Ваши документы

• Rusko Vaši dokumenty (viac)

Krátkometrážní film inspirovaný PC hrou Papers, please odehrávající se v imaginární byrokratické republice Arstotzka s děsivou nadsázkou předkládá fakt, jak by mohla vypadat hraniční kontrola dystopické společnosti, kde jediná šance na přežití je pouze robotické plnění příkazů vyšších orgánů, nehledě na jejich následky. (vojacekr)

Marze

Jde o adaptaci počítačové hry Lukase Popeho oceněné cenou s názvem “Papers, Please” . V tomto krátkém filmu se podařilo zachytit atmosféru hry a pohraniční kontroly v době studené války, morální dilemata a body hlavní zápletky. Ale každá postava, která projde filmem je taková rozmazaná a zapomenutelná. Ale filmová řemesla jsou zde krásná. Každá scéna je připravena s neuvěřitelnou péčí. Jestli máte deset minut, co nejrychleji se na film podívejte. ()

Agent24

Hru jsem úspěšně dohrál a šíleně mě bavila. O filmu jsem ani nevěděl. Když jsem zjistil, že se dá koukat zdarma tak jsem do toho hned šel. Na filmu se asi ani nedá nic zkazit. Mohlo to být trochu delší. Klidně půl hodiny. Takhle to strašně rychle uteklo a když si s tím už dali práci tak to mohli ten děj trochu natáhnout. Takhle to strašně rychle uteče a neužijete si ten film naplno. 80%!!! ()

DjangoDoe

Veľmi dobre spracovaná adaptácia. Filmík, respektíve hra, dobre vystihuje despotické maniére najmä inšpirované komunistickým režimom a celkovo nám vykresľuje atmosféru 80tých rokov za veľkou oponou. Celý koncept spočíva v kontrolovaní migrantov, ktorý vám predkladajú svoje doklady a na základe inštruckii vašeho šéfa musíte podrobne preskúmať každú nezrovnalosť v dokumentoch kontrolovaných ľudí a na tomto základe rozhodujete o vpustení cudzincov do vašej vlasti. Vtip je v tom, že aj malá prehliadnutá chybička môže spôsobiť veľké škody v podobe bombového útoku. Hlavnú podstatu film vystihuje perfektne a svojou krátkou dĺžkou následne nenudí a v 10 minutách povie to čo má. ()

Real Tom Hardy

"GLORY TO ARSTOTZKA!" -------------- Maličká pixelová počítačová hra Papers, Please, ovenčená nespočetným množstvom ocenení, ktorú vytvoril jeden jediný chlapík, spôsobila v čase svojho vydania na poli herného priemyslu značný rozruch (ak si správne spomínam) a mám dokonca aj taký pocit, že to bola práve jedna z tých hier, ktorá započala obľúbenosť indie hier u širšej verejnosti. No a tak, ako pri srdci hriala hra väčšinu svojho hráčskeho publika, tak ich určite zahrial pri srdci aj tento krátky film. Želám si veľa, ak by som z tohto chcel celovečerný film? Alebo vlastne radšej nie, poznáme predsa kliatbu filmových adaptácií videohier. ()