Na mušce - Série 2

(séria)

Seriál Na mušce se vrací s napjatě očekávanou druhou řadou. Sandra Ohová a Jodie Comerová se opět představují jako Eve (Ohová), pracovnice bezpečnostní služby, a psychopatická vražedkyně Villanelle (Comerová) v tomto příběhu dvou žen, které spojuje vzájemná posedlost a jeden brutální zločin. Na začátku nové série, která navazuje na konec závěrečné epizody první řady, Villanelle zmizí, zatímco Eve je v naprostém šoku a netuší, zda je žena, kterou pobodala, živá nebo mrtvá. Zatímco se obě až po uši topí v problémech, Eve musí najít Villanelle dřív, než to udělá někdo jiný... Bohužel ale není jediná, kdo se ji snaží vypátrat. (HBO Europe)

blackrain

Druhá série začíná přesně tam, kde ta první skončila. To kvituji s povděkem. Villanelle zůstala podřád stejná. Myslela jsem si, že mě už ale nemůže ničím překvapit a překvapila holka šikovná, jedna psychopatická. Nechci se vyznávat z lásky k psychopatům, ale tahle osůbka si umí člověka omotat kolem prstu a dostat se mu pod kůži. Opět je tu plno zvratů. Zvláště ten poslední jsem musela jít rozdýchat. Čekala jsem všechno možné, ale toto ne. Chci další sérii a doufám, že bude při nejmenším tak dobrá jako ty předešlé. Tohle mě hodně bavilo. ()

dO_od

// Myslel jsem si, že pro to laškování s psychopatkama mám slabost, začínám být ale přesvědčenej, že to bylo jen chvilkové pomatení smyslů. Druhá série Killing Eve začala nadějně, jenže pak přišla zase ta zbytečná výplň, ty nikam směřující podzápletky, a já si říkám, že na tu třetí sérii už vážně nebudu mít nervy. 6/10 ()

Marze

Po sexu, který by se dal interpretovat jako ze strany Villanelle neurvalý, až brutální, jí milenec nesmyslně šeptá do ucha: "Nikdy ti neublížím." Jeho nová známost pak odchází do práce - vraždit. Při rozhovoru se šéfem si z něj roztomilá blondýna - ve skutečnosti vraždící monstrum - utahuje jako školačka. Zapíná mixér, aby udělala smoothie a přehlušila konverzaci, nebo se na schůzku oblékne do růžové, holčičkovské róby od světoznámého návrháře. ()

CheeseFigure

A čo, že sa to vyvíja nereálnym smerom? Vzťah Eve a Villanelle ma baví a ani mi nevadí, že seriál skĺzava do vôd absurdity. Ľúbil sa mi aj hlavný záporák, ktorý bol správne odporný. Trochu ma zamrzí malý priestor, ktorý sa venoval postave ,,Ducha". Taktiež mi to prišlo zo začiatku menej zábavné, ale ku koncu sa to ako-tak rozbehlo. ()

bubun

Tak úplně moc nechápu (a nesouhlasím s nimi) ty časté narážky na "lesbický vztah" a celkově zmiňování lesbického tématu. Podle mě je to v tomhle seriálu úplně podružný, tohle není Orange is the new black nebo The L word... Ta fascinace, nebo jakýsi pouto, co tam mezi nima je, podle mě vůbec není podmíněný stejným pohlavím, nijak s ním nesouvisí. Já jsem byla s touto sérií téměř stoprocentně spokojena, protože mi 2.série přišla lepší, než první, a i mě tedy víc bavila. To opravdu nemám často, naopak. Tady to bylo dost jiný - první série mě vtáhla až někdy v poslední třetině, zatímco tady se jede celkem zvostra už od začátku. Zatím musím říct, že Killing Eve předčilo moje očekávání a můžu jej doporučit. Snad to ta třetí řada neshodí. ()