Známá žena

• Južná Kórea Aneun waipeu (viac)

jarah

Seriál začína pohľadom na realitu manželského života po tom, čo pominie fáza okúzlenia a prídu na pretras každodenné povinnosti, pokušenia a neodbytné myšlienky na to, čo by bolo, keby som toto vtedy urobil inak, hádky, z ktorých nikto neodchádza ako víťaz, pretože pravda nie je nikdy iba na jednej strane. Zaujímavá metafora na teoretickú príležitosť vybrať si v kľúčovom okamihu znova a inak. Celou drámou sa ako červená niť tiahne skutočnosť, že vždy je to hra s rovnakým výsledkom. Ji Sung je skvelý ako vždy. Verím mu keď je utrápený, zvlhnú mi oči, keď je rozcitlivený, prestávam dýchať, keď hrá neprístupného. Prvok cestovania v čase slúži iba ako pomôcka na vytúžené zmeny, preto nie je dotiahnutý do uveriteľnej podoby. Veľa zbytočných scén, po ktorých divák čaká, že sa niečo stane a ono nič. Koniec je predvídateľný, ale vlastne tak to má byť. Tieto drámy Kórejci natáčajú, aby dali divákovi to, čo v bežnom živote nie je samozrejmé, preto sú také obľúbené (aj u mňa). ()

Pethushka

Cestování časem přesně podle mého romantického gusta. A k tomu hromada smíchu, to snad nemůže být lepší. Nedávno jsem si stěžovala na scénáristku Yang za to, jaké charaktery pro své postavy vymýšlí. Tentokrát ji za to mám chuť vychvalovat až do nebes. Han Ji-min dlouhodobě zbožňuji a viděla jsem toho s ní dost, ale tohle je pro mě zatím s přehledem její nejlepší role. Jak já jsem si ji ve všech fázích užívala! To samý Ji Sung. Takhle sympatický mi ještě v ničem nebyl. Dohromady, ač bych si na to předem nevsadila, tvoří pár, na který jsem se nemohla vynadívat. U tohohle seriálu jsem si navíc uvědomila, jaký pokrok ve vztazích Korejci za posledních dvacet let udělali. Nebo aspoň na obrazovkách. Moc příjemný seriál, 5* ()

Kreptry

Je velmi zajímavé vidět Ji Seonga v roli, která není psychicky (Kill Me, Heal Me) nebo tělesně (Doctor John) nemocná. V jiné roli jsem ho zatím neviděla a musím říct, že unaveného, přepracovaného a životem zklamaného zaměstnance banky zahrál pěkně. Začátek mě vážně bavil, hodně. Asi v polovině moje nadšení opadlo. Měla jsem totiž pocit, že se všechno hrozně táhlo, ale po zasáhnutí Woo Jin do děje to dostalo novou šťávu a až do konce si to udrželo linku. I když, to cestování časem… přimhouřím oči a budu dělat, jako že je to naprosto normální věc! ()