Vagabond

• Južná Kórea Baegabondeu (viac)

Kaskadérovi Cha Dal-geonovi zahyne při havárii letadla synovec. S pomocí tajné agentky Go Hae-ri se pokusí přijít pravdě na kloub. (Netflix)

Mkqp

Spousta postav má obrovské charisma, choreografie akčních scén jsou vymazlené a celkově se na to hodně dobře kouká, ale těch nelogických a nesmyslných vyřešení mnoha situací je tolik, že musím jít s hodnocením hodně dolů. V tomto směru fungovaly Iris a Athena mnohem celistvěji. Je to škoda, protože mě to vážně hodně bavilo, nicméně to jak při přestřelkách je pomalu i papír vynikající štít a spousta dalších nesmyslů u kterých nechci spoilerovat, bylo bolestivé sledovat. ()

Roby

Bůh války Lee Seung Gi předvádí životní výkon a tenhle typ akčního seriálu mu prostě svědčí. Ale není to jen Lee Seung Gi, ale i Bae Suzy, Shin Sung-Rok a nebo skvělá Moon Jeong-Hee jako charismatická Jessica Lee se ve svých postavách neztratili. Obsazení skvělé, akce i výprava velice nadprůměrná. V některých dílech sice až přespříliš roztřesená kamera, ale to je asi tak jediná věc, která mě teď napadá, že by potřebovala napravit. Každopádně to je skvělá jízda, která blížícím se koncem graduje a velkolepé Grande Finále zvládl režisér Yu In-Sik na jedničku. Vynaložené prostředky na seriál jdou vidět a tvůrci díky nim dokázali natočit skutečně něco velkého... Něco na co můžou být pyšní. ()

Jirka_Šč

Vagabond je smutné špionážně-politické-krimi-akční drama, ve kterém se hned v první epizodě zřítí letadlo a po zbytek seriálu pozůstalí zjišťují proč. Seriál atraktivní hereckým obsazením (Lee Seung-Gi a Suzy spolu byli už v Gu Family Book), akcí, která táhne po celou dobu a Marockými exteriéry. Pohled na politiku a biznis okolo ní je extrémně nerůžový a v průběhu sledování jsem si opakovaně říkal, že jsem rád, že žiji u nás. Hlavní záporáčka je hnusná, že se na ni skoro nedá dívat, úplný konec je zajímavý. Hodně doporučuji, aktuálních 88% není nadsazených. ■ Trailer https://www.youtube.com/watch?v=Qoh4Owl-qzQ ()

kklepkaa

Celý to táhnul Seung-gi Lee, Suzy ale taky nebyla špatná. Líbilo se mi, jak její postava vyzrávala. Trochu mi vadila roztřesená kamera, jinak akční scény na jedničku a kor ze začátku bije do očí nesmrtelnost hlavních hrdinů. Ale... atmosféra i příběh byly skvělé. Ten mezinárodní přesah se mi taky líbil. Chápala bych, že si připraví půdu pro druhou sérii, jakože kdyby náhodou, ale právě proto, že to je kdyby náhodou, tak tomu dám inteligentní konec, který to více méně uzavře. Pochybuji ale, že se jim podaří natočit pokračování a o to víc to člověka štve. Zbytečně to kazí výsledný dojem. ()

ainny

Prvních šest dílů mi přišlo tak nějak v rámci žánru obyčejných. Ti, kteří museli přežít, byli patřičně nesmrtelní, zkušení střelci se ne a ne trefit a tak podobně. Ale pak už jsem jela i po dvou dílech. Výborná zápletka, ost i lokace na jedničku. Lišáka a Suzy netřeba komentovat, že si ti dva sednou je už pár let jasné. Celkové finále překvapilo a jestli bude druhá sezóna, která se v tomhle případě přímo nabízí, tak u ní rozhodně nebudu chybět. 4,5* ()

• V rámci přípravy docházeli 3 měsíce před natáčením Lee Seung Gi a Suzy do akční školy, kde se připravovali na natáčení akčních scén. Oba dva cvičili velmi poctivě, aby jejich akční scény vypadaly přirozeně. (Roby)
  • Skok ze střechy budovy na auto na konci epizody, kdy Cha Dal-Gun nahání Jeromeho auto, provedl herec Lee Seung Gi celkem šestkrát, než byl režisér spokojený. Scéna byla následně použita i do traileru na seriál. (Roby)
  • Natáčení začalo už v červnu 2018 a skončilo až 23. května 2019. Trvalo tedy dlouhých 11 měsíců. Velká část seriálu se točila v severoafrickém Maroku. Natáčení probíhalo ve dvou městech – v Tangeru, který se nachází u Gibraltarského průlivu, a v Marrákeši. Nejdříve se natáčelo v Tangeru a po natočení všech scén v tamní oblasti se štáb přesunul do Marrákeše. (Roby)