné různé osobnosti mají podobný smysl pro humor a jedou na stejné vlně nebo že se chce nájemná vražedkyně od jistého dílu mermomocí co nejvíce zviditelńovat , pravděpodobně aby jí poznalo co nejvíc policistů, budoucích obětí a dalších lidí, přisadí si možná pár hvězdiček. O motivu chování některých hrdinů ani nemluvě. ()

erased

Zvláštní kombinace krimithrilleru s romantickou komedií. Villanelle je díky svému šarmu, pronikavé inteligenci, naprosté absenci empatie a zároveň sentimentalitě jednou z nejděsivějších postav, které si ve filmu pamatuju. Samotná Eve a zbytek postav jí pak jednoznačně hrají druhé housle, což bohužel platí i o scénáři, který je mimo romantickou hru na kočku a myš k uzoufání přímočarý a předvídatelný. Kvůli Jodie Comer je ale Killing Eve povinností fanouška zajímavých záporáků. ()

slunicko2

Čím déle seriál sleduji, tím horší mi připadá. 1) Začal jsem na čtyřech hvězdičkách, po sedmém díle jsem na dvou. 2) Jakoby příběh psali zastydlí puberťáci. Jednání postav chybí logika, chovají se hloupě až nesmyslně, což u pracovníků tajné služby je fakt na pováženou. 3) Nekouknu se ani na druhou řadu, ani na poslední díl řady první. Stačilo. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Watchmeni vedou Emmy nominace

Watchmeni vedou Emmy nominace

28.07.2020

Televizní akademie oznámila své nominace pro 72. ročník cen Emmy. Ty se každoročně udílejí nejlepším seriálům, minisériím, televizním filmům a zábavním pořadům, přičemž jejich výběr probíhá na… (viac)

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

Phoebe Waller-Bridge podepsala s Amazonem

25.09.2019

Šéfka Amazonu Jennifer Salke se v posledních dnech nebojí dávat veřejně najevo, jak moc si cení práce herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge. Tahle talentovaná autorka se v poslední době skloňuje… (viac)