Film vycházející ze skutečných událostí v souvislosti s kontaminací vody v kalifornské Central Valley a vzniklých bojů za práva farmářů... Farmář Fred Stern zjistí, že podzemní vody na jeho pozemku a v celém okolí byly znečištěny ropou jisté společnosti. Když manažerka Gigi Cutlerová odmítá převzít odpovědnost a postavit se pravdě čelem, Fred podává žalobu na soud. Gigi však použije všechny prostředky, aby nad Fredem zvítězila. (JOJ Cinema)

Gilmour93

Když vám tekuté zlato kontaminuje černé zlato, není nad zlato sůl, ale že vám budou solit. Ta retrospektivní forma je značně otravná a jestli měla sloužit k tomu, že se z Kate Bosworth vylíhne cool borkyně ropného průmyslu, tak i naprosto zbytečná. Kdyby se Osment oděl do flanelu, myslel bych, že je Al Borland. Tady se už nevidí mrtví lidi, ale jen dna kyblíků z KFC.. ()

Johnny.ARN

Jedna ropná spoločnosť proti jednému farmárovi, ktorému náhodou celé roky kontaminovali pôdu. Retrospektívne rozprávanie bolo fajn, ale nevymanilo sa to z priemerného televízneho Bčka. 2 z 5 ()

Arsenal83

Spor o pozemok, ktoré "hodnota" stúpla z 50 000 na 2 miliardy, aspoň tak to teda očakával majiteľ. Zvyšok je trocha ekológie, trocha boja proti poškodzovaniu životného prostredia a potom nepravdepodobný súdny spor, pri ktorom sa postavy od sudcu, cez právnikov až svedkov správali ako nejakí brigádnici bez súdneho poriadku. Ja viem, že starý Sheen evokuje komédiu, ale až tak? ()

warrenur

Trochu chaoticky boj "s veternymi mlymi" medzi farmarom, ktoremu oil company zamoruje pozemky. Maniakalny Schreiber bol super. Menej uz namyslena "kralovna vyjednavania" v podani Kate. Velmi smutne zhrnutie situacie v Kalifornii a oplodinach, ktore su stravou pre ludi a pestuju sa nad znecistenymi spodnymi vodami. Slabsi priemer. ()

sedm.1

The Devil Has a Name je natočen ve stylu ryze televizního filmu, který se odkazuje na poměrně zajímavé skutečné události, nicméně co se jeho zpracování týče, tak je to ve všech ohledech ve školní terminologii za nedostatečnou! Filmů o boji jednotlivců proti všemocným korporacím je totiž nespočet, ale takhle špatnou podívanou jsem v tomto směru ještě tedy rozhodně neviděl. Těch důvodů, proč to každopádně dopadlo tak mizerně, je ovšem více. Jednak samozřejmě celá ta zápletka je opravdu katastrofálním, nezáživným a otřepaným způsobem zpracovaná, nemá spád, a ani hlavu a patu, dále pak jednání veškerých postav, a to především té ústřední farmáře, jsou vážně hodně zvláštní, nepřesvědčivé a zavádějící, stejně tak jako dialogy, které se snaží být ohromně chytré a budit pocity napětí, ale ve výsledku mají přesně opačný efekt, no a co se týče pointy, té jsem se už musel upřímně zasmát, jelikož vyzněla vážně trapně a celé to postavila úplně na hlavu, respektive jak z diváků, tak z jednotlivých postav udělala naprostý blbce. Další velký bizár zde jinak představují obsazení herci, kdy jediný Pablo Schreiber snese alespoň nějaká měřítka, ale co se ostatních týče, to je herecký masakr, a hlavně tedy již možná realitu nevnímající Martin Sheen a vyžilé peklo Kate Bosworth tu představují svými výkony naprosté herecké dno, které již hraničí s masochismem. Atmosféra, emoce, dramatické situace, nic z toho tu jinak též vůbec nefunguje, takže sumasumárum, 1* za to, že je to barevné a naštěstí dost krátké. ()

• Film sa natáčal v Bakersfielde a Santa Clarite (Kalifornia, USA) vo februári a marci 2018. (Arsenal83)